|   |   |  Çamlıhemşin'de yapılacak 88 konutun hak sahipleri belirlendi

Çamlıhemşin'de yapılacak 88 konutun hak sahipleri belirlendi

TOKİ tarafından Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde yapılacak konutlar için kura töreni yapıldı. Kurada 88 aile ev sahibi olmanın sevincini yaşadı.

Çamlıhemşin'de yapılacak 88 konutun hak sahipleri belirlendi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Rize’nin Çamlıhemşin’de 2+1, 3+1 ve 4+1 planda yapılacak 88 konut için bugün kura töreni yapıldı.

Toplam 204 kişinin başvurduğu projenin kura töreni Atatürk İlköğretim Okulu Seminer Salonu’nda noter düzenlendi. Kura törenine katılan vatandaşlar, kendilerine çıkacak daireleri meraklı gözlerle bekledi. İlk kez ev sahibi olan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.

Kura çekiminin ardından mutluluklarını ifade eden hak sahipleri de, bu proje için TOKİ Başkanlığına teşekkür ettiklerini belirtti. Sevinçleri gözlerinden okunan hak sahipleri duygularını ifade etmekte zorlanırken; bu mutluluğu ev sahibi olmak isteyen herkesin yaşamasını diledi.

Rize Çamlıhemşin projesinde konutların 50’si "2+1", 34’ü "3+1", 4’ü de 4+1 nitelikte olacak. Yatay mimari anlayışıyla inşa edilecek konutlar yöresel dokuyu yansıtacak.

Toki Haberleri

Etiketler

Toki Kategorisindeki diğer haberler

 • Melikgazi'de 700 konutun hak sahipleri belirlendi
  Melikgazi'de 700 konutun hak sahipleri belirlendi

  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Melikgazi ilçesinde inşa edilecek 700 konutun hak sahipleri kura ile belirlenirken, kurada adını duyanların mutluluğu da gözlerden kaçmadı.

 • Diyarbakır Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı
  Diyarbakır Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi’nde 54 bin 155 metrekare alanda yapılacak Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı.

 • 81 vilayette 100 bin sosyal konut inşa edilecek
  81 vilayette 100 bin sosyal konut inşa edilecek

  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "2020 programımız kapsamında ülkenin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konutun da inşa sürecini başlatıyoruz. İnşallah yılbaşı itibarıyla temeli attıktan sonra azami 1 ila 1,5 yıl içinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz." dedi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.