|   |   |  Bu öneriler ile küçük ev yangınlarını kolayca söndürebilirsiniz.

Bu öneriler ile küçük ev yangınlarını kolayca söndürebilirsiniz.

Küçük ev yangınları her ne kadar müdahale edilebilir olsa da yanlış hamleler sonucunda kontrolden çıkabilir ve büyük hasarlara yol açabilir.

Bu öneriler ile küçük ev yangınlarını kolayca söndürebilirsiniz.

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, can ve mal güvenliğini korumak için küçük ev yangınlarına yönelik yapılması gerekenleri paylaştı.

Yangın alarm sensörleri

Çıkan veya çıkması muhtemel yangın durumlarında erken müdahale oldukça önemlidir. Dolayısıyla küçük ev yangınlarının önüne geçmek ve can güvenliğinizi sağlamak için evinizde çalışır vaziyette yangın alarm sensörleri bulundurun. Ayrıca bu sensörlerin bakımını düzenli periyodik aralıklarla yaptırın.

Yangın tüpü

Küçük ev yangınlarını söndürmek için en bilinen ve en çok tercih edilen yöntem yangın tüpü kullanımıdır. Ancak bazı yangın tüplerinin yangını körüklediğini unutmayın. Köpüklü yangın tüplerinin kızartma tavalarından kaynaklanan yangınların söndürülmesinde, su bazlı yangın tüplerinin ise elektrikli cihazlardan kaynaklanan yangınların söndürülmesinde kesinlikle kullanılmaması gerekiyor. Dolayısıyla yangın tüpü satın alırken kullanım alanlarına yönelik bilgi sahibi olun. Ayrıca yangın tüpünü çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edin.

Yangın emniyeti battaniyesi

Yangın emniyet battaniyesi genellikle mutfak veya elektrik aksamlarından kaynaklanan yangınların söndürülmesinde kullanılır.  Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise satın alacağınız battaniyenin kalitesidir.

Eylem planı

Yangın durumlarında soğukkanlı olmak ve paniğe kapılmamak yangına karşı doğru hamleler yapmanızı sağlayacaktır. Dolayısıyla ani yangın durumlarına yönelik bir eylem ve tahliye planı hazırlayın. Bu tarz durumlarda önceliğin can güvenliğiniz olduğunu unutmayın. Ayrıca müdahale edemediğiniz yangın durumlarında hızlıca itfaiyeyi bilgilendirmeyi ihmal etmeyin.

Karbonat ve tuz

Karbonat ve tuz, trans ve yemeklik yağlardan kaynaklanan yangınların söndürülmesinde etkili olan iki farklı üründür. Karbonat kullanımı yangını oksijensiz bıraktığı ve karbondioksit yaydığı için küçük ev yangınlarının söndürülmesinde oldukça etkili ve tavsiye edilen bir yöntemdir.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI
  AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI

  ATAKENT 4 B Geleceğin Bağdat Caddesi olarak adlandırılan lokasyonda Avrupa Konutları Atakent 4’ü geliştiren Artaş İnşaat, şimdi de projenin 2. etabı Atakent 4 B’yi satışa sundu. Alıcılar, 1+1’den 4+1’e 362 konut ve 9 ticari ünitenin yer aldığı projedeki dairelere 0,64 oran, 180 ay vade ve 12 sonra ödeme avantajlarıyla sahip olabiliyor

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

 • EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL
  EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL

  Teknolojik gelişmeleri projelerine taşıyarak insan hayatına değer veren Ege Yapı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International Safety Awards) layık görüldü

 • Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi
  Hava Kent’ten Ev Sahiplerine Özel Hobi Bahçesi

  S.S CVS Hava Kent Konut Yapı Kooperatifi, Taşoluk ve Haraççı projelerine özel hobi bahçeleri dahil ediyor… Hava Kent Taşoluk ve Hava Kent Haraççı projelerinde 150’şer metrekare olarak tasarlanan hobi bahçelerinde konut sahipleri doğa ile diledikleri gibi vakit geçirebilecek.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.