|   |  Çiftçiler Holding Firması
Çiftçiler Holding

Çiftçiler Holding

  • Kuruluş Tarihi : 1949

  • Proje Sayısı : 1

Çiftçiler Holding, konut, ofis ve residence projeleri, Çiftçiler Holding hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Çiftçiler Holding ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Çiftçiler Holding Hakkında

 Tarihçemiz
 
Çiftçi ailesi Mersinli olup 1933’ten beri İstanbul’a yerleşik, sanayi ve ticaretle uğraşmaktadır. Çiftçiler Holding bir aile şirketi olup Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Mehmet Çiftçi, Başkan Vekili de Hatice Paksoy Çiftçi’dir.
 
Çiftçiler Holding, bünyesi altında toplanan çeşitli şirketlerde dört ana kolda faaliyet göstermektedir. Bunlar otomotivde üretim-satış, yedek parça ve servis, arazi geliştirme ve inşaat, enerji ve lüks yat ticaretidir.Holding bünyesinde bulunan Dentur Turizm ve Yatçılık Tic. A.Ş. dünya denizcilik sektörünün lideri Ferretti Grubu'nun bünyesindeki markaların Türkiye distribütörlüğünü ve müşterilerine servis hizmeti vermektedir.
 
Çiftçiler Holding 1964 yılında Türkiye'de ilk kez kamyonet montaj faaliyetlerine başlamıştır. Almanya'dan boyalı ve karoser kısmı montajlı gönderilen Volkswagen kamyonet ve minibüslerini Şişli'deki Volkswagen servis alanı içinde monte ederek piyasaya girmiş ve üretim faaliyetlerine uzun yıllar dönemin en son teknolojisi ile devam etmiştir.
 
O yıllardan bu yana yoğunlukla otomotiv endüstrisinde büyüme gösteren Çiftçiler Tic. ve San. T.A.Ş. uluslar arası anlaşmalarla 1951'den 1994 yılı sonuna kadar Volkswagen ve Audi dahil dünya çapındaki pek çok markanın Türkiye temsilciliklerini sürdürmüş olup bu temsilciliklerin bazılarını halen devam ettirmektedir.
 
Otomotiv sektöründeki faaliyetlerini 1962 yılında Amerikan Chrysler International ile ortak kurulan ve Türkiye'nin ilk kamyon fabrikası olan Chrysler Kamyon İmalat ve Tic. A.Ş.'nin 3 yerli ortağından biri olarak pekiştirmiştir. Fabrika 2002 yılında ünvan değişikliğine giderek Askam Kamyon İmalat ve Tic. A.Ş. ünvanını almış, Haziran 2003 tarihinde de Çiftçiler Holding'in bünyesine girmiştir. Yeniden yapılanma doğrultusunda çalışmalar devam etmektedir.
Bugün Çiftçiler Holding A.Ş. bünyesinde;
 
Otomotiv Grubu
 
Askam Kamyon
Çiftçiler Ticaret ve Sanayi Türk A.Ş.
Çiftçiler Otomotiv İhracat A.Ş.
Çiftçiler İhtalat ve İhracat Turizm A.Ş.
Denizcilik Grubu
 
Dentur Turizm Yatçılık ve Ticaret A.Ş.
SUN Denizcilik Turizm ve Ticaret A.Ş.
D Tur Denizcilik Turizm ve Ticaret A.Ş.
Gayrimenkul grubu
 
Çiftciler Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık İnş. ve Tic. AŞ
Çiftçiler Avm
Sigortacılık Grubu
 
Çiftçiler Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş.
bulunmaktadır.
 
Çiftçiler Tic. ve San. T.A.Ş. otomotiv sektöründeki uzun yılların getirdiği birikim ve tecrübesiyle Alfa Romeo / Lancia / Jeep / Chrysler / Dodge marka araçların yetkili bayii ve servis olarak bu marka kullanıcılarına hizmet vermektedir. Dentur Turizm ve Yatçılık Tic. A.Ş. dünya denizcilik sektörünün lideri Ferretti Grubu'nun bünyesindeki markaların Türkiye distribütörlüğü ve servis olarak müşterilerine hizmet vermektedir.
 

Tel: 0212 275 0755
Fax: 0212 266 5077
Email: info@ciftcilerholding.com.tr
Adres: Zincirlikuyu Meydanı, No.96 

Çiftçiler Holding Projeler Haritası

Çiftçiler Holding Projeleri

Çiftçiler Holding Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.