|   |   | 

Bosphorus City'de Boğazı Farklı Yaşamak

Bosphorus City projesi ayrıcalıklı bir yaşam ilkesi ile Sinpaş GYO yönetiminde gerçekleştirilecek olan dev bir projedir.

Bosphorus City'de Boğazı Farklı Yaşamak

Proje İstanbul’un yedi tepesini ilham alarak tasarlanmış. Küçükçekmece Halkalı bölgesinde yer alan Bosphorus City projesi 246 bin metrekare bir alana, 2 kat ile 20 kat arasında değişen 62 blok halinde inşa ediliyor ve toplam 2800 konuttan meydana geliyor. Konutların büyüklüğü açısından son derece geniş bir yelpazeye sahip. Stüdyo tiplerden, 5 oda 2 salona kadar seçenekler sunuluyor. Arazinin etrafı ağaçlarla kaplı. Buraya yerleşecek olanlar doğanın içinde bir yaşam olanağı elde edecek.

Bosphorus City tasarlanırken konut seçenekleri farklı bir yaklaşımla sınıflandırılmış. Örneğin Yeditepe Kuleleri, Boğaz’ın keyfini rezidans konforuyla sunuyor. Birbirinden güzel yalılar tasarlanırken, bugün Boğaz’da varolan asılları esas alınmış. Yeniköy Yalısı, Vaniköy Yalısı, Rumeli Yalısı, Beylerbeyi Yalısı, projeye ilham veren yalılardan sadece birkaçı. Yalı Apartmanları, Anadolu ve İstanbul’daki Türk mimarisinden izler taşıyor. Saraybahçe Evleri ise eski sarayların görkemini modern mimari ile bir araya getiriyor. Ortaköy Rezidans, şehir yaşamından kopamayanlar için, Erguvan Evleri yaşamı yeşillendirmek için tasarlanmış.

Bosphorus City projesinin tam ortasında geçen boğazın uzunluğu 720 metre. En geniş yeri 80, end dar yeri ise 20 metre olacak. Ortalama derinlik ise bir buçuk metre. Açık alanlar düzenlenirken de yaşayan Boğaziçi gözönünde tutulmuş, Boğaziçinin güzellikleri yansıtılmış. Boğazdaki semtlerin belirgin özellikleri kullanılmış.

Bosphorus City projesi spordan hoşlananlar için de birçok spor aktivitelerinin yapılmasına olanak tanıyan tesislere sahip. Bunun dışında Aşiyan Bitki Parkı, Duyu Parkı, Mini Golf Alanı gibi özel temalı sosyal alanlar da bulunuyor. Açık ve kapalı yüzme havuzları, kültür fizik alanları, yürüyüş yolları, bisiklet parkurları, iskeleler, oturma alanları, bitki labirentleri Bosphorus City’ye canlılık katan özellikler.

Bosphorus City projesi, ilk yapılan temalı konut projesidir. Tasarım zenginliği ve göz dolduran nitelikleri ile MIPIM’de en iyi Türk projesi ödülünü aldı. Ayrıca Avrupa’da da birincilik kazandı.

Bosphorus City İletişim

http://bosphoruscity.com.tr/

(0212) 678 30 70

 

 

GYO Haberleri

Bosphorus City Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

GYO Kategorisindeki diğer haberler

 • Emlak Konut Gyo 9 Milyar Tl’lik 5 Dev İhale Gerçekleştirdi
  Emlak Konut Gyo 9 Milyar Tl’lik 5 Dev İhale Gerçekleştirdi

  Sektöre yön veren Emlak Konut GYO Haziran ayı içerisinde imza attığı dev ihalelerle ülke ekonomisi için üretmeye ve istihdam sağlamaya devam ediyor. Toplamda yaklaşık 9 milyar TL satış gelirine sahip 5 dev ihale gerçekleştiren Emlak Konut GYO, bu ihalelerden minimum 3,2 milyar TL şirket payı toplam geliri elde edecek.

 • Emlak Konut GYO İki Günde Kasaya 890 Milyon TL Attı
  Emlak Konut GYO İki Günde Kasaya 890 Milyon TL Attı

  Emlak Konut GYO iki gün içinde düzenlenen ihalelerden kasasına 890 milyon TL koydu. Satışa sunulan projeler bir yana düzenlenen konut ihalelerinde ortaya çıkan fiyatlar sektörde önemli hareketin yaşandığına ve gayrimenkulün parlak günlerine koşacağına işaret ediyor.

 • Askeri Lojmanlara 1.7 Milyar TL
  Askeri Lojmanlara 1.7 Milyar TL

  Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) İstanbul Zeytinburnu Beştelsiz Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumu yapıldı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer