|   |   | 

Çanakkale Seramik ve Kalebodur UNICERA’da

Kale Banyo, bakteri oluşumunu önleyen ‘SmartHijyen’ teknolojisi ile yeni bir dönem başlatıyor.

Çanakkale Seramik ve Kalebodur UNICERA’da

Türkiye seramik sektörünün öncü ve lider kuruluşu Kaleseramik, ‘UNICERA İstanbul Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda; Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo ve İtalyan markaları Edilcuoghi ve Edilgres’in yenilikçi ürünleri ile fark yaratıyor. Kuruluşundan itibaren seramik sektörüne katkıda bulunan Kaleseramik’in bu yıl 60. yılını kutladığını belirten Kale Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı H. Derya Ercan, “Kaleseramik olarak, her biri alanında öncü markalarımızla bu yıl da trendlere yön verirken, farklı yaşam tarzlarına hitap eden şık ve işlevsel çözümlerimizi tüketiciyle buluşturuyoruz. Büyük ebatlı karo üretiminin daha da önem kazandığı günümüzde, tüketiciye en fazla ürün seçeneği sunan firma yine Kaleseramik oldu. Kaleseramik Ar-Ge Merkezi’nin uzun araştırmaları sonucunda, bu yıl hijyen konusunda çok önemli bir projeyi hayata geçirdik. 2017 yılı itibarıyla tüm vitrifiye ürünlerimizi, bakteri oluşumunu engelleyen SmartHijyen özelliğiyle üretiyoruz” dedi.

Kaleseramik, UNICERA İstanbul Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale markalarının yanı sıra İtalya'da satın aldığı Edilcuoghi ve Edilgres’in en yeni serileriyle katılıyor. 8-12 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen UNICERA’da, I-am İstanbul ve Kaleseramik Teşhir Tasarım Ekibi’nin ortak çalışması ile hazırlanan dev Kale standında, en yeni ürünler alternatif kullanım alanlarından örneklerle sunuluyor. 

Uluslararası seramik pazarının en önemli oyuncularından biri haline gelen Kaleseramik’in, Avrupa’da ilk 3, dünyada ise ilk 12 dev firmadan biri olduğunu vurgulayan Kale Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı H. Derya Ercan, “İleri teknoloji ile ürettiğimiz farklı renk ve ebatlardaki karolarımızla birlikte; vitrifiye ürün ailesi, banyo mobilyaları, armatür ve duş sistemlerine kadar geniş bir ürün grubu ile bu yıl da çok iddialıyız. Prestijli markalarımızın yenilikçi ürünleriyle mekanlara yeni bir soluk getiriyoruz” diye konuştu.

Kale Banyo, ‘SmartHijyen’ ile bakteri oluşumunu önlüyor

Kaleseramik
’in UNICERA’da katılımcılara sunduğu en önemli yeniliklerden birinin SmartHijyen olduğunu vurgulayan H. Derya Ercan, “Konutlardan işyerlerine, restoranlardan otellere, spor salonlarından alışveriş merkezlerine kadar birçok ortak yaşam alanında kullanılan klozet, lavabo, pisuvar, klozet kapakları gibi tüm vitrifiye ürünlerini, artık Kale SmartHijyen özelliğiyle sunuyoruz.

Sektörde önemli bir yenilik olan SmartHijyen özelliğinin, bağımsız laboratuvarlarda yapılan testlerde yeni bakterilerin oluşumunu engellediği ve var olan bakterilerin hücre yapısını bozarak yok ettiği kanıtlandı. SmartHijyen ürünlerimizde kullandığımız özel ‘sır’ın içinde bulunan nano boyuttaki gümüş iyonlar, bakterilerin hücre yapısını bozuyor, mevcut bakterileri yok ediyor ve yeni bakterilerin oluşmasını da önlüyor. SmartHijyen, Kale Banyo’nun hayata geçirdiği tüm vitrifiye ürünlerinin kullanım ömrü süresince antibakteriyel özelliğini ilk günkü gibi koruyor. Tüm ürün gruplarına Çevresel Ürün Deklarasyonu ‘EPD’ alan ilk Türk firması Kaleseramik olarak; şimdi de tüm vitrifiye ürünlerimizi, SmartHijyen özelliği ile üretip tüketiciyle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Büyük ebatlı karoda en fazla seçeneği biz sunuyoruz

Kaleseramik
’in büyük ebatlı karo üretimi için yeni fabrika yatırımları yaptığına dikkat çeken H. Derya Ercan, “Temmuz 2016’da Kaleseramik’in yeni granit fabrikasının açılışının yapıldığı törende, ikinci Sinterflex fabrikasının da temeli atıldı. Yepyeni bir teknolojiyle yüzde 20 enerji tasarrufu sağlayan, yıllık 7 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip granit fabrikamız ile ürün gamımız daha da zenginleşti. Büyük ebatlı karo üretiminin daha da önem kazandığı günümüzde, tüketiciye en çok ürün seçeneği sunan firma yine Kaleseramik oldu” dedi. 

Çanakkale Seramik yeni ürünleri ile fuarda fark yaratıyor

Çanakkale Seramik’in lüks ürün grubuna eklediği, 34x111, 60x60, 20x120 cm ebatlarındaki yeni koleksiyonu Wabi, bu yılın çok konuşulan ürünlerinden biri olacak. El işçiliği odaklı malzemelerden esinlenerek hayata geçirilen, büyük ebatlı ürün gamının prestijli koleksiyonu Wabi, premium segment müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirildi. Ayrıca Çanakkale Seramik, son dönemin trendi boyalı ahşabın yansımasını da, Village serisinin porselen karoları ile yaşam alanlarına taşıyor. Çimento etkisinin en sade sunumlarından biri olan Vivien serisi ise parlak ve pürüzsüz dokusu sayesinde mekanlarda ferahlık hissi yaratıyor. Çanakkale Seramik, tekstil ve çimento dokusunu mekanlara yansıtan Vera serisi ile alışılmışın dışında bir tasarım sunuyor, son dönem trendlerini tüketiciyle buluşturuyor. 

Kalebodur, büyük boyutlu porselen karo ailesi ile bu yıl da iddialı

‘Full body porselen karo’ denince akla ilk gelen marka olan Kalebodur, bu yıl büyük boyutlu porselen karo ailesine yeni seriler ekledi. Özellikle seramik sektöründe yepyeni bir boyut olan 80x160 cm ebatlı ürünler ve parlak porselen karo üretimi ile Kalebodur, büyük porselenin ihtişamını mekanlara taşıyor.

Kalebodur’un Elegant Marbles koleksiyonu ile yaşam alanlarında 80x160 cm ebadının ihtişamını hissedeceksiniz. Core WhiteSilver River ve Savana serilerinden oluşan Elegant Marbles koleksiyonu, porselen karoyu, yüzey kalitesi ve büyük ebatlarla yaşam alanlarına taşıyor. Balıksırtı ahşap döşeme trendinden yola çıkılarak hayata geçirilen 60x120 boyutlarında, mat full body porselen karo serisi Fishwood, tüketici ile buluşuyor. Ayrıca tekstilin dokusal estetiği ile porselen karonun malzeme gücünü bir araya getiren ve bu zıtlığın uyumu ile çarpıcı bir etki yaratan Juutan serisi, Adını doğanın izlerini en güzel şekilde yansıtan oniks taşından alan ve hem klasik hem de modern mekanlar yaratmaya imkan sağlayan Onyx serisi, ahşabın doğal görünümünü porselen karonun sağlamlığıyla buluşturan Woodstone, ahşabın en saf ve natürel etkisini yansıtan Uddo, porselen dayanıklılığı ve teknolojisi ile ışıldayan Nest, akarsuların aşındırdığı kaya formlarından esinlenerek hayata geçirilen porselen karo serisi Nashville, İtalya’daki Susa vadisinin güçlü, keskin ve sert duruşunu zengin taş dokusuyla temsil eden Val di Susa da, fuarda katılımcıların beğenisine sunuluyor.

Kale Banyo’dan bütünsel çözümler

Banyoda geçirilen zamanı daha konforlu ve keyifli hale getirmeyi hedefleyen Kale Banyo, bu amaçla çağdaş, dekoratif, fonksiyonel ve kullanıcı dostu tasarımların en güzel örneklerini ‘Banyoyu banyo yapan her şey Kale’de sloganıyla tüketicinin beğenisine sunuyor. Bu yıl sunulan canlı mekanlarda bütünsel dilini aktarmayı sürdüren Kale Banyo, yenilikçi ürünleri ile tüketicilerin konfor, estetik ve işlevsellik ihtiyaçlarına optimum çözümler getiriyor. Alışılmış banyo tasarımına farklı ve modern bir bakış açısı kazandıran Kale Banyo, yeni serisi ‘Little Big’ ile özellikle küçük ve dar banyolar için geniş ve ferah çözümler sunuyor. Kale Banyo’nun, orta segmentte depolaması yüksek bir koleksiyon olarak hayata geçirdiği Arte, sitilize edilmiş modern Selçuklu çizgileri ile aşırıya kaçmadan modern bir klasik izlenimi veriyor. Batılı ve maskulen çizgileri banyolara taşıyan Miro ve yalın tasarım dili ile sentezlenen yeni koleksiyon Anglosaxon koleksiyonu da fuarda tüketiciyle buluşuyor.

Kullanıcı kendi banyosunu tasarlıyor

Kale, 
‘sanal gerçeklik’ teknolojisiyle gerçek banyo mekanı deneyimini tüketicinin ayağına götürüyor. Önceki yıl sektör bazında dünyada bir ilke imza atılarak hizmete sokulan ‘Kale 360’ programının yeni versiyonu ile sanal gerçeklik uygulaması ‘Kale Vizyon’ da ziyaretçilerin kullanıma sunuluyor. ‘Kale360.com’ uygulaması ile binlerce ürün arasından seçim yapabiliyor, beğendiğiniz ürünleri kolayca planınıza ekleyebiliyor ve banyonuzu gerçek haliyle görüntüleyebiliyorsunuz. Dijital ortamda dizayn edebildiğiniz banyonuzda, ürün konumlandırmalarını tek tek test edebiliyor ve bütçe çıkarabiliyorsunuz. ‘Kale360.com’da tasarladığınız banyonuzu, ‘Kale Vizyon’ ile deneyimleyebiliyorsunuz.

Dekorasyon Haberleri

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • Satiş ofisi dekorasyonun önemi ve 2018 trendleri
  Satiş ofisi dekorasyonun önemi ve 2018 trendleri

  İnşaat ve gayrimenkul projelerinde bir hayli öneme sahip olan satış ofisleri, gayrimenkul sektöründeki yeni yaklaşımlardan, tüketici ihtiyaçlarının değişiminden, mimari, iç mimari trendlerden ve pazarlama alanındaki yeni eğilimlerden fazlasıyla etkilenerek her geçen gün daha da önem kazanıyor. Özellikle markalı konut projelerinin satış ofisleri biçim ve anlayış değiştirerek, her bir gayrimenkul projesi için öncelikli bir yatırım alanı halini alıyor.

 • Salonlar için dekorasyon önerileri
  Salonlar için dekorasyon önerileri

  Salonlar evlerin merkezleridir. Evin en çok zaman geçirilen yerleri ve misafirlerin ağırlandığı alanlardır. Bu alanın dekorasyonu hem kişiliğinizi yansıtır hem de burada geçirdiğiniz zamanın kalitesini arttırır.

 • Karanlık evleri aydınlatmanın yolları
  Karanlık evleri aydınlatmanın yolları

  Binalar arası mesafenin az olması, evin kuzeye bakması ve zemin katlarda olması ya da apartman boşluğuna bakan odalar odaların karanlık kalmasına neden olur. Odaları aydınlatmanın pratik yolları vardır.

 • Seramiksan Unicera’ya hazır
  Seramiksan Unicera’ya hazır

  Seramik sektörünün köklü ve yenilikçi markası Seramiksan, 2018 koleksiyonunu 27 Şubat – 3 Mart tarihlerinde sektörün en önemli fuarlarından biri olan Unicera Seramik, Mutfak, Banyo Fuarı’nda sergileyecek.

 • ISVEA, banyolarıyla Unicera Fuarı'nda yerini alacak
  ISVEA, banyolarıyla Unicera Fuarı'nda yerini alacak

  Vitrifiye seramik, banyo ürünlerinde İtalya'nın lider markası ISVEA, stil sahibi yeni nesil tasarımları ile banyo modasını UNICERA Fuarı'na taşıyacak. Ödüllü banyo tasarımları ile birlikte ilk kez ISVEA markalı armatür serisi de görücüye çıkacak.

 • Kış için balkon düzenleme önerileri
  Kış için balkon düzenleme önerileri

  Balkonlar konutların, genelde yaz aylarında kullanılan ve kış aylarında kendi haline terk edilen kısımlarıdır. Ancak birkaç küçük düzenlemeyle balkonlar kışın sadece çamaşır asmak için uğranılan yerler değil kış güneşinin tadını çıkarabileceğiniz yerler haline gelebilir.

 • Burcunuza göre eviniz nasıl olmalı?
  Burcunuza göre eviniz nasıl olmalı?

  Birçok insan burcunun özelliklerini taşıdığını düşünür ve her gün mutlaka burç yorumlarını okur. Peki, burcunuzla uyumlu ev nasıl olmalı?

 • Kalebodur’dan Stromboli serisi
  Kalebodur’dan Stromboli serisi

  İnsanlar üzerinde dinlendirici bir etki bırakan, tasarımındaki sadeliği ile şık ama yalın mekanlar yaratmanıza olanak sağlayan Kalebodur’un Stromboli serisi, hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor.

 • Dış mekanlarda büyüleyici efektler
  Dış mekanlarda büyüleyici efektler

  Dış mekan ürünlerinde fark yaratan İtalyan Goccia’nın, ışığı yeniden yorumladığı sıva üstü aplik serisi WASH, tasarımı ve performansıyla göz doldururken; hem genel aydınlatma, hem de ışık efekti anlamında estetik bir görsellik vaat ediyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer