|   |   |  Çatı Ve Teras Kaplama Sistemleri Nelerdir?

Çatı Ve Teras Kaplama Sistemleri Nelerdir?

Kış aylarında dış mekanda daha fazla yer kazanmak ya da bahçe keyfini sürdürmek için çatı ve terasınızı kapatabilirsiniz. Teras ve balkonları kış bahçesine dönüştürmek ya da kapalı alan haline getirmek için hangi sistemleri kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Çatı Ve Teras Kaplama Sistemleri Nelerdir?

Teras, çatı ve balkon kapatma sistemleri günümüzde giderek daha fazla ilgi görmeye başladı. Apartmanların son katlarında teraslarda yaşayanlar, fazladan bir oda kazanmak için ya da kış bahçesi olarak kullanmak üzere teras kapatma işlemi yaptırıyorlar.

Balkon ve teras kapatmalarında katlanır cam sistemleri sıklıkla kullanılır. Ancak katlanır camlar, yalıtım nedeniyle etkili değildir. Yaz aylarında kışın kapatılan mekanı tamamen açmak isteyenlerin tercih etmesi akıllıca olacaktır.

Alüminyum ya da PVC pencere sistemleri de kış bahçeleri yapılırken kullanılır. Ayrıca bu sistemler, yapısal olarak bir sakıncası yoksa balkonların da kapatılarak oda haline getirilmesini sağlayabilir.

Kış bahçesi sistemlerinde en çok tercih edilen modellerden birisi de kombine sistemlerdir. Bu sistemlerde, çatısı güneş kontrol özellikli, çevresi PVC cam sistemi ile kapatılmış mekanlar oluşturulur. Bu tarz karma sistemlerde ısı yalıtımı etkili bir şekilde yapıldığı için oda sıcaklığında kış aylarında da rahat yaşanabilecek mekanlar yaratılır.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI
  AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI

  ATAKENT 4 B Geleceğin Bağdat Caddesi olarak adlandırılan lokasyonda Avrupa Konutları Atakent 4’ü geliştiren Artaş İnşaat, şimdi de projenin 2. etabı Atakent 4 B’yi satışa sundu. Alıcılar, 1+1’den 4+1’e 362 konut ve 9 ticari ünitenin yer aldığı projedeki dairelere 0,64 oran, 180 ay vade ve 12 sonra ödeme avantajlarıyla sahip olabiliyor

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

 • EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL
  EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL

  Teknolojik gelişmeleri projelerine taşıyarak insan hayatına değer veren Ege Yapı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International Safety Awards) layık görüldü

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.