|   |   | 

Çanakkale Köprüsü ile Fiyatlar Artış Gösteriyor

İşte Çanakkale Köprüsü ile birlikte emlak fiyatlarının artacağı yerler...

Çanakkale Köprüsü ile Fiyatlar Artış Gösteriyor

Uzun yıllardır konuşulan ve son dönemde yapımı için harekete geçilen Çanakkale Köprüsü'nün detayları netleştikçe bölgede gayrimenkul açısından hangi alanların değerleneceği ve gelişeceği de ortaya çıkıyor. İşte Çanakkale Köprüsü ile birlikte emlak fiyatlarının artacağı yerler...

Çanakkale Köprüsü Geniş Bir Alanı Etkiliyor

Yalnızca köprü inşasından ibaret olmayan ve Tekirdağ ile Balıkesir'i birbirine bağlayacak otoyol projesinin bir parçası olarak düşünülen Çanakkale 1915 Köprüsü, bu nedenle sadece yapılacağı alanı değil; genel olarak Avrupa Yakası'dan Güney Marmara'ya uzanan geniş bir alanı etkileyecek gibi görünüyor.

Tekirdağ ve İstanbul arasında yer alan Kınalı'dan başlayacak olan otoyol, sırası ile Kınalı, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir yönünde ilerliyor. Son dönemdeki pek çok proje gibi "yap, işlet, devret" modeliyle inşa edilecek otoyolun toplam uzunluğu yaklaşık 325 km ve bitiş tarihi olarak 2023 yılı hedefleniyor.

Mevcut projenin başta Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir olmak üzere genel olarak Trakya ve Batı Akdeniz hattını etkileyeceği düşünülüyor. Köprü yapımı ile birlikte İstanbul Boğazı'na karşılık önemli bir alternatife dönüşecek olan Çanakkale Boğazı'nın çok daha hareketli bir hal alacağı kesin.

Çanakkale'de Sütlüce ve Şekerkaya Ön Planda

Çanakkale 1915 Köprüsü'nün yapılacağı hat olan Gelibolu, Sütlüce ve Lapseki, Şekerkaya hattı Çanakkale sınırları içinde projeden en çok etkilenecek yerler arasında bulunuyor. Gelibolu'ya bağlı Sütlüce Köyü ve Lapseki'ye bağlı Şekerkaya Mevkisi, şimdilik gayrimenkul açısından değerli yerler sayılmasalar da proje hız kazandıkça bu 2 yerin de değerini katlayacağı tahmin ediliyor.

Köprü projesinin emlak fiyatlarında artışa sebep olacağı yerler geniş açıdan değerlendirildiğinde Gelibolu ve Lapseki ile birlikte Çan ve Yenice ilçeleri de bu anlamda dikkat çekiyor. Köprünün güney ayağını oluşturacak olan Lapseki'nin devamı niteliğindeki Çan ve Yenice ilçeleri hem köprü hem de köprünün ardından Balıkesir'in merkezine ilerleyen otoyoldan dolayı hareketlilik kazanacak yerler arasında bulunuyor.
Sınırları içinde bulundurduğu 18 Mart Üniversitesi ve Bozcaada, Gökçeada, Assos gibi turistik değeri yüksek alanlardan dolayı yaz, kış hareketli kalmayı başaran ve tüm yıl boyunca temposu düşmeyen Çanakkale, İzmir ile birlikte son dönemin en çok göç alan noktalarından biri. Artan konut ihtiyacı ile birlikte başta Kepez olmak üzere özellikle merkezde gayrimenkul projelerinin yoğun şekilde artış gösterdiği il, otoyol ve köprü projelerinin ardından daha da değerleneceğe benziyor. Milliyet

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Tapuları Kilitlemek Mümkün
  Tapuları Kilitlemek Mümkün

  E-devlet kimlik doğrulama sistemi üzerinden uygulamaya alınan sistem üzerinde tapuyu kilitlemenin mümkün olduğunu söyleyen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Artık malikler taşınmazları üzerinde tapu müdürlüğüne bizzat gelmeden tasarruf yapılmamasını talep edebiliyor" dedi.

 • Kaba İnşaat Nedir?
  Kaba İnşaat Nedir?

  Kaba inşaat tespiti nasıl yapılır? Kaba inşaat malzemeleri nelerdir? Kaba inşaat ve ince inşaat arasındaki farklar nelerdir?

 • Yol Kotu Nedir?
  Yol Kotu Nedir?

  Yol kotu başvurusu için yapılması gereken işlemler nelerdir?

 • Modda Bulvar Projesi Start Aldı
  Modda Bulvar Projesi Start Aldı

  İzmir'in Bornova ilçesinde, 15 bin metrekarelik arsa üzerine kurulacak bin 50 konutluk Modda Bulvar projesinin tanıtım kokteyli iş dünyasını bir araya getirdi.

 • Ondörtüç Pendik'te daire teslimleri Haziran 2018'e çekildi
  Ondörtüç Pendik'te daire teslimleri Haziran 2018'e çekildi

  Konut sahibi olmayı kolaylaştırmak için çalışan İnsay Yapı, sunduğu ödeme kolaylıklarının yanı sıra şimdi de yatırımcılarına erken teslim müjdesi veriyor. İnsay Yapı, Pendik'te hayata geçirdiği 'Ondörtüç Pendik' projesinin teslim tarihini 6 ay öne çekerek Haziran 2018 olarak güncelledi.

 • Konut fiyatları Eylül ayında yükseldi
  Konut fiyatları Eylül ayında yükseldi

  Türkiye genelinde konut fiyatları %0.79 oranında yükseldi, en çok artış %2.07 ile Bursa’da yaşandı. Eylül ayının yeni konut satışında banka kredisi kullanım oranı arttı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer