|   |  Bursa Konut Projeleri
Bursa Şehrini Favorilerime Ekle

Bursa Güncel Konut Projeleri

Bursa Konut Projeleri

Bursa Konut Projeleri

Bursa Yatırım Analizi

Bursa Konut (Ev) Satış Fiyatları 

Bursa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire kıstas alındığında konut satış fiyatları, son 12 yılda % 84 oranında yükselmiştir.

2003 yılında 66.000 TL seviyesinde olan Bursa satılık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli yükselmiş ve 100.000 TL seviyesine ulaşmıştır. Sonraki yıl bir kısım düşüş yaşayan Bursa satılık daire fiyatları, 2009 yılında 90.000 TL seviyesine gerilemiştir. 2010, 2011 ve 2012 yıllarında bu fiyat seviyesinde kalan Bursa satılık ev fiyatları, 2013 yılından itibaren yeniden sürekli olarak yükseldiği görülmektedir. Bu yükseliş neticesinde Bursa satılık konut fiyatları, 2015 yılının son çeyreğince 122.000 TL seviyesine çıkmıştır.

Bursa Konut (Ev) Kira Fiyatları

Bursa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut kira fiyatları, son 12 yılda % 200 oranında yükselmiştir.

2003 yılında 200 TL olan Bursa kiralık konut fiyatları, 2008 yılına kadar sürekli yükselmiş ve 510 TL seviyesine ulaşmıştır. Sonraki yılda kısmi gerileyen Bursa kiralık daire fiyatları, 2009 yılında 475 TL seviyesine kadar düşmüştür.  2010, 2011 ve 2012 yıllarında bu fiyat seviyesinde kalan Bursa kiralık ev fiyatları,  2013’ten sonra sürekli yükselmiş ve bu yükseliş 2015 yılında da devam etmiştir.

2015 yılının son çeyreğinde ise Bursa’da konut kira getirisi 600 TL seviyesinde olduğu tespit edilmiştir.

Bursa Yatırım Geri Dönüş Süresi

Bursa’da yaklaşık olarak 2.740.000 kişi yaşamaktadır. Bursa nüfusunun ağırlıklı yaş ortalaması 25 ile 35 yaş arasındadır. Bursa’da yaşayanların % 66’lık kısmı evli kalan %34’lük kısmı ise bekardır.

 

Bursa’da 100 metrekare büyüklüğündeki 2+1 daire ölçüt alındığında konut yatırım geri dönüş süresinin (amortisman süresi), 17 yıl olduğu tespit edilmiştir. 

Bursa Konut Projeleri 

Bursa sanayisi ile Marmara bölgesinin en gelişmiş şehirlerinden biridir. Bursa’daki en yeni konut projeleri de bu duruma uygun olarak hayata geçiriliyor. Bursa’daki yeni konut, ofis ve rezidans projeleri her ihtiyaca cevap verecek modern tasarım çizgileri ve teknolojilerini yansıtıyor.

Bir sanayi şehri olan Bursa, yatırımlık projeler için oldukça uygundur. Bursa’da hayata geçirilen proje sayısı her geçen gün artması bunun bir göstergesidir. Bu duruma kentsel dönüşümünde etkisi oldukça fazla yansımıştır.

 

Bursa Bilgileri

Bursa ilinin kent merkezi, Türkiye'nin büyük metropol kentlerinden ve en çok nüfusa sahip 4. şehridir. Ekonomik açıdan Türkiye'nin gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır.

Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar. Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin İstanbul'dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerindendir. Şehir İstanbul'dan sonra en büyük ikinci ihracatı gerçekleştirmektedir.

Bursa'nın Önemli Hastahaneleri

Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  UÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, Çekirge Devlet Hastanesi, Bursa Devlet Hastanesi, Acıbadem Bursa Hastanesi, Medical Park, Özel Bursa Anadolu Hastanesi, İnegol Yeni Devlet Hastanesi, Doruk Bursa Hastanesi, Bahar Hastanesi, Doruk Yıldırım Hastanesi, Özel Jimer Hastanesi, Dörtçelik Çocuk Hastanesi, Medicabil Hastanesi, Hayat Hastanesi, Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi, Orhangazi Devlet Hastanesi, Mudanya Devlet Hastanesi, Özel Esentepe Hastanesi, Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi, Özel Cihangir Hastanesi, Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi,

Bursa Ulaşım

Bursa, İstanbul ve İzmir illeri arasında bir köprü gibidir. Bu D-200 Kara yoludur. Bursa'da otoyol da mevcuttur. Bursa şehir merkezinin kuzeyinde bulunur, iller arası ulaşımı kolaylaştırmak için yapılmıştır. Şehir içi ulaşım ise BURULAŞ'a aittir. Bursa'da çok sayıda halk otobüsü, minibüs, dolmuş ve taksi bulunur. Otobüsler ve Bursaray'da ücretler Bukart adı verilen manyetik kartla sağlanır. 75 dk. İçin de Metro-otobüs aktarmalarında ücretlendirmede indirim olur.

Bursa'da hava ulaşımı Bursa Yenişehir Havaalanı aracılığıyla yapılır. Anadolu da birçok merkeze Ankara aktarmalı sefer düzenlenmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin İDO'ya karşı çıkarmış olduğu BUDO Mudanya'dan İstanbul'a deniz otobüsü seferleri yapmaktadır. İDO aracılığıyla da Güzelyalı, Mudanya'dan İstanbul'a deniz otobüsü ve feribot ulaşımı yapılır. Ayrıca BURULAŞ yaz aylarında körfez seferleri düzenlemektedir.

Bursa'da demiryolu ulaşımını BursaRay yapar. Yapımına 1998'de başlanmıştır. Bursa'nın merkez ilçe ve semtlerini çoğu noktada doğu-batı doğrultusunda birbirine bağlar. 30 Aralık 2011 tarihinde Bursa hızlı tren hattı sözleşmesi imzalandı. Proje 2015 yılına kadar gerçekleştirilecek.

Uludağ ile Bursa arasındaki ulaşımı kolaylaştıran bir sistemdir. Türkiye'nin en uzun teleferiği olan Uludağ Teleferiği, Bursa'dadır.

Türkiye’deki güncel markalı lüks projeleri görmek için konut projeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.