|   |   | 

Büyük daire satışlarına talep daha çok

İstanbul’da bayram tatiline gitmeyip kalanların uğradığı ofislerde bayram havası vardı. Sektörü mutlu eden satışların, bu yıl sonuna kadar da aynı hızla devam etmesi öngörülüyor

Büyük daire satışlarına talep daha çok

Bu yılı geçtiğimiz yıla oranla artış gösteren satış rakamlarıyla tamamlamayı bekleyen İnşaat sektörünün yüzü bayramda da güldü. 9 günlük bayram tatilini fazla mesai yaparak geçiren markalı Konut projeleri, gelen ilgiden ve yaptıkları satıştan memnun olarak tamamladı. Ağırlıklı olarak oturmak için Konut sattıklarını belirten sektörün aktörleri, İstanbul'da kalıp, tatillerinde satış ofislerine gelen vatandaşların gerçek alıcı olduklarını belirtti.

Büyük dairelere talep çoğunlukta

Bayramda tamamlanan satış rakamları ve konut tiplerine bakıldığında ise, alıcıların daha büyük metrekarelerde ve büyük Daire tiplerinde konut tercih ettiği görülüyor. 1+1 daireleri tercih eden yatırımcıların yanı sıra, oturmak için konut almak isteyen tüketiciler tercihlerini ağırlıklı olarak 2+1 ve 3+1 dairelerden yana kullandılar. Yeni yıla Ev sahibi olarak girmek isteyenler için düzenlenen kampanyalar ise tüketicilerin konut alım süreçlerini hızlandırdı.

Umut Durbakayım / Teknik Yapı Holding Başkan Yardımcısı

Bayramda gerçek alıcılar vardı

Satışa devam ettikleri 2 projede bayram tatili süresince toplam 40 tane Daire sattıklarını belirten Durbakayım, "Tatilde satış ofisimize gelen ziyaretçilerin profiline bakıldığında gerçek alıcılar vardı. Gelenlerin yüzde 80'ine satış yaptık. Bu rakamın tamamına yakını oturma amaçlı konut satın aldılar. Bayram tatilini fırsat bilip evlenenler genellikle 2+1 ve 3+1 daireleri tercih etti" dedi.

Tamer Özyurt / Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Yatırımcı ağırlıkta satış yaptık

Avrupa Yakası'nda 3 projede satış ofislerini tatilde açık tuttuklarını belirten Özyurt, "Satış ofislerimiz bayramın ikinci, üçüncü ve dördüncü günü açıktı. Toplam 22 adet daire sattık. Satış rakamları bizi çok memnun etti. Bayramı fırsat bilenler Ev Almak için ofislerimizi ziyaret etti. Yatırımcı ağırlıklı olmak üzere 1+1 dairelere yönlendiklerini gördük. Projelerimizde Daire Fiyatları 99 bin TL'den başlıyor. Bunun da etkisi çok" diye konuştu.

Uğur Dumankaya / Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

Beklentilerimizi karşıladık

Bayramın ilk iki günü haricinde açık olan satış ofislerimizde tatili fırsata çevirmeye çalışan ve Yatırım amaçlı daire almayı planlayan ziyaretçileri olduğunu belirten Dumankaya, "Tatilinin 9 güne uzaması ile birlikte pek çok kişi tatil ve aile ziyaretleri için şehir dışına çıktı. Bu sebeple satışlar beklentilerimiz doğrultusunda gerçekleşti. Bankaların tatil olması sebebiyle de resmi satışları henüz tamamlayamadık ama kaparo aldığımız satışlar gerçekleştirdik. Bayrama özel kampanyalardan yararlanma fırsatı yakalayan müşterilerimiz Maltepe'nin kalbi konumunda yer alan Ritim İstanbul projemiz başta olmak üzere dumankaya modern Vadi, Miks ve Flex Kurtköy projemize ilgi gösterdi" dedi.

Ferhat Bakgör / BakYapı Başkanvekili

Çifte bayram yaşadık

Satışa çıktığı günden bu yana Prestij Park projesinde 1700 konut sattıklarını belirten Bakgör, "Bayram süresince 50 konut sattık. Ağırlıklı olarak 3+1 dairelere talep oldu. Adeta çifte bayram yaşadık. 2 bin 392 konuttan oluşan projemizi Nisan ayında satışa çıkmıştık. 129 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunduğumuz dairelere bayramda da alıcıların ilgisi bizi çok mutlu etti. Konut satışlarının bayramda da hız kesmemesi sektör açısından çok olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum" dedi.

Talat Kılıç / Kılıçoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Projenin yüzde 10'unu bayramda sattık

Bayram tatili boyunca Kılıçoğlu Grup'un iştiraklerinden Senatör Gayrimenkul'ün projesi Sarıyer Panorama Koç Life'da 35 konutun ön satışını yaptıklarını belirten Kılıçoğlu, "350 konuttan oluşan projemizin yüzde 10'luk kısmını bayram süresince sattık. Tatili konut sahibi olmak için fırsat görenler satış ofislerine yöneldi. 90 konutun satışını önceden gerçekleştirmiştik. İlgiden çok memnun kaldık" dedi. 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler
  Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler

  Kış ayları ve soğuk havaların başlamasıyla beraber evinizi hem korumak hem de daha güvenli, sıcak bir ortam haline getirmek için bazı küçük önlemler almalısınız. Oldukça ucuza mal olan bu önlemler ile kışın size ve cüzdanınıza getireceği maliyetlerden korunabilirsiniz.

 • Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin
  Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin

  Ev satın alırken gerçekten ihtiyacınız özelliklere sahip olan konutu bulmak ve bütçenizi çok zorlamadan hedefinize ulaşmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu küçük ipuçları sayesinde, herkese cazip gelecek özellikler yerine gerçekten ihtiyacınızı karşılayacak rasyonel seçeneklere yönelebilirsiniz.

 • Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?
  Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?

  Mekansal plan, İmar Kanunu çerçevesince hazırlanan, kapsadıkları alan ve amaçları açısından üst kademeden alt kademeye doğru sırasıyla; mekânsal strateji planı, çevre düzeni planı ve imar planını kapsayan plandır.

 • Aplikasyon Nedir?
  Aplikasyon Nedir?

  Aplikasyon krokisi kim tarafından düzenlenir? Aplikasyon krokisi başvurusunda gerekli belgeler nelerdir?

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer