|   |   | 

BURSA’NIN YILDIZI PARLAMAYA DEVAM EDİYOR

Bugün 20.yılını gururla kutlayan Oytaş Yıldız İnşaat'ın başarı öyküsü şirketi buralara getiren Osman Yıldız’ınkinden çok farklı değil.

BURSA’NIN YILDIZI PARLAMAYA DEVAM EDİYOR

İnşaat işine bir baba mesleği olarak değil, 20 yıl önce inşaat mühendisi olarak kurduğu OYTAŞ firmasıyla adım attığına işaret eden Yıldız, “Firma olarak genelde sanayi tesislerine dönük inşaatlar gerçekleştiriyoruz, fabrikalar kuruyoruz. Ayrıca sanayicilerimizin kendi işleri dışında bazen kira geliri elde etmek için yaptığı yatırımlar var. Örneğin alışveriş merkezleri, konut, mağaza ve kiraya verilmek üzere yaptırdıkları fabrikalar var. İşte bu tip yatırımlara imza atıyoruz” diyor.

Oytaş Yıldız İnşaat, prestijli projelerle adından söz ettirerek çıtasını her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Kaliteden ödün vermeyen iş disipliniyle özellikle kriz dönemlerini başarıyla atlatan ve yıllık, ortalama 100 ila 125 bin metrekarelik alan kapatan Oytaş, yönünü yatırım trendine doğru çevirdi. Kapasite ve kalite anlayışını arttıran yapısıyla çalışmalarına devam eden Oytaş Yıldız İnşaat özel projeleriyle başarı ivmesini yükseltiyor. 

Ekonomik istikrar önemli
Oytaş yıldız İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Orhangazi Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi Osman Yıldız, inşaat sektörüne bir baba mesleği olarak değil, 20 yıl önce inşaat mühendisi olarak kurduğu Oytaş firmasıyla adım attı.  Sektörde ilk öğrendiği şeyin ‘verdiği sözde durmak’ olduğunu söyleyen Osman Yıldız; “Oytaş olarak, bugüne kadar verdiğimiz her sözün arkasında durduk. Bu da güvene dayalı, hızlı ve yetkin bir hizmet sunan firmamızın başarısını oluşturuyor” diyor.

Sektöre 1985 yılında adım atmış olmasına rağmen kariyerinin başlangıç yıllarının 1990’lı yıllar olduğunu belirten Yıldız, ekonomik istikrarın önemine değiniyor; “2000’li yıllar kariyerimin üst düzeye çıktığı yıllardır. Ülkeye istikrar geldikten sonra mesleğimizden keyif almaya başladık. İstikrar ülke için de, işadamları için de çok önemlidir. Geçtiğimiz yıllarda müşteriden işi alıyorduk şirkete dönünceye kadar demire, betona zam geliyordu. İşi aldığımız gün işten zarar ediyorduk. Ama ülkenin istikrarı bu konuyu bertaraf etmiştir.”

Kısa zamanda sonuçlandırdığımız işlerden heyecan duyuyorum
Takip ettiği büyüme stratejisi doğrultusunda kültürden eğitime, turizmden sanayiye, konuttan alt yapıya her biri farklı nitelik ve ihtiyaçlara sahip alanlara hizmet verdiklerini ifade eden Yıldız, “Firma olarak genelde sanayi tesislerine dönük inşaatlar gerçekleştiriyoruz, fabrikalar kuruyoruz. Ayrıca sanayicilerimizin kendi işleri dışında bazen kira geliri elde etmek için yaptığı yatırımlar var. Örneğin alışveriş merkezleri, konut, mağaza ve kiraya verilmek üzere yaptırdıkları fabrikalar var. İşte bu tip yatırımlara imza atıyoruz” diyor.

Başarı ekip çalışmasıyla olur
15 yılda 500 sanayi tesisi kurduklarını ve 400 kişilik bir ekiple çalıştıklarını söyleyen Yıldız, ekip ruhuyla başarılı projelere imza attıklarını belirtiyor. Oytaş Yıldız İnşaat olarak ana politikalarının üretimde mükemmeli yakalamak için, tüm iş süreçlerini çalışanlarıyla birlikte Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uyarak sürekli geliştirmek olduğuna değinen Yıldız; “Müşterinin beklentilerini doğru oranda anlamak ve iş bitiminde memnuniyetini sağlamak, bunu yaparken yasal gereklilikleri de göz önünde bulundurmak bizim için çok önemlidir. Biz firma olarak ulusal ve uluslararası alanda inşaat sektöründeki tüm teknolojik süreçleri takip ediyoruz. Bu şekilde işlerimizi istenen kalite, maliyet ve zamanda gerçekleştirebiliyoruz. Çalışanlarımızı eğitimlerle destekleyerek kişisel gelişim, memnuniyet ve katılımlarını sağlamayı, Kalite Yönetim Sisteminin şartlarına uymayı ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesini taahhüt ediyoruz” diyor.

Öz sermayesi güçlü bir firmayız
Proje anlamında Bursa dışına çıkmayı düşünmediklerini belirten Yıldız, nedenini şöyle açıklıyor; “Bursa’da endüstriyel anlamda yapılacak daha çok iş olduğuna inanıyorum. Sadece Bursalı sanayicilerin şehir dışındaki Bursa devamı olan yatırımlarını yönlendiriyoruz. Onun dışında Bursa’nın dışına açılmayı hiç düşünmüyoruz. İşimizin dışında hiçbir farklı yere yatırım yapmadığımız için de öz sermayesi güçlü bir firmayız. Bu da bize hareket avantajı sağlıyor. Çalkantılı dönemlerde dahi finansmanla ilgili bir sıkıntı yaşamadık. Nasıl 15 mühendisle şantiyeleri idare ediyorsak, 15 işletmeciyle de sermayemizi idare ediyoruz. Üç günlük ya da bir haftalık periyotlar halinde şirketin genel durum analizini yapıyor yüzde 96’lık durumunu görebiliyoruz. Finansmana önem veren şirketlerin krizlerden çok da etkilenmediklerini gördük biz. Finansmanı doğru planlamak bizim içinde müşterilerimiz içinde çok önemli, işlerimizi müthiş kolaylaştıran bir meseledir. Bunun önemine dikkat çekmek istiyorum.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Dünyanın En Güzel Evi
  Dünyanın En Güzel Evi

  ABD'nin en ünlü mimarları arasında sayılan Frank Lloyd Wright'ın tasarımını yaptığı ve günümüzde artık bir müzeye dönüştürülen "Fallingwater" adlı şelale evi, hala dünyadaki en güzel yapılar arasında sayılıyor.

 • Gayrimenkulde şerefiye ne demek?
  Gayrimenkulde şerefiye ne demek?

  Gayrimenkul alım satımlarında ya da piyasayla ilgili her türlü yazıda karşımıza çıkan şerefiye kavramı ne anlama gelir? Şerefiye terimi ve anlamıyla ilgili herşeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

 • Kartal Wings'te Seyir Terası Keyfi
  Kartal Wings'te Seyir Terası Keyfi

  Kartal’ın iddialı projeleri arasında yer alan Kartal Wings’de çatı katları bütünüyle seyir terasları olarak tasarlandı. Kapanmaz deniz manzarasına bakan Kartal Wings’in seyir terasları, Adalar ve Marmara Denizi’ne hakim konumda bulunuyor.

 • Antalya'da Mayıs Ayında Konut Satışı Yüzde 5 Arttı
  Antalya'da Mayıs Ayında Konut Satışı Yüzde 5 Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs 2017 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı Antalya ve ilçelerinde geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 5 oranında artarak 5 bin 243 konut satıldı.

 • Kepez’de 61 Bin Konuta Doğalgaz
  Kepez’de 61 Bin Konuta Doğalgaz

  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yatırımcı firma işbirliği ile 15 mahallede 61 bin 301 konuta doğalgaz getirdiklerini söyledi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer