|   |   |  Çatı Ve Teras Kaplama Sistemleri Nelerdir?

Çatı Ve Teras Kaplama Sistemleri Nelerdir?

Kış aylarında dış mekanda daha fazla yer kazanmak ya da bahçe keyfini sürdürmek için çatı ve terasınızı kapatabilirsiniz. Teras ve balkonları kış bahçesine dönüştürmek ya da kapalı alan haline getirmek için hangi sistemleri kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Çatı Ve Teras Kaplama Sistemleri Nelerdir?

Teras, çatı ve balkon kapatma sistemleri günümüzde giderek daha fazla ilgi görmeye başladı. Apartmanların son katlarında teraslarda yaşayanlar, fazladan bir oda kazanmak için ya da kış bahçesi olarak kullanmak üzere teras kapatma işlemi yaptırıyorlar.

Balkon ve teras kapatmalarında katlanır cam sistemleri sıklıkla kullanılır. Ancak katlanır camlar, yalıtım nedeniyle etkili değildir. Yaz aylarında kışın kapatılan mekanı tamamen açmak isteyenlerin tercih etmesi akıllıca olacaktır.

Alüminyum ya da PVC pencere sistemleri de kış bahçeleri yapılırken kullanılır. Ayrıca bu sistemler, yapısal olarak bir sakıncası yoksa balkonların da kapatılarak oda haline getirilmesini sağlayabilir.

Kış bahçesi sistemlerinde en çok tercih edilen modellerden birisi de kombine sistemlerdir. Bu sistemlerde, çatısı güneş kontrol özellikli, çevresi PVC cam sistemi ile kapatılmış mekanlar oluşturulur. Bu tarz karma sistemlerde ısı yalıtımı etkili bir şekilde yapıldığı için oda sıcaklığında kış aylarında da rahat yaşanabilecek mekanlar yaratılır.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • GRED, Türkiye’nin Seçkin Projelerini Yurtdışında Tanıtmaya Hazırlanıyor
  GRED, Türkiye’nin Seçkin Projelerini Yurtdışında Tanıtmaya Hazırlanıyor

  Türk yatırımcılara yurtdışında konut ve perakende gayrimenkul edinme konularında danışmanlık ve aracılık hizmetleri sunan GRED, resmi iş ortağı olduğu Knight Frank ile birlikte düzenlediği The Global ShowCase (Global Vitrin) projesi kapsamındaki urbanLAB toplantısının üçüncü ayağını New York özelinde gerçekleştirdi.

 • Deprem ekonomiyi de sarsacak
  Deprem ekonomiyi de sarsacak

  EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Türkiye nüfusunun %95’inden fazlasının farklı derecelerde deprem riski taşıyan bölgeler içinde yer aldığını belirterek, beklenen büyük depremin çok sayıda can ve mal kaybına yol açacağını, ülke ekonomisine etkisinin ise telafi edilemez ölçülere varacağını kaydetti.

 • Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor
  Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor

  Ant Yapı’nın, Çamlıca eteklerinde hayata geçirdiği iyi yaşam evleri Antwell’in örnek daireleri tamamlandı. Sakinlerinin yaşamını kolaylaştıracak olanaklara sahip üç farklı daire seçeneğinin bulunduğu proje; konforlu, güvenli, sosyal ve sağlıklı yeni bir yaşam alanı sunuyor.

 • Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!
  Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!

  Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye de yansıdı… Dünyaca ünlü mimarlar yeni projelerinde ağacın ve doğanın izini sürerken, farklı ülkelerdeki çok sayıda konut projesinde artık yüksek yapılarda da geniş yeşil alan yaratan tasarımlar görmek mümkün.

 • Web Tapu Sistemi Güncellendi
  Web Tapu Sistemi Güncellendi

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı “Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir. Sistem ile gerek vatandaşlarımızın yanı sıra, emlakçılık faaliyetlerinde bulunan kişiler açısından önemli yenilikler hayata geçirildi” dedi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.