|   |   | 

Bu Evler Düşünebiliyor!

Teknoloji çağının harikalarından biri olan akıllı ev teknolojileri yeni konut tiplerinde sıkça karşılaşılan bir durum olsa da kulanım alanları her konuta göre farklılık gösteriyor.

Bu Evler Düşünebiliyor!

Akıllı Ev Teknolojisi Nedir?

Akıllı Ev Teknolojisi, otomasyon teknolojisinin geldiği son aşamalardan biridir. Akıllı Ev Sistemleri, ev hayatını kolaylaştıran, güvenlik sağlayan, Nano teknoloji ev otomasyonu kontrol sistemidir. Yaşam alanlarında ideal konforu sağlarken, rutin gerçekleştirilen işlemleri kendiliğinden tekrarlamayı sağlar. Akıllı Ev Sistemleri kullanıcıya, aydınlatma kontrolünden ısıtma-soğutmaya, enerji sistemi kontrolünden perde-panjur sistemi kontrolüne ev içerisinde kontrol sağlamanız gereken her alana erişebilme imkanı sunar. Akıllı Ev Sisteminin en büyük özelliği ise taşınabilir ya da sabit bilgisayarlardan, tabletlerden hatta telefonlardan bile kontrolünün gerçekleştirilebiliyor olması. Ev içinde bir çok kumanda ile kontrol sağlamak yerine, görsel ekranlı bir kumanda ile tüm cihazları kontrol etme rahatlığı akıllı ev teknolojisinin sağladığı bir standart olarak kullanıcıların karşına çıkıyor.

Akıllı Ev Teknolojisinin Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

Evde kullanılan elektrik ve prizler akıllı ev teknolojisi sistemine bağlanarak bir düğme ile istenilen birçok işin aynı anda kontrol edebilmesini kolaylığı sağlıyor. Uzak bir yerde klima, fırın gibi elektronik cihazları çalıştırarak, eve ulaşıldığında istenilen sıcaklıkta kullanıma hazır bir ortama erişilmesini kullanıcılara sunuyor. Evin herhangi bir noktasından istenilen bölgenin aydınlatma kontrolünü sağlanabileceği gibi, perdeleri ve panjurları kontrol ederek gün ışığından yüksek düzeyde faydalanılmasını sağlar. Ayarlanabilir sensörler ile enerji sarfiyatını önler, evden çıkarken her yeri tek tek kontrol etmenin kaygısını ortadan kaldırır tek düğme ile tüm kapıları ve elektrik cihazlarını kapatır. Açık kalan kapı ve pencereler için kullanıcıları uyarır. Uzun süreli seyahatleri bile tasarlayan sistemde, uzakta olduğunuz zaman düzenli olarak perde ve panjurları çalıştırarak, ışıkları açıp kapayarak belli aralıklarla yüksek sesle müzik çalarak siz evdeymişsiniz gibi davranır.

Residence konut tiplerinin de vazgeçilmezi olan akıllı ev teknolojisinin en yüksek kullanıldığı konutlardan biri de ONS İncek Residence. Ons İncek konutları, solo yaşam konseptine getirdiği akıllı çözümler ile kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Akıllı ev teknolojisinin getirdiği manuel kontrol kolaylığının yanı sıra, ONS İncek Residence’de tüm kontroller anahtar üzerinden yapılabiliyor. Kablosuz sadeliği, kontrol esnekliği ve sınırsız senaryo planlaması seçenekleri ile yüksek standartta kullanılan akıllı ev teknolojisi, residence hizmetlerinin yanında konforunuzu düşünen akıllı bir eve sahip olma imkanı sunuyor. ONS İncek Residence, hiçbir ekstra bilgisayar bağlantısı gerekmeden kullanıcıların programlayabileceği bir sistem ile akıllı ev teknolojisinin standardını da zirveye taşıyor.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer