|   |   |  ByDoping’den 2,5 milyar TL’lik 2019 hedefi

ByDoping’den 2,5 milyar TL’lik 2019 hedefi

Gayrimenkul sektörüne alternatif satış kanalı yaratarak “hızlı ve kaliteli satış” amacıyla 2015 yılında yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan ByDoping, 2019 hedeflerini açıkladı.

ByDoping’den 2,5 milyar TL’lik 2019 hedefi

2018 yılında 500 milyon TL’ye yakın ciro elde eden ve 14 milyon lira komisyon ücreti dağıtan ByDoping 2019 yılında 2.5 milyar TL ciro hedefliyor.

Türkiye’nin ilk ve en büyük 1. el markalı gayrimenkul alternatif satış ağı ByDoping kurulduğu ilk günden itibaren 2019 yılında 37 bin kayıtlı gayrimenkul danışmanı sayısına ulaştı. ByDoping Türkiye’nin en önemli markalı gayrimenkul geliştiricileriyle işbirliği yaparak 2019 yıl sonunda kayıtlı danışman sayısını 110 bine taşıyarak 2.5 milyar TL’lik Markalı Proje Satış cirosu hedefliyor.

ByDoping hakkında görüşlerini belirten ByDoping CEO’su Bültent Öztürk, “ByDoping’i sektörde iki ana eksiklik üzerine kurguladık. Birincisi markalı gayrimenkul geliştiricilerine organize olmuş bir alternatif satış kanalı ağı olmadığını gördük. İkincisi de her yıl ortalama 1 milyon 400 bin konutun satıldığı bir pazarda 1. el markalı konutların pazarda yüzde 40’ların üzerine çıkan bir büyüklüğe ulaştığını gördük. Emlakçı kanalının da 1. el markalı konut satışlarında da çok fazla kabiliyetinin olmadığını gördük. Bu iki eksik üzerine yoğunlaşmaya başladık. ByDoping’i 4 kişilik bir ekiple kurduk. Sonrasında uzun yıllar markalı konut sektöründe 5 bine yakın gayrimenkulün satışını gerçekleştiren Barış Soydan  ile  geliştirme sürecine girildi. Büyüme evremizde ise gayrimenkul sektörünün proje geliştirme alanında kendini ispat etmiş Savaş Soydan ile uluslararası bir platform olma yoluna girdik. Şu anda 15’i yazılımcı olmak üzere toplamda 55 kişilik bir ekibimiz var. Kurulum aşamasından itibaren 2,5 yıllık geliştirme çalışması yaptık ve  yıllık 2,2 milyon TL geliştirme bütçesi harcadık. Bu emeklerin sonunda 2018 yılında 632 adet gayrimenkul satışı gerçekleştirdik ve 483 milyon ciro elde ettik.  İlk yılımızda 16 gayrimenkul geliştirici marka ile işbirliği yaptık. 2019 yılında da ciromuzu 5 kat büyüterek 2,5 milyar TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. İlk 2 aylık sonuçlarımız da hedefimizi destekliyor. ByDoping Türkiye’de doğan ama sınırlarını hızla genişleten bir marka oldu. BAE, Körfez Ülkeleri, Rusya, Avrupa ve Türki Cumhuriyetlerde ülke temsilcilikleri kurarak sistemimizi genişletiyoruz, Katar’da direkt yatırımcıyız. Şu anda satışlarımızın yüzde 2’sini yabancılara yapıyoruz, ilerleyen dönemlerde bu sayının da yukarılara çıkacağına inanıyoruz” dedi.

“Temelleri Türkiye’de atılan, tüm dünyada kullanılan bir ağ olacağız”

Emlak ve gayrimenkul sektöründe dünyada bir benzeri olmayan temelleri Türkiye’de atılmış, tüm dünya tarafından kabul gören ve kullanılan bir ağ olmayı hedeflediğine değinen Öztürk sözlerine şöyle devam etti, “Bizim asıl amacımız 1. el konut alanında , dünyadaki üye danışmanların güvenle kullandığı bir satış ağı oluşturmak. emlak ve gayrimenkul sektöründe hizmet anlayışımız ve iş kalitemiz ile piyasa düzenleyicisi ve standart belirleyici olmak. Sektörün referans noktası olarak  kaliteyi belirlemek istiyoruz. ByDoping bir ilan sitesi değil. ByDoping’in bir hikayesi, bir yaşam döngüsü var. Üzerine yıllarca düşünülmüş ve sonunda hayata geçmiş bir hayalin doğuşu. 2,5 yıl boyunca geliştirme yatırımları yapılmış, uzun süren test aşamalarından geçmiş bir sistemiz. Rakibimiz olmamasına rağmen sürekli kendimizi ve teknolojimizi yeniliyoruz. Üye emlak danışmanlarımızın markalı konut projelerine müşteri yönlendirmeleri için teknik eğitimler veriyoruz. Web sitemiz 6 dilde hizmet veriyor ve her geçen gün bu sayının artması için çalışıyoruz. Sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan konut alıcısına hizmet veriyoruz. İleriye dönük planlarımız arasında eğitim yatırımlarımız da bulunuyor. Gayrimenkul danışmanlarını eğiterek sektördeki kaliteli hizmet ve kaliteli çalışan algısını yukarılara taşıyacağız. ByDoping olarak gayrimenkul danışmanına verdiğimiz fırsatlar sadece proje fırsatları da değil üstelik. Müşterimi ara uygulamasıyla, çağrı merkezimiz aracığıyla müşterilere ulaşıp satışını kolaylaştırıcı destekler veriyoruz. Ek olarak kendi portföylerini, farklı şehirlerde ve ülkelerdeki danışmanların erişimine açarak, ortak portföy yönetimi yapma avantajını da sunuyoruz. Bu zaman kadar dünyada ve Türkiye’de yapılmamış bir projeye imza attık. Ülkemize ve gayrimenkul sektörüne olan tüm inancımız ve bütün gücümüzle çalışıyoruz. ByDoping ile dünyanın en değerli platformları arasına girmiş, ülkemizden çıkmış bir başarı hikayesi, bir dünya markası yaratmayı hedefliyoruz. Yurt dışından birçok sermayedarın ByDoping için görüşmeye gelmesi de bu hedefimize kısa sürede ulaşacağımızın bir göstergesi. Sektör genelinin çok önemli gelir elde edemediği 1. el markalı konutlardan yapılan satışları artırarak, emlak sektörünün kazancının devamlılığını sağlayarak bir gelir döngüsü yaratıyoruz.”

“Türkiye’nin en önemli gayrimenkul markaları ile çalışıyoruz”

Müşteri odaklı çalıştıklarını da vurgulayan Öztürk, “Gayrimenkul sektöründe farklı pozisyonlarda uzun yıllar tecrübesi olan bir ekibiz. Ekibimizin de edindiği tecrübeler sonucunda nasıl bir sistem geliştirmemiz gerektiğini neler yapmamız gerektiği üzerine uzun süren planlar yaptık. Müşteri neden bir evi alır?  Neden son anda vazgeçer? Hepsini iyi ya da kötü tecrübelerle öğrenme fırsatımız oldu. Bu tecrübeleri de kullanarak nasıl satış odaklı bir sistem kurarız planları yaptık. 2019 hedeflerimizi koyarken, 2018’de gerçekleşen değil, gerçekleşmeyen satışlardan öğrendiğimiz tecrübeleri fırsata çevireceğimizi göz önünde bulundurduk.   

“Her 3 müşteriden 1’i satış oluyor”

Gayrimenkul satışlarında müşteriyi tanımanın çok önemli olduğuna değinen Öztürk sözlerine şöyle devam etti, “ByDoping olarak ilk andan itibaren fayda odaklıyız. Gayrimenkul geliştiricisi, gayrimenkul danışmanı ve konut alıcısı için ana prensibimiz hep fayda yaratmak oldu. Bunu sağlamak için de hep sahada olmaya özen gösterdik. Müşterinin bizi aramasını beklemeden her zaman müşteriyi arayan biz olduk. Müşterilerimizi çok iyi tanımaya özen gösterdik, onların gayrimenkulden ya da gayrimenkulün konumundan beklentilerini hatta hobilerini takip ettik ve portföyümüze, üye danışmanlarımızın müşterilerinin beklentilerini karşılayan bir gayrimenkul çıktığı anda hızlıca ulaştık.Tüm satış sürecini uçtan uca başlatan,geliştiren, sonuçlandıran bir mekanizmayı çalıştırıyoruz. Üye danışmanlarımıza, müşteri yaratma eğitimi vererek, müşterilerini nasıl tanıyacaklarını ve ihtiyaçlarını belirleyecekleri yönünde destek veriyoruz. Bizim en büyük farkımız da kaliteli ve işinin uzmanı gayrimenkul danışmanı kadromuz. Sistemimize kayıtlı 37 bin gayrimenkul danışmanımız müşteri üretebilmek ve satış yapmak için sürekli sahada. Kısa sürede yakaladığımız başarının altında da bu yatıyor. 2018 yılına kadar yönlendirdiğimiz her 3 müşteriden 1 tanesi satış olarak geri döndü. Sezonsal olarak bu rakamların 1 de 1’lere kadar çıktığı dönemler de oldu. 2019 yılının ilk ayına bakarsak yönlendirdiğimiz her 4 müşteriden 1 tanesinin satışla kapatıldığını görüyoruz. Bu rakamlar son dönemin en iyi rakamları” dedi.    

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Beyazın en güzel tonları Filli Boya’da
  Beyazın en güzel tonları Filli Boya’da

  Geniş renk skalasıyla yaşam alanlarında tazelenmiş bir ferahlık hissi oluşturan Filli Boya, yazlık mekanlar için renk önerisinde bulunuyor. Yaz mevsiminin en çok tercih edilen rengi ‘beyaz’ birbirinden farklı tonlarıyla Filli Boya renk kartelalarında yer alıyor.

 • Tekfen Holding “Türkiye’nin İklim ve Su Lideri” ödülünü aldı
  Tekfen Holding “Türkiye’nin İklim ve Su Lideri” ödülünü aldı

  Tekfen Holding, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla iş dünyasının işleyişini değiştirmeyi hedefleyen CDP (Carbon Disclosure Project) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programlarında ayrı ayrı “A (-)” bandında derecelendirilerek “Türkiye İklim ve Su Liderleri” ödülünü aldı.

 • Lens yaşam’da açık havada alışveriş keyfi
  Lens yaşam’da açık havada alışveriş keyfi

  Anadolu Yakası’nın açık hava konseptli Lens Yaşam Merkezi, 100’e yakın perakende mağazası, restoranları, kafeleri ve sosyal aktivite alanlarıyla ziyaretçilerine açık havada alışveriş ve eğlence imkanı sunuyor. Açık hava yaşam merkezi dönemini başlatan Lens Yaşam, açık havada kaliteli ve sağlıklı alışverişin keyfini sunuyor.

 • Markasanat, Busıness Akademi ile Kurum Kültürü Pusulası Oluşturuyor
  Markasanat, Busıness Akademi ile Kurum Kültürü Pusulası Oluşturuyor

  Ekonomi alanındaki marka yönetimi çalışmalarıyla adından söz ettiren Markasanat Marka Yönetimi&Kurumsal Danışmanlık Şirketi, yeni yatırımı Markasanat Business Akademi ile markalara verdiği eğitim hizmetini, küresel çapta etkili olan koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında dijitale taşıdı.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.