|   |   | 

Burhaniye’de orta ölçekli sanayi sitesi kuruluyor

Burhaniye Ticaret Odası (BTO)'nın öncülüğünde ilçede yapımı planlanan orta ölçekli sanayi sitesi için toplantı düzenlendi.

Burhaniye’de orta ölçekli sanayi sitesi kuruluyor

Ticaret Odası Salonu’nda ilçedeki girişimcileri önün açmak için orta ölçekli sanayi sitesi kurmak için düzenlenen bilgilendirme toplantısına ilgi büyük oldu.

BTO Başkanı Hüseyin Sarıbaş, “Burhaniye ekonomik hayatına katkı sunmak adına yapabileceğimiz en önemli adımlardan biri orta büyüklükte iş yerlerinin yapımına öncelik etmek olacaktır”

Daha sonra söz alan BTO Meclis Başkanı Mustafa Aysel’de, “Bir süredir orta ölçekli sanayi sitesi yapımı ile ilgilenmekteyiz. Üyelerimizin talebi üzerine bunun öncülüğü yapıyoruz. Mevcut durumdaki iş yerlerinden daha büyük ölçekte işy eri, ihtiyaç olduğu kadar zorunluluk haline gelmiştir. Bu nedenle hem yer seçimi hem de teşvikler ile ilgili araştırmalarımızı yaptık. Bürokrasi ile ilgili ayrıntıları da değerlendirdik. Yer seçimi konusunda mevcut planladığımız yer dışında başka alternatiflerde bakıyoruz. Burada prensip olarak üyelerimizin talepleri ile hareket ettiğimizden bir kez daha yer, teşvikler ve imalat hakkında görüşleri almak ve bugüne kadar ki gelişmeleri aktarmak istedik. En önemli husus büyük iş yerlerinin üretimi ve istihdamı arttıracak olması, yeni iş imkanları da oluşturacak olmasıdır. Yöremiz insanına da yeni iş imkanı sağlanmış olacaktır” dedi.

Avukat Erman Pazarbaşı ise,"Araştırmalarımızı yaptık. Kooperatif tüzel kişiliği ile bu organizasyonu yönetmek hem teşvikler hem de hukuki sorumluluk anlamında en uygun yöntemdir. Arazi konusunda kamu arazileri, özel hukuk kişilerine ait arazilerden fiyat ve destekler anlamında avantajlı olmaktadır. Site harici yapılacak iş yerlerine nazaran, sanayi sitesi vasfındaki modelde de teşviklerde bulunmaktadır. Bürokratik olarak 16-17 kurumun da görüşü alınması gerekecektir. Önümüzde bürokratik bir süreç bulunmaktadır" diye konuştu.

Konuşmaların ardından üyelerin sanayi sitesi yer ihtimalleri, iş yeri talebinin ciddiyeti, iş yeri büyüklükleri konularında görüşleri alındı, değerlendirmeler yapıldı. Yer tespiti ve izinler konusunda ön görüşmelerin tamamlanmasına müteakiben, öncelikle Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının bilgilendirilmesine, sözlü onayın ardından kooperatif kurularak işlemlerin resmi olarak başlatılmasının uygun olacağı kararlaştırıldı. Özellikle, mevcut sanayi sitesinin devamındaki bölgede yapılmasının uygun olacağı değerlendirildi. Özellikle konut yapılaşmasının olmaması, tarım alanı olarak kullanılmaması ve şehir merkezine yakın olması yer seçiminde sanayi sitesinin devamında bir bölgenin yapılması uygun olacağı konusunda görüş birliğine varıldı.

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • İstanbul "Rock Off" İle Sallanacak
  İstanbul "Rock Off" İle Sallanacak

  İstanbul, Türkiye'nin en büyük rock festivallerinden birisi olan Rock Off 2017'ye gün sayıyor. Rock Off, bu yıl da rock ve metal müziğin en ünlü gruplarına ev sahipliği yapacak.

 • Diyaliz hastalarına televizyon hizmeti
  Diyaliz hastalarına televizyon hizmeti

  Kırklareli Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesinde tedavi gören hastalar daha konforlu bir hizmet vermek için, bütün yatakların karşısına televizyon takıldı.

 • Traktörüyle uçuruma yuvarlandı
  Traktörüyle uçuruma yuvarlandı

  Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, kekik toplamak için traktörüyle evinden ayrılan ve geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanan yaşlı vatandaş, yapılan arama çalışmaları sonucu şans eseri bulunarak hastaneye kaldırıldı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer