|   |   | 

Cihazlarınızı Bu Yüzükle Kontrol Edin

Her türlü yeni nesil cihazı kontrol için Bluetooth destekli aksesuarlar çıkıyor ama yüzük kullanmayı akıl eder miydiniz?

Cihazlarınızı Bu Yüzükle Kontrol Edin

Nod Gesture Control Ring isimli bu yüzük, ilk duyurulduğundan beri ilgi çekiyor. El kol hareketleri ile cihazları kontrol etme teknolojisinin daha tam oturmadığı bu günlerde Nod sağlam bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Hatta prototip aşamasında yatırım bile almıştı.

Nod’un kullandığı yöntem “mikro hareketler” kavramı ile özetlenebilir. Yüzüğün içindeki çok hassas sensörler parmağınızın hareketini ince ince takip ediyor. Hareketleri birer komuta çevirip Bluetooth LE bağlantı üzerinden uyumlu herhangi bir cihaza yollayabiliyor. Nod’u kullanarak bilgisayarınızı, akıllı telefonunuzu, akıllı televizyonunuzu, tabletinizi ve hatta Google Glass’ı bile yönetebilirsiniz.

Nod su geçirmez, metal iç yüzeyli ve plastik kenarlı bir cihaz. Şarj için bir tutucusu ve parmağınıza uyması için 12 değişik boyu var. Tek bir şarjla bütün bir gün kullanabilirsiniz. Nod sonbaharda piyasaya çıkmaya hazır ve fiyatı da sadece 149 dolar olacak. Milliyet

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer