|   |   | 

Casper 4. Defa Lovermark Seçildi!

MediaCat'in Ipsos işbirliğiyle gerçekleştirdiği Lovemarks 2014 araştırması yedinci kez Türk tüketicisinin kalbindeki markaları belirledi.

Casper 4. Defa Lovermark Seçildi!

Bilgisayar kullanıcıları yıllardır seçtiği markaya sadık kalarak bu yıl da bilişim sektörünün en sevilen markasına Casper cevabını verdi.

Türk tüketicisinin hayatında yer tutan 20 kategoride, en sevilen (aşık olunan) markaları öğrenmek için 21 Nisan - 6 Haziran 2014 tarihleri arasında 2000 kişi ile görüşülerek gerçekleştirilen araştırmada, Türkiye'yi temsil edecek şekilde 12 ilden 15-55 yaş arası kadın ve erkek bireylerle görüşüldü. Bilgisayar destekli telefon görüşmeleri tekniği (CATl) ile derlenen Türkiye'nin Lovemark'ları araştırmasında Casper yine yerini açık ara farkla korudu. 
 
 Bilgisayar tüketicisi sevdiği markaya sadık 
 
Türkiye'nin en sevilen bilgisayar markalarında ilk üç bu yıl da değişmiyor. En sevilen marka açık ara yine Casper oldu. Araştırma sonuçları gösteriyor ki; ilk üçe giren markalarda, markalar kendilerini takip eden diğer isimlerden anlamlı derecede ayrışırken, Casper hâlâ açık ara en sevilen marka olmayı sürdürüyor. 
 
Global becerilerle yerel esnekliği harmanlamak 
 
Teknoloji sektöründe var olmanın en önemli kuralının sürekli yenilenmek olduğunu belirten Casper Pazarlama Direktörü Feray karaman: “ Biz Casper olarak, dünya teknolojisini anında ülkemize taşıyoruz. Kullanıcıların isteklerine, ihtiyacına göre ürünler geliştiriyoruz. Bizim ürünlerimizin mimarı aslında müşterilerimiz. Ayrıca satış sonrasında da kullanıcılarımızı yalnız bırakmıyoruz. Geniş bayi ve teknik servis ağımızla onlara yardımcı oluyoruz. Bağımsız araştırma sonuçlarında da bunun ortaya konması, bize gurur veriyor.  Uzun yıllardır bilişim sektörünün en sevilen markası olarak saptanmamızın altında, kullanıcılarımızla yürüttüğümüz birebir ilişkinin yattığına inanıyor, her geçen gün daha iyi hizmetler sunmak üzere kendimizi geliştiriyoruz” dedi. 
 
Lovemark'ların ortak özellikleri  
 
Lovemark kavramında; markaların sahibi şirketler, lovemark'ların sahibi ise tüketici. Markaların birer lovemark haline gelebilmeleri için sevgi ve saygıyı aynı anda yakalamaları gerekiyor. Çok saygın markalar soğuk bir duruş sergilerken, çok sevilen markalar da sadakat sorunu yaşayabiliyor. Bu nedenle iki duygunun birbirini beslemesini sağlamak, tüketicilerin markalara bu unvanı vermeleri için kritik önem taşıyor. 
 
• Bu markalar tüketicin aşkla bağlı olduğu markalardır. Üründen ziyade hissettirdikleri satar.
• Tüketici lovemark'ını bulamazsa benzerini almaz. Ürün biterse, bozulursa, bulunamazsa üzülür.
• Tüketici, lovemark'ına nedensellikten uzak bir sadakatle bağlıdır. Onun dövmesini bile yaptırır.
• Ürünü elde edemiyor olmak, aşka engel teşkil etmez. Lovemark'lar, uğruna para biriktirilen markalardır. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer