|   |   | 

BURSA’NIN YILDIZI PARLAMAYA DEVAM EDİYOR

Bugün 20.yılını gururla kutlayan Oytaş Yıldız İnşaat'ın başarı öyküsü şirketi buralara getiren Osman Yıldız’ınkinden çok farklı değil.

BURSA’NIN YILDIZI PARLAMAYA DEVAM EDİYOR

İnşaat işine bir baba mesleği olarak değil, 20 yıl önce inşaat mühendisi olarak kurduğu OYTAŞ firmasıyla adım attığına işaret eden Yıldız, “Firma olarak genelde sanayi tesislerine dönük inşaatlar gerçekleştiriyoruz, fabrikalar kuruyoruz. Ayrıca sanayicilerimizin kendi işleri dışında bazen kira geliri elde etmek için yaptığı yatırımlar var. Örneğin alışveriş merkezleri, konut, mağaza ve kiraya verilmek üzere yaptırdıkları fabrikalar var. İşte bu tip yatırımlara imza atıyoruz” diyor.

Oytaş Yıldız İnşaat, prestijli projelerle adından söz ettirerek çıtasını her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Kaliteden ödün vermeyen iş disipliniyle özellikle kriz dönemlerini başarıyla atlatan ve yıllık, ortalama 100 ila 125 bin metrekarelik alan kapatan Oytaş, yönünü yatırım trendine doğru çevirdi. Kapasite ve kalite anlayışını arttıran yapısıyla çalışmalarına devam eden Oytaş Yıldız İnşaat özel projeleriyle başarı ivmesini yükseltiyor. 

Ekonomik istikrar önemli
Oytaş yıldız İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Orhangazi Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi Osman Yıldız, inşaat sektörüne bir baba mesleği olarak değil, 20 yıl önce inşaat mühendisi olarak kurduğu Oytaş firmasıyla adım attı.  Sektörde ilk öğrendiği şeyin ‘verdiği sözde durmak’ olduğunu söyleyen Osman Yıldız; “Oytaş olarak, bugüne kadar verdiğimiz her sözün arkasında durduk. Bu da güvene dayalı, hızlı ve yetkin bir hizmet sunan firmamızın başarısını oluşturuyor” diyor.

Sektöre 1985 yılında adım atmış olmasına rağmen kariyerinin başlangıç yıllarının 1990’lı yıllar olduğunu belirten Yıldız, ekonomik istikrarın önemine değiniyor; “2000’li yıllar kariyerimin üst düzeye çıktığı yıllardır. Ülkeye istikrar geldikten sonra mesleğimizden keyif almaya başladık. İstikrar ülke için de, işadamları için de çok önemlidir. Geçtiğimiz yıllarda müşteriden işi alıyorduk şirkete dönünceye kadar demire, betona zam geliyordu. İşi aldığımız gün işten zarar ediyorduk. Ama ülkenin istikrarı bu konuyu bertaraf etmiştir.”

Kısa zamanda sonuçlandırdığımız işlerden heyecan duyuyorum
Takip ettiği büyüme stratejisi doğrultusunda kültürden eğitime, turizmden sanayiye, konuttan alt yapıya her biri farklı nitelik ve ihtiyaçlara sahip alanlara hizmet verdiklerini ifade eden Yıldız, “Firma olarak genelde sanayi tesislerine dönük inşaatlar gerçekleştiriyoruz, fabrikalar kuruyoruz. Ayrıca sanayicilerimizin kendi işleri dışında bazen kira geliri elde etmek için yaptığı yatırımlar var. Örneğin alışveriş merkezleri, konut, mağaza ve kiraya verilmek üzere yaptırdıkları fabrikalar var. İşte bu tip yatırımlara imza atıyoruz” diyor.

Başarı ekip çalışmasıyla olur
15 yılda 500 sanayi tesisi kurduklarını ve 400 kişilik bir ekiple çalıştıklarını söyleyen Yıldız, ekip ruhuyla başarılı projelere imza attıklarını belirtiyor. Oytaş Yıldız İnşaat olarak ana politikalarının üretimde mükemmeli yakalamak için, tüm iş süreçlerini çalışanlarıyla birlikte Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uyarak sürekli geliştirmek olduğuna değinen Yıldız; “Müşterinin beklentilerini doğru oranda anlamak ve iş bitiminde memnuniyetini sağlamak, bunu yaparken yasal gereklilikleri de göz önünde bulundurmak bizim için çok önemlidir. Biz firma olarak ulusal ve uluslararası alanda inşaat sektöründeki tüm teknolojik süreçleri takip ediyoruz. Bu şekilde işlerimizi istenen kalite, maliyet ve zamanda gerçekleştirebiliyoruz. Çalışanlarımızı eğitimlerle destekleyerek kişisel gelişim, memnuniyet ve katılımlarını sağlamayı, Kalite Yönetim Sisteminin şartlarına uymayı ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesini taahhüt ediyoruz” diyor.

Öz sermayesi güçlü bir firmayız
Proje anlamında Bursa dışına çıkmayı düşünmediklerini belirten Yıldız, nedenini şöyle açıklıyor; “Bursa’da endüstriyel anlamda yapılacak daha çok iş olduğuna inanıyorum. Sadece Bursalı sanayicilerin şehir dışındaki Bursa devamı olan yatırımlarını yönlendiriyoruz. Onun dışında Bursa’nın dışına açılmayı hiç düşünmüyoruz. İşimizin dışında hiçbir farklı yere yatırım yapmadığımız için de öz sermayesi güçlü bir firmayız. Bu da bize hareket avantajı sağlıyor. Çalkantılı dönemlerde dahi finansmanla ilgili bir sıkıntı yaşamadık. Nasıl 15 mühendisle şantiyeleri idare ediyorsak, 15 işletmeciyle de sermayemizi idare ediyoruz. Üç günlük ya da bir haftalık periyotlar halinde şirketin genel durum analizini yapıyor yüzde 96’lık durumunu görebiliyoruz. Finansmana önem veren şirketlerin krizlerden çok da etkilenmediklerini gördük biz. Finansmanı doğru planlamak bizim içinde müşterilerimiz içinde çok önemli, işlerimizi müthiş kolaylaştıran bir meseledir. Bunun önemine dikkat çekmek istiyorum.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Ev Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Ev Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Evinizi satarken en kısa sürede sonuca ulaşmak ve gayrımenkulünüzü gerçek değerinde satmak için doğru strateji yürütmek büyük önem taşır. Profesyonel destek almayı tercih edebileceğiniz bu süreçte, emlak danışmanından yardım alsanız da almasanız da önem vermeniz gereken bazı konuları sizin için derledik.

 • Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler
  Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler

  Kış ayları ve soğuk havaların başlamasıyla beraber evinizi hem korumak hem de daha güvenli, sıcak bir ortam haline getirmek için bazı küçük önlemler almalısınız. Oldukça ucuza mal olan bu önlemler ile kışın size ve cüzdanınıza getireceği maliyetlerden korunabilirsiniz.

 • Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin
  Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin

  Ev satın alırken gerçekten ihtiyacınız özelliklere sahip olan konutu bulmak ve bütçenizi çok zorlamadan hedefinize ulaşmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu küçük ipuçları sayesinde, herkese cazip gelecek özellikler yerine gerçekten ihtiyacınızı karşılayacak rasyonel seçeneklere yönelebilirsiniz.

 • Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?
  Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?

  Mekansal plan, İmar Kanunu çerçevesince hazırlanan, kapsadıkları alan ve amaçları açısından üst kademeden alt kademeye doğru sırasıyla; mekânsal strateji planı, çevre düzeni planı ve imar planını kapsayan plandır.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer