|   |  Nilüfer Konut Projeleri
Nilüfer İlçesini Favorilerime Ekle

Nilüfer Güncel Konut Projeleri

Nilüfer Konut Projeleri

Nilüfer Konut Projeleri

Nilüfer, Bursa'nın, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Gemlik, Kestel, Gürsu ile beraber merkez ilçelerinden biridir. Bursa'nın konut ihtiyacını karşılayabilecek toplu konut alanlarıyla yakın zamanda büyük bir gelişme göstermiştir.

İlçe, doğusunda Osmangazi, güneyinde Orhaneli, batısında Mustafakemalpaşa, Uluabat Gölü ve Karacabey, kuzeyinde Mudanya ile çevrilidir. Denizden yüksekliği 100-150 metredir.

Nilüfer Konut (Ev) Satış Fiyatları

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 165 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 68.000 TL seviyesinde olan Nilüfer satılık konut fiyatları, 2007 yılına kadar sürekli olarak yükselerek 102.000 TL seviyesine ulaşmıştır. 2008 ve 2009 yıllarında kısmi düşüşler yaşayan Nilüfer satılık daire fiyatları, 95.000 TL seviyesine kadar gerilemiştir. 2010 yılından itibaren yeniden yükselmeye başlayan Nilüfer satılık ev fiyatları, bu yükselişini 2016 yılının son çeyreğine kadar sürdürmüş ve 180.000 TL seviyesine ulaşmıştır.

Nilüfer Konut (Ev) Kira Fiyatları

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt olarak alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 417 oranında bir artış göstermiştir.

2003 yılında 185 TL seviyesinde olan Nilüfer kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli olarak yükselmiş ve 465 TL seviyesine ulaşmıştır. 2009 yılında ve 2010 yılın başlarında kısmi düşüşler yaşayan Nilüfer kiralık daire fiyatları, 425 TL seviyesine gerilese de 2010 yılının ikinci yarısından itibaren yeniden yükselmeye başlamıştır. Bu yükseliş 2016 yılının son çeyreğine kadar devam etmiş ve Nilüfer kiralık ev fiyatları, 956 TL seviyesine ulaşmıştır.

Nilüfer'de Konut Yatırımının Geri Dönüş Süresi

Bursa Nilüfer’de yaklaşık olarak 397.400 kişi yaşamaktadır. Nilüfer’deki nüfusun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 45 yaş aralığındadır. Nilüfer’de yaşayanların % 67’lik kısmı evli kalan %33’lük kısmı ise bekardır. Nilüfer bölgesinin sosyoekonomik durumuna bakıldığında ise (B+) olarak nitelendirilen orta üst gelir seviyesinde olduğu görülmektedir.

Bursa Nilüfer’de 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş (amortisman) süresinin 16 yıl olduğu belirlenmiştir.

 

Nilüfer ‘de Ulaşım

İlçe Bursa-İzmir Karayolu üzerinde olup, toplam 65 kilometrelik yol ağı bulunmaktadır. Ayrıca Köy yollarının tamamı asfalttır.

İlçede hava ulaşımını sağlayacak bir tesis bulunmamakla birlikte Yenişehir Havaalanı ilçenin hava ulaşımını karşılayacak potansiyele sahiptir.

Haberleşme ile ilgili olarak ise; Posta-Telgraf ve Telekom Müdürlüklerinin kendilerine ait binaları yeterli olup, yurtiçi ve yurtdışı her türlü posta hizmeti ve köyler dahil otomatik telefon görüşmeleri sağlanmaktadır.

Nilüfer’deki Konut Projeleri

Nilüfer’de birçok konut projesi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları toplu konut idaresi bazıları da özel firmalar tarafından yapılan lüks konut projeleridir.

NİLÜFER'DEKİ EN ÖNEMLİ KONUT PROJESİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Nilüfer’de bulunan 20’ye yakın lüks konut projelerini sitemizden (www.3dkonut.com) üç boyutlu olarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu projelerin Hava Limanlarına, Otogarlara, Şehrin önemli alanlarına ulaşım hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

 

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.