|   |   | 

Büyük daire satışlarına talep daha çok

İstanbul’da bayram tatiline gitmeyip kalanların uğradığı ofislerde bayram havası vardı. Sektörü mutlu eden satışların, bu yıl sonuna kadar da aynı hızla devam etmesi öngörülüyor

Büyük daire satışlarına talep daha çok

Bu yılı geçtiğimiz yıla oranla artış gösteren satış rakamlarıyla tamamlamayı bekleyen İnşaat sektörünün yüzü bayramda da güldü. 9 günlük bayram tatilini fazla mesai yaparak geçiren markalı Konut projeleri, gelen ilgiden ve yaptıkları satıştan memnun olarak tamamladı. Ağırlıklı olarak oturmak için Konut sattıklarını belirten sektörün aktörleri, İstanbul'da kalıp, tatillerinde satış ofislerine gelen vatandaşların gerçek alıcı olduklarını belirtti.

Büyük dairelere talep çoğunlukta

Bayramda tamamlanan satış rakamları ve konut tiplerine bakıldığında ise, alıcıların daha büyük metrekarelerde ve büyük Daire tiplerinde konut tercih ettiği görülüyor. 1+1 daireleri tercih eden yatırımcıların yanı sıra, oturmak için konut almak isteyen tüketiciler tercihlerini ağırlıklı olarak 2+1 ve 3+1 dairelerden yana kullandılar. Yeni yıla Ev sahibi olarak girmek isteyenler için düzenlenen kampanyalar ise tüketicilerin konut alım süreçlerini hızlandırdı.

Umut Durbakayım / Teknik Yapı Holding Başkan Yardımcısı

Bayramda gerçek alıcılar vardı

Satışa devam ettikleri 2 projede bayram tatili süresince toplam 40 tane Daire sattıklarını belirten Durbakayım, "Tatilde satış ofisimize gelen ziyaretçilerin profiline bakıldığında gerçek alıcılar vardı. Gelenlerin yüzde 80'ine satış yaptık. Bu rakamın tamamına yakını oturma amaçlı konut satın aldılar. Bayram tatilini fırsat bilip evlenenler genellikle 2+1 ve 3+1 daireleri tercih etti" dedi.

Tamer Özyurt / Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Yatırımcı ağırlıkta satış yaptık

Avrupa Yakası'nda 3 projede satış ofislerini tatilde açık tuttuklarını belirten Özyurt, "Satış ofislerimiz bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günü açıktı. Toplam 22 adet daire sattık. Satış rakamları bizi çok memnun etti. Bayramı fırsat bilenler Ev Almak için ofislerimizi ziyaret etti. Yatırımcı ağırlıklı olmak üzere 1+1 dairelere yönlendiklerini gördük. Projelerimizde Daire Fiyatları 99 bin TL'den başlıyor. Bunun da etkisi çok" diye konuştu.

Uğur Dumankaya / Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Beklentilerimizi karşıladık

Bayramın ilk iki günü haricinde açık olan satış ofislerimizde tatili fırsata çevirmeye çalışan ve Yatırım amaçlı daire almayı planlayan ziyaretçileri olduğunu belirten Dumankaya, "Tatilinin 9 güne uzaması ile birlikte pek çok kişi tatil ve aile ziyaretleri için şehir dışına çıktı. Bu sebeple satışlar beklentilerimiz doğrultusunda gerçekleşti. Bankaların tatil olması sebebiyle de resmi satışları henüz tamamlayamadık ama kaparo aldığımız satışlar gerçekleştirdik. Bayrama özel kampanyalardan yararlanma fırsatı yakalayan müşterilerimiz Maltepe'nin kalbi konumunda yer alan Ritim İstanbul projemiz başta olmak üzere dumankaya modern Vadi, Miks ve Flex Kurtköy projemize ilgi gösterdi" dedi.

Ferhat Bakgör / BakYapı Başkanvekili

Çifte bayram yaşadık

Satışa çıktığı günden bu yana Prestij Park projesinde 1700 konut sattıklarını belirten Bakgör, "Bayram süresince 50 konut sattık. Ağırlıklı olarak 3+1 dairelere talep oldu. Adeta çifte bayram yaşadık. 2 bin 392 konuttan oluşan projemizi Nisan ayında satışa çıkmıştık. 129 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunduğumuz dairelere bayramda da alıcıların ilgisi bizi çok mutlu etti. Konut satışlarının bayramda da hız kesmemesi sektör açısından çok olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum" dedi.

Talat Kılıç / Kılıçoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Projenin yüzde 10'unu bayramda sattık

Bayram tatili boyunca Kılıçoğlu Grup'un iştiraklerinden Senatör Gayrimenkul'ün projesi Sarıyer Panorama Koç Life'da 35 konutun ön satışını yaptıklarını belirten Kılıçoğlu, "350 konuttan oluşan projemizin yüzde 10'luk kısmını bayram süresince sattık. Tatili konut sahibi olmak için fırsat görenler satış ofislerine yöneldi. 90 konutun satışını önceden gerçekleştirmiştik. İlgiden çok memnun kaldık" dedi. 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Rize'de Konut Satışlarında Ciddi Artış Oldu
  Rize'de Konut Satışlarında Ciddi Artış Oldu

  2017 yılı Mayıs ayında Doğu Karadeniz’de satılan konut sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde yüzde 2,2 artış ile 2 bin 588 oldu. Rize ise konut satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 57,8 artış ile dikkat çekti.

 • 3S Firuze Konakları İçin Acele Eden Kazançlı Çıkıyor!
  3S Firuze Konakları İçin Acele Eden Kazançlı Çıkıyor!

  İstanbul Avcılar’da E-5 aksındaki en büyük proje olan 3S Firuze Konakları yatay mimarisi ve ferah tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek kiralama potansiyeline sahip bulunan proje tamamlandığında %40 değer artışı öngörülüyor.

 • Giydirme Cephe Nedir?
  Giydirme Cephe Nedir?

  Taşıyıcı olmayan ve genellikle çok katlı yapılarda kullanılan giydirme cephenin özellikleri nelerdir?

 • Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?
  Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?

  Kirasını ödemeyen kiracıya karşı ev sahibi hangi haklara sahip oluyor, kirasını ödemeyen kiracı için ne yapılabiliyor, kirasını ödemeyen kiracıyı çıkarabiliyor mu?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer