|   |   | 

Çanakkale Köprüsü ile Fiyatlar Artış Gösteriyor

İşte Çanakkale Köprüsü ile birlikte emlak fiyatlarının artacağı yerler...

Çanakkale Köprüsü ile Fiyatlar Artış Gösteriyor

Uzun yıllardır konuşulan ve son dönemde yapımı için harekete geçilen Çanakkale Köprüsü'nün detayları netleştikçe bölgede gayrimenkul açısından hangi alanların değerleneceği ve gelişeceği de ortaya çıkıyor. İşte Çanakkale Köprüsü ile birlikte emlak fiyatlarının artacağı yerler...

Çanakkale Köprüsü Geniş Bir Alanı Etkiliyor

Yalnızca köprü inşasından ibaret olmayan ve Tekirdağ ile Balıkesir'i birbirine bağlayacak otoyol projesinin bir parçası olarak düşünülen Çanakkale 1915 Köprüsü, bu nedenle sadece yapılacağı alanı değil; genel olarak Avrupa Yakası'dan Güney Marmara'ya uzanan geniş bir alanı etkileyecek gibi görünüyor.

Tekirdağ ve İstanbul arasında yer alan Kınalı'dan başlayacak olan otoyol, sırası ile Kınalı, Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir yönünde ilerliyor. Son dönemdeki pek çok proje gibi "yap, işlet, devret" modeliyle inşa edilecek otoyolun toplam uzunluğu yaklaşık 325 km ve bitiş tarihi olarak 2023 yılı hedefleniyor.

Mevcut projenin başta Tekirdağ, Çanakkale ve Balıkesir olmak üzere genel olarak Trakya ve Batı Akdeniz hattını etkileyeceği düşünülüyor. Köprü yapımı ile birlikte İstanbul Boğazı'na karşılık önemli bir alternatife dönüşecek olan Çanakkale Boğazı'nın çok daha hareketli bir hal alacağı kesin.

Çanakkale'de Sütlüce ve Şekerkaya Ön Planda

Çanakkale 1915 Köprüsü'nün yapılacağı hat olan Gelibolu, Sütlüce ve Lapseki, Şekerkaya hattı Çanakkale sınırları içinde projeden en çok etkilenecek yerler arasında bulunuyor. Gelibolu'ya bağlı Sütlüce Köyü ve Lapseki'ye bağlı Şekerkaya Mevkisi, şimdilik gayrimenkul açısından değerli yerler sayılmasalar da proje hız kazandıkça bu 2 yerin de değerini katlayacağı tahmin ediliyor.

Köprü projesinin emlak fiyatlarında artışa sebep olacağı yerler geniş açıdan değerlendirildiğinde Gelibolu ve Lapseki ile birlikte Çan ve Yenice ilçeleri de bu anlamda dikkat çekiyor. Köprünün güney ayağını oluşturacak olan Lapseki'nin devamı niteliğindeki Çan ve Yenice ilçeleri hem köprü hem de köprünün ardından Balıkesir'in merkezine ilerleyen otoyoldan dolayı hareketlilik kazanacak yerler arasında bulunuyor.
Sınırları içinde bulundurduğu 18 Mart Üniversitesi ve Bozcaada, Gökçeada, Assos gibi turistik değeri yüksek alanlardan dolayı yaz, kış hareketli kalmayı başaran ve tüm yıl boyunca temposu düşmeyen Çanakkale, İzmir ile birlikte son dönemin en çok göç alan noktalarından biri. Artan konut ihtiyacı ile birlikte başta Kepez olmak üzere özellikle merkezde gayrimenkul projelerinin yoğun şekilde artış gösterdiği il, otoyol ve köprü projelerinin ardından daha da değerleneceğe benziyor. Milliyet

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kartal Wings'te Seyir Terası Keyfi
  Kartal Wings'te Seyir Terası Keyfi

  Kartal’ın iddialı projeleri arasında yer alan Kartal Wings’de çatı katları bütünüyle seyir terasları olarak tasarlandı. Kapanmaz deniz manzarasına bakan Kartal Wings’in seyir terasları, Adalar ve Marmara Denizi’ne hakim konumda bulunuyor.

 • Antalya'da Mayıs Ayında Konut Satışı Yüzde 5 Arttı
  Antalya'da Mayıs Ayında Konut Satışı Yüzde 5 Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs 2017 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı Antalya ve ilçelerinde geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 5 oranında artarak 5 bin 243 konut satıldı.

 • Kepez’de 61 Bin Konuta Doğalgaz
  Kepez’de 61 Bin Konuta Doğalgaz

  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yatırımcı firma işbirliği ile 15 mahallede 61 bin 301 konuta doğalgaz getirdiklerini söyledi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer