|   |  Bayramören Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Bayramören İlçesini Favorilerime Ekle

Bayramören Güncel Konut Projeleri

Bayramören Konut Projeleri

Bayramören, Çankırı'nın bir ilçesidir. Bayramören, Kurşunlu ilçesine baglı bucak iken; 1973 yilinda Belediyelik, 1991 yılında ise Kurşunlu ilçesinden ayrılarak; ilçe statüsü kazanmıştır. Ilçeye bağlı 27 köy, merkezde ise 3 mahalle mevcuttur. 2011 ADNKS verilerine göre ilçe Merkezi 634 nüfusuyla Türkiye'nin en az nüfusa sahip ilçe merkezidir.
 
İlçe il merkezine 105 km uzakta olup, Çankırı'nın kuzeybatısında yer almaktadır. İlçe kuzeyinde Kastamonu ili Araç ilçesi, batısında Çerkes ilçesi ve Karabük ili Ovacık ilçesi, güneyinde Atkaracalar ve Kurşunlu, doğusunda da Kurşunlu ilçesi bulunmaktadır. Toplam 265 km²'lik yüzölçümüne sahiptir.
 
Coğrafi yapısının ve iş alanlarının azlığı sebebiyle başta İstanbul ve Ankara'ya olmak üzere fazlaca göç vermiştir. Ayrıca tarihi yapısı ve doğal çevresiyle küçük bir ilçedir.
 
Ayrıca her sene Pre-Paragliding World Cup Çankırı (Bayramören) & Türkiye Şampiyonası 1. Ayağı yapılmaktadır. Bu nedenle çevre illerden büyük ilgi görmektedir. İlçede yaşayanların bir çoğu emekli, geri kalan kısmı ise çeşili işlerde çalışmaktadır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.