|   |   | 

Brooklyn Park'ta Ayrıcalıklı Hayat

Yeni Fikirtepe’nin sembolü Brooklyn Park yaşayan şehir kavramını öne çıkarıyor

Brooklyn Park'ta Ayrıcalıklı Hayat

Yeni fikirtepe’de yapı adalarının avlulu şekilde planlanması sayesinde yaşayanlar, hem ana cadde ile iletişim halinde olacak, hem de kendi içerisinde korumalı olacaktır.
 
Brooklyn Park projesi İstanbul’da mimari olarak bir ilke imza atıyor. Projenin ortasındaki yarım ay şeklindeki avlu, mağazaları ve kafeleriyle çevresi ile içiçe tasarlanmıştır. Projeden içeri girdikten sonra ise güvenlikli bir alan olan üst platformda sosyal alanlar, parklar ve havuzlar yer almaktadır.
 
İstanbul’un şehir planlı en büyük semti olan Yeni Fikirtepe’de ise cömert bir şekilde yapılan otopark yapıları ile otopark sorunu çözülürken, Ayrıca, Bağdat caddesi gibi yürüyerek alışveriş imkanıda bulunacaktır.
 
MODERN ŞEHİR PLANI
 
Yeni Fikirtepe’nin şehir planı yapılırken sadece duvarlar ile çevrili bir lüks semti olmak yerine çevresi ile bütünleşerek yaşayan bir şehir olacak şekilde planlamıştır. Hemen 5 dakika mesafede, Sahil yolu, Kadıköy  çarşısı, Bağdat Caddesi, Kalamış Marina ve Fenerbahçe Parkı gibi şehrin en önemli cazibe merkezleri çevresinde yer almaktadır.
 
MÜKEMMEL ULAŞIM BAĞLANTILARI
 
Yeni Fikirtepe E5 VE TEM otobanlarının hemen yanında, iki adet Metro İstasyonu, Metrobüs ve Marmaray bağlantısı ve 2016 yılında açılacak olan Avrasya Oto Tünelinin  hemen girişinde bulunmaktadır.Istanbul şehrinin iki ucu ve tarihi yarımada arasında en kolay ulaşım bağlantısı olan bir konuma sahiptir.
 
Yeni Fikirtepe toplam 1.3 milyon metre kare arazi üzerine kuruluyor. Bina yükseklikleri 80 metre ile sınırlanmış durumda. Binaların oturum alanı ise sadece yüzde 15’e geliyor. Yeni Fikirtepe’nin yüzde 25’i yeşil alanlara ayrılmış. Yeni Fikirtepe 4 milyon metrekare inşaat kapasitesi ile, 140.000 kişinin yaşayacağı, 60.000 kişinin çalışacağı yeşili bol, geniş bulvarları ve yolları ile modern bir kente dönüşecek.  
 
YENİ FİKİRTEPE PARK BULVARI
 
Şehir planı Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından yaptırılan Yeni Fikirtepe’nin ortasında Barselona’daki Las Rambles ve Berlin’deki Unter den Linden caddelerinden esinlenerek oluşturulan 900 metre uzunluğunda Park Bulvarı yer alacaktır. Bulvarın ortasındaki yeşil alanın iki ucunda simgesel yapılar yer alacaktır.
 
İSPANYOL MERDİVENLERİ
 
E5 kenarında bulunan Medeniyet Üniversitesi ve Metro durağı lle bağlantı İspanyol Merdivenleri ile sağlanmaktadır. Yeni Fikirtepe yürüyüş yolları yeşil koridorlar ile desteklenerek keyifli bir şehir hayatı hedeflenmektedir.
 
TARİHİ YARIMADA İLE İÇİÇE
 
Adına şiirler yazılan, dünyanın her tarafından yüzyıllardan beri ziyaretçiler çeken tarihi yarımada ile Anadolu yakası artık Marmaray ile bağlanmış durumdadır.Yeni Fikirtpe ile tarihi yarımada arası  raylı sistem ile 10 dakikanın altına düşmüştür.Yeni Fikirtepe’liler hafta sonu tarihi Mısır çarşısına daha kolay gidebilecek, Süleymaniye Camii’nde ibadet edebilecek, misafirlerini Topkapı sarayında gezdirebileceklerdir.
 
Brooklyn Park  projelerine gelen yoğun bir ilgi olduğunu söyleyen Selimoglu Group Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu; yıllardır Anadolu Yakası’nda merkezi lokasyona sahip projelere ciddi bir talep olduğunu, fakat hep şehrin çevresinde projeler yapılabildiğini, ilk defa bu kadar merkezi bir konumda bir projenin yüksek olmayan fiyatlarla satışa sunulduğunu söyledi. Çok ciddi bir talep gördüklerini ekleyen Selimoğlu, kısa bir süre içerisinde lansman sonrası fiyatların artacağını belirtti. Satış fiyatlarının 379.000 TL’den başladığını söyleyen Hızır Selimoğlu, caddenin yeni generasyonu için Yeni Fikirtepe’yi adres gösterdi.
 
Pana Yapı’nınYönetim Kurulu Başkanı Kürşat Ufuk, Brooklyn Park  projesine girmeden önce farklı konumlarda proje arayışı içine girdiklerini ve merkezi konumu ve potansiyelinden dolayı burayı seçtikleri anlattı. Fikirtepe’nin tarihsel olarak medeniyetlerin beşiği olduğunu, bu projeyi  toplumsal olarak bir görev olarak da gördüklerini söyledi. Tarihi yarımadaya yeni inşa edilen ulaşım altyapısı ile en yakın projelerden birisi olduğunu belirten Kürşat Ufuk; dünyanın farklı yerlerinden de talepler aldıklarını belirtti. 
 
Projemizde sadece bina yok, yaşam var diyen Kürşat Ufuk, deniz havası, deniz kokusu almak istiyorsanız, Bağdat caddesinin tepe noktasında yer alan Brooklyn Park projesine tüm İstanbul’luları davet etti. Milliyet
 
 

Şirket Haberleri

Brooklyn Park Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Coldwell Banker Türkiye’ye Amerika'dan ödül
  Coldwell Banker Türkiye’ye Amerika'dan ödül

  Dünyanın ilk gayrimenkul danışmanlık markası olan Coldwell Banker, geleneksel Gen Blue kongresini Amerika'nın Las Vegas şehrinde gerçekleştirdi. Görkemli buluşmada '2017 Chandler Barton Ruhu' ödülü kısa zamanda yazdığı değerli hikaye sayesinde Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş’a verildi.

 • Fuzul Grup, projelerini Paris’te tanıttı
  Fuzul Grup, projelerini Paris’te tanıttı

  Yaşam alanlarına geniş yer ayıran ve “aile” konseptini ön planda tutan Fuzul Grup, fark yaratan çizgisiyle ilgiyi üzerine çekmeye devam ediyor. Fuzul Grup, şimdi de yatırım yaptığı bölgelere katma değer sağlayan markalı konut projelerini Fransa’da yaşayan Türklerle buluşturdu.

 • Pana Yatırım Holding Sermaye Piyasalarında
  Pana Yatırım Holding Sermaye Piyasalarında

  İstanbul'da düzenlenen toplantıda Pana Yatırım Holding'in 2017 ve 2018 yatırım hedefleri, sermaye piyasalarına giriş süreci, kısa ve uzun vadede ekonomik stratejileri paylaşıldı.

 • Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak
  Hasanoğlu, İnşaat Ekonomisi Zirvesi’ne katılacak

  2. İnşaat Ekonomisi Zirvesi, 19 Ekim 2017'de Boğaziçi Üniversitesi’nde “Kazançlı Yapılar İnşa Etme Sanatı” temasıyla gerçekleşecek. İnşaat sektöründe 25 yıla yakın bir süredir yenilikçi birçok projeye imza atan Hasanoğlu İnşaat zirvede, silver sponsor olarak yer alacak.

 • Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!
  Coldwell Banker, Türkiye’de 130 ofise ulaştı!

  49 ülkede 3.500 ofis ve 86 bin gayrimenkul danışmanıyla yılda 250 milyar dolarlık gayrimenkul satışına aracılık eden Coldwell Banker, Türkiye’de de zirveye emin adımlarla yürüyor. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş “Türkiye’de 4 yılda 130 ofis ve 1.500 gayrimenkul profesörüne ulaştık. 1906’dan bu yana edindiğimiz 111 yıllık tecrübeyi ofislerimizi aktarıyoruz” dedi.

 • International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!
  International Property Awards’da Royal Group'a iki birincilik!

  Hızlı büyümesiyle inşaat sektöründe yıldız markalar arasında yerini alan Royal Group, kırılması zor bir rekora imza attı. Royal Group,Kartal’da kentsel dönüşüm çerçevesinde başladığı ilk projesinden de ikinci projesinden de dünyanın en prestijli emlak ödülleri olan International Property Awards’da 2 Avrupa birinciliği aldı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer