|   |   |  Çanakkale'de 80 kaçak göçmen yakalandı

Çanakkale'de 80 kaçak göçmen yakalandı

Çanakkale'de 80 mülteci yakalandı.

Çanakkale'de 80 kaçak göçmen yakalandı

İlk operasyon Bademli altı açıklarında SAGET 35 ekiplerince yapıldı. Lastik bot ile Yunanistan’ın Midilli adasına gitmeye çalışan 22’si çocuk, Suriye ve Kongo uyruklu 53 kaçak göçmen yakalandı. Aynı bölgede TCSG 8 Bot Komutanlığı ekiplerinin Sivrice burnu güneyinde yaptıkları diğer bir operasyonda ise, biri Suriyeli, diğerleri Afgan Uyruklu 27 mülteci yakalandı. Küçükkuyu'daki Sahil Güvenlik Karakolu'na getirilen kaçak göçmenlere burada giyecek yiyecek ve hijyen paketleri dağıtıldı. Kaçak göçmenler kimlik belirlemesinin ardından Ayvacık'taki Yabancılar Geri Gönderme Merkezi'ne götürüldü.

İHA

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Kadıköy depreme afet parkında hazırlanıyor
  Kadıköy depreme afet parkında hazırlanıyor

  Türkiye’nin afet ve depremler konusunda eğitim veren ilk ve tek afet temalı parkı olan Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı, İstanbul’da yaşanan 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından en yoğun günlerini yaşıyor.

 • Romanya-Polonya pazarı, Züccaciyecilerin elini güçlendirecek
  Romanya-Polonya pazarı, Züccaciyecilerin elini güçlendirecek

  4,7 milyar dolarlık ihracatının neredeyse yarısını Avrupa ülkelerine gerçekleştiren züccaciye sektörü, son çeyrekte pazarlarını derinleştiriyor. 7-11 Ekim tarihleri arasında ZÜCDER (Züccaciyeciler Derneği) üyesi 16 firma Romanya ve Polonya’daki en büyük perakendecilerle bir araya gelecek.

 • Halkbank kredi faiz oranlarını indirdi
  Halkbank kredi faiz oranlarını indirdi

  Müşterilerine avantajlı kredi faiz oranlarıyla hizmet vermeyi sürdüren Halkbank, Merkez Bankası kararının ardından faiz indirimine gittiğini duyurdu.

 • Türkiye'yi Dünya İkinciliğine Taşıyan Projeler
  Türkiye'yi Dünya İkinciliğine Taşıyan Projeler

  Türkiye, küresel pazarda süren durgunluğa ve artan risklere rağmen “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde, 44 firma ile yer alarak dünya liginde Çin’in ardından ikinciliğini korudu. Türkiye’den listeye giren ilk 10 müteahhitlik firması; Rönesans, Limak, Tekfen, Tav, Yapı Merkezi, Ant Yapı, Enka, Alarko, Gama ve Çalık Enerji oldu.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.