|   |  Bülent Ataman Kimdir?
Bülent Ataman

Bülent Ataman

  • Adı : Bülent

  • Soyadı : Ataman

  • Şirket : Ataman inşaat

  • Kategori : Yönetim Kurulu

  • Doğum Tarihi : 1957

  • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkanı

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Bülent Ataman Biyografisi

Bülent Ataman, 1957 yılında Gümüşhane’de doğmuştur. Babası devlet memuru olduğu için ilkokulu üç farklı okulda okumak zorunda kalmış. Ortaokul ve liseyi Ankara Cumhuriyet Ortaokulu ve Lisesi’nde okuduktan sonra yüksek öğrenimini Ankara Ticari İlimler Akademisi’nde Ekonomi Bölümü’nde yapmış.

Babası Hasan Ataman 1953 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olmuş ve 1971 yılına kadar devlet memuru olarak görev yapmış. Sonra da kendi işini yapmaya başlamış.

Bülent Ataman, 1979 yılında mezun olduktan sonra, babasının yanında işe başlamış. Ceyhan Nehri üzerinde Devlet Su İşleri’ne ait kanalın inşasında çalışmış. Arkasından Trabzon’da Petrol Ofisi tesisleri ve Trabzon Limanı tevzi inşaatını gerçekleştirmiş. Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 1983’te, dil öğrenmek ve yüksek lisans yapmak üzere ABD’ye gitmiş. Yüksek lisansa başlamış ancak, 1984 yılında babasının geri çağırması yüzünden tamamlayamadan ülkeye dönmüş. Babası ile birlikte Suudi Arabistan’da taahhüt işleri yapmışlar. Cidde’de batılı anlamda ilk konut sitesini yapmışlar. Mekke’de İçişleri Bakanlığı Hac Hizmet Binası’nı inşa etmişler.

Bülent Ataman, 1985 yılında ülkeye geri dönmüş ve 50 bin metrekare alana sahip Dinar Sanayi Sitesi inşaatına başlamış. Beş yıl sürmüş bu proje. Aynı dönemde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin kısmi altyapı ve yol inşaatlarını da yapmış.

Bugün Ataman İnşaat şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Bülent Ataman, evli olup üç çocuğu bulunmaktadır.

Ataman İnşaat şirketinin temelleri aslında 1953 yılında babası tarafından atılmıştır. Bu şirket inşaat ve müteahhitlik alanlarında faaliyet gösteriyordu. Ataman İnşaat şirketi 1981 yılında ise kurulmuş. Ülke içinde ve ülke dışında çok sayıda taahhüt projeleri gerçekleştirmiş. 2008 yılından sonra da gayrimenkul sektöründe markalı konut projeleri üretmeye başlamış. Ataman İnşaat şirketi, alışveriş merkezleri, tatil köyleri ve oteller, sanayi siteleri ve iş merkezleri gibi birçok proje üretmiştir. İstanbul’da Ataman Karina, Pendorya alışveriş merkezi, Hürriyet Binası, Ankara’da Doğan Medya Center, İzmir’de iş merkezi, Doğan Printing Center, Bodrum’da Işıl Tatil Köyü, Gümbet’te Rexene Resort Otel, Suudi Arabistan’da Al Harity Villaları yapılan projelerden sadece bir kaçıdır.

Bülent Ataman, faaliyetlerini sürdürürken şu değerlerle hareket ediyor: Hizmet kalitesinden ödün vermeden çalışmak. En büyük yatırımın insan mutluluğu olduğuna iananmak. Güven ve dürüstlük prensiplerine her zaman sahip çıkmak. Evrensel standartlarda sağlıklı ve kaliteli yaşam alanları üretmek. Estetik ve kaliteyi kollayarak sağlam binalar yapmak. Tüm çalışmalarda çevreyi korumaya özen göstermek.

 

Ataman inşaat Projeleri

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.