|   |   |  Bütün zamanlarda geçerli dekorasyon trendleri

Bütün zamanlarda geçerli dekorasyon trendleri

Her yılın başında dekorasyon trendleri konusunda yeni özellikler tavsiye edilir. Ancak bütün zamanlarda geçerli olan kimi noktalar var ki, modanın peşinde koşmaya vakti olmayanlar için bunları bilmekte fayda var.

Bütün zamanlarda geçerli dekorasyon trendleri

Ev dekorasyonunda her zaman geçerli olan noktaları bilmek, modanın peşinden koşmasanız da evinizi zamanın ruhuyla uyumlu hale getirmek için önemli. İşte birkaç önemli ipucu:

İyi Kalite Ev Tekstili

Pamuk oranı yüksek olan ve yumuşak renklerden seçilmiş ev tekstilleri her zaman evinize doğallık ve sıcaklık katacaktır. Yüksek kaliteli olmaları, onları evinizin her odasında ve mutfakta kullanmanızı sağlayacak ve doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Farklı Materyallerin Bir arada Kullanılması

Zamanın ruhu farklı materyalleri birlikte kullanmanın getirdiği estetik görüntüyü destekliyor ve uyumu beraberinde getiriyor. Örneğin çelik bir sehpanın ahşap bir koltuğun önüne getirilmesi, görüntü olarak hiç de nahoş değil. Aynı şekilde, çelik bir taban üzerinde yükselen, tablası pirinç kaplı bir sehpa pekâlâ estetik bir görünüme sahip olabilir.

Yumuşak Geçişlerle Yaşanmışlık Katmak

Sürekli kullanacağınız materyallerde yumuşak geçişleri tercih etmek her zaman kabul gören bir yaklaşım. Uçlar arasında gidip gelmek yerine iki uç arasında karakterinizi yansıtan bir bölgede konumlanmak, evinizi yuva yapan özelliklerden birisi olacak ve eşyalarınıza yaşanmışlık katan bir estetiği beraberinde getirecektir.

Geleneksel Motifleri Halılara Yansıtmak

Geleneksel motifler her zaman, motiflerin yaratıcılarının yaşamlarından kesitler yansıtır. Günümüzde halı motifleri, gelenekselden sıkılanlar için yaşanmışlığı çoğu zaman göz ardı ediyor. Ancak sıcaklık ve doğallık peşinden koşanlar ancak gelenekselliği evinin merkezine taşımak istemeyenler için geleneksel motiflerin bulunduğu halılar modern evlere canlılık katmaya devam ediyor.

Evlerde Sıcak Alanlar Yaratmak

Ekonomik ve kültürel düzey fark etmeksizin evlerde istenilen mobilyalarla küçük ve sıcak köşeler yaratmak iyi bir fikir. Birbirine yakın olarak konumlandırılmış tekli koltuklar ortasına konulmuş sehpa, ev halkının ve misafirlerin sıcak sohbetler edebileceği bir köşe yaratmak, insanların yakınlarıyla sosyal medya üzerinden haberleştiği günümüzde hoş bir alternatif olabilir.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Sonbahar renkleri ile sezonun dekorasyon trendleri
  Sonbahar renkleri ile sezonun dekorasyon trendleri

  Yaz mevsiminin rehavetini üzerimizden atıp yeni sezona hazırlandığımız bu günlerde yılın sonbahara özgü trendlerini analiz eden EDDA Mimarlık Kurucusu İç Mimar Eda Tahmaz, toprak tonlarına eşlik eden sarılar ve yeşillerin yanı sıra iç mekanlarda yükselen ahşap kullanımını ve yeni eğilimleri aktardı.

 • Dikkat Magic sürme kapı var!
  Dikkat Magic sürme kapı var!

  Artella Ahşap Kapı Sistemleri, dar alanlara rahatlık sağlamak için Magic sürme kapıyı tüketicilerin beğenisine sundu.

 • L’UNICA’dan sofralara modern dokunuş
  L’UNICA’dan sofralara modern dokunuş

  Yaşam alanlarına konforlu ve estetik mobilyalarıyla prestij ve keyif katan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunda yer alan Cloud yemek masası ve sandalyesiyle sofralara modern ve şık bir görünüm kazandırıyor.

 • L’unica’dan stil sahibi sehpalar
  L’unica’dan stil sahibi sehpalar

  Fonksiyonelliğin ve kalitenin ön planda tutulduğu tasarımlarını konfor ve estetikle buluşturan L’unica, 2019 ilkbahar-yaz koleksiyonunda yer alan yeni sehpaları ile mekanlara prestij katıyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.