|   |   | 

BURSA DÜNYANIN EN ÖNEMLİ SAĞLIK ÜSTLERİNDEN BİRİ OLACAK

BURSA DÜNYANIN EN ÖNEMLİ SAĞLIK ÜSTLERİNDEN BİRİ OLACAK

BURSA DÜNYANIN EN ÖNEMLİ SAĞLIK ÜSTLERİNDEN BİRİ OLACAK

Bursa Valisi Şahabettin Harput, 3 yıl içerisinde birbiri ardına açılacak kamu hastaneleriyle birlikte Bursa’nın dünyanın en önemli sağlık üslerinden biri haline geleceğini söyledi. Vali Harput, “2017 yılına kadar tamamlanacak 3 bin 700 yatak kapasiteli 17 sağlık yatırımının proje tutarı 715 milyon TL’yi buluyor” dedi. 
Bursa’nın sağlık yatırımlarındaki son durumunu değerlendiren Vali Şahabettin Harput, hem devlet eliyle hem de özel sektör aracılığıyla birbiri ardından hizmete açılan hastanelerin hizmet kalitesinin yanı sıra şehrin medikal turizm hedeflerini de desteklediğini belirtti. Şu an için Bursa’da ki hastane sayısının üniversite, askeri ve özel yataklı tedavi kurumları dahil, 42’ye ulaştığını ifade eden Vali Harput, “Bursa’da ki sağlık kuruluşlarının yatak kapasitesi 7 bine yaklaştı. İnşaat ve proje çalışmaları devam eden 3 bin 700 yatak kapasiteli hastanelerimizle Bursa’nın sağlıkta yatak kapasitesi 10 bini geçecek. Tüm bunların yanı sıra Bursa’nın sağlık personeli sayısı 20 bine yaklaştı. Sadece Bursa’da görev yapan yaklaşık 2 bin 500 uzman hekimimiz var. Bu tablo, hem vatandaşımızın sağlık hizmetine ulaşımını kolaylaştırdığı gibi şehrimizin medikal turizmdeki hedeflerini de destekliyor” diye konuştu.
Son dönemde başta Ortadoğu ve Kuzey Afrika olmak üzere özel hastanelerden hizmet alan yabancı hasta sayısında ciddi bir artışın olduğunu dile getiren Harput, “Sağlık alanında yapılan yatırımlarla eş zamanlı devam eden termal ve 3. yaş sağlık turizmi yatırımlarımız da tamamlandığında Bursa dünyanın en önemli sağlık üssü haline gelecek. Yakın zamanda tamamlayacağımız bu güçlü altyapı ile birlikte Bursa ekonomisine katma değer sağlayacağız” şeklinde konuştu.

“PROJELERİ 2015 YILINDA TAMAMLAYACAĞIZ”
Bursa’da devlet eliyle projelendirilen sağlık yatırımları için bu yıl yaklaşık 35 milyon TL ödenek ayrıldığını hatırlatan Vali Harput, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu yatırımlardan proje tutarı 15 milyon TL olan 100 yataklı Mudanya, proje tutarı 6 milyon TL olan 25 yataklı Keles Devlet Hastanesi ile proje maliyeti 6.5 milyon TL olan 40 ünitlik İnegöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bu yıl içinde hizmete açılacak. Yine proje tutarı 20 milyon TL olan 200 yataklı Dörtçelik Ruh Sağlığı, proje tutarı 64 milyon TL olan 300 yataklı İnegöl, proje tutarı 42 milyon TL olan 200 yataklı Mustafakemalpaşa, proje tutarı 23 milyon TL olan 150 yataklı Karacabey Devlet Hastanemiz ise 2014 yılında faaliyete geçecek. 150 yataklı Gemlik, 75 yataklı Yenişehir, 75 yataklı Orhangazi, 60 yataklı İznik, 250 yataklı Nilüfer Devlet Hastanesi ile 50 ünitlik Nilüfer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ise en geç 2015’te vatandaşımıza hizmet vermeye başlayacak. Bu yatırımlara ilave olarak 1360 yataklı Bursa Entegre Sağlık Kampusu’nun inşa edileceği yer konusunda çalışmalar sürüyor. Bu projemize de en kısa sürede başlayacağız ve 2015 yılında tamamlayacağız.”
Tüm bu yatırımlarla birlikte, mevcut hastanelerin modernizasyonu ve daha kaliteli sağlık hizmeti sunumu açısından önemli proje çalışmaları yaptıklarına da işaret eden Vali Harput, “Örneğin binaları eskiyen Çekirge Devlet Hastanesi, Çekirge Çocuk Hastanesi ve Zübeyde Hanım Doğumevi’ni tek kampüste birleştirmeyi amaçlayan projede önemli mesafeler kat ettik. Yaklaşık 80 milyon TL proje tutarı olan proje için düşünülen Merkez Komutanlığı’nın bulunduğu arazinin tahsisi konusunda olumlu gelişmeler var. Ayrıca bu çalışmayla birlikte boşaltılacak hastane alanlarından birine bir fizik tedavi hastanesi planlıyoruz. Bu kampusu 2016 yılında Bursa’nın hizmetine açmayı planlıyoruz. Yine Yüksek İhtisas Hastanesi’ni yıkarak 2014’e kadar yerine 200 yataklı Yıldırım Devlet Hastanesi’ni inşa edeceğiz. Yaklaşık 45 milyon TL proje tutarı olan bu yatırımın yanı sıra Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bitişiğinde kamulaştırılan 14 bin metrekarelik alana proje bedeli 30 milyon TL olan 150 yataklı Kalp Hastanesi inşa edeceğiz. Bu projeyi de 2017 yılına kadar tamamlamış olacağız” diye konuştu.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bursa Harmony Towers'da Peşinat Yok!
  Bursa Harmony Towers'da Peşinat Yok!

  Eroğlu Gayrımenkul’un Bursa’ya değer katan projesi Harmony Towers, yatırımcılara 15 Aralık tarihine kadar geçerli olacak, 1.900.- TL taksitli, peşinatsız ödeme planı ile hemen teslim olanağı sunuyor.

 • Sunis Residence, Yeşil ve Maviyi Buluşturuyor
  Sunis Residence, Yeşil ve Maviyi Buluşturuyor

  Sunis Residence projesi, kentin tarihsel, doğal ve fiziksel parametrelerini referans alan yaklaşımı, doğayla kurduğu ilişki ve ‘açık yeşil sistem’ ile bütünleşen yerleşim kararlarıyla, geleceği düşünen, esnek ve sürdürülebilir bir yaşam kompleksi sunuyor.

 • Öğretmenlere Konut Müjdesi
  Öğretmenlere Konut Müjdesi

  Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Büyükşehir olarak öğretmenlere yönelik konut projesi üzerine çalıştıklarını belirterek, “Öğretmenler mutlu ve huzurlu olursa biz de mutlu ve huzurlu oluruz” dedi.

 • Bodrum Yeni Nesil Kütüphanesine Kavuştu
  Bodrum Yeni Nesil Kütüphanesine Kavuştu

  Bodrum, yeni nesil kütüphane "Zai Bodrum" ile bambaşka bir okuma, çalışma ve dinlenme mekanıyla buluştu. Bodrum'un yeni kütüphanesi, iş dünyasının, sanatçıların ve Bodrumluların katıldığı bir açılışla, kitap severlere merhaba dedi.

 • Arazi Toplulaştırılması İçin İzin Gerekecek
  Arazi Toplulaştırılması İçin İzin Gerekecek

  Torba Yasa’da kabul edilen maddeyle, arazi toplulaştırılması ve dağıtımına ilişkin olarak ortak kullanım alanları olarak planlanan alanlarda toplulaştırma çalışmaları süresince tarımsal faaliyette bulunmak özel arazi toplulaştırmasını yapan ilgili kuruluşun izni gerekecek.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer