|   |   |  Çinçin 4. etapta ev teslimi

Çinçin 4. etapta ev teslimi

Çinçin'de yüzlerce gecekondunun yıkıldığı 40 bin metrekareye yakın alanda inşa edilen modern konutlar, gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında yeni sahiplerine teslim edildi.

Çinçin 4. etapta ev teslimi

 

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ''Gerçekleştirdiğimiz her projenin Altındağ’a ve Altındağlı vatandaşlarımıza yakışır olması için çalışıyoruz'' dedi. 
Altındağ’da kentsel dönüşümün en önemli durağı olan ve geçirdiği değişimle tüm Türkiye’nin dikkatlerini üzerine çeken Çinçin bölgesinde 4’üncü etapta da mutlu sona ulaşıldı. Daha önce 3 etapta kavgasız gürültüsüz kentsel dönüşüm projesini tamamlayan ve hak sahiplerine evlerini teslim eden Altındağ Belediyesi, 4’üncü etapta da hak sahiplerini evlerine kavuşturdu. Yüzlerce gecekondunun yıkıldığı ve 40 bin metrekareye yakın bir alanda inşa edilen modern konutlar gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında yeni sahiplerine teslim edildi. 159 aile tek bir kuruş para ödemeden ve borçlanmadan, yepyeni ve modern konutlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. 
Çinçin 4’üncü etapta yürütülen kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi veren Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, ''Bu etapta önceki etaplardan farklı olarak TOKİ yerine müteahhitlerle çalıştık. Parseller müteahhitlere ihale edildi ve çalışmalar büyük bir hızla tamamlandı. 24505/1 ve 24505/2 parselde, 121 adet 2+1 ve 81 adet 3+1 daire hak sahiplerine teslim edildi. Allah hayırlı ve uğurlu etsin'' ifadelerini kullandı. 
Çinçin’in geçirdiği değişim hakkında bilgi veren Tiryaki, Çinçin’de 1, 2 ve 3’üncü etaplarda 3 binden fazla gecekondunun kavgasız gürültüsüz, hak sahipleri mağdur edilmeden yıkıldığını ve konutların hak sahiplerine teslim edildiğini hatırlattı. Tiryaki, ''Daha önceki 3 etapta nasıl hak sahiplerinin haklarını kendi hakkımız gibi gözettiysek ve kimseyi mağdur etmediysek, bu etapta da aynısını yaptık. Bizim kentsel dönüşüm çalışmalarına nasıl yaklaştığımızı, tavrımızı ve tarzımızı artık herkes biliyor. Bu zamana kadar başarıyla tamamladığımız tüm etaplar, gelecekte yapacağımız tüm dönüşüm çalışmaları için bir örnektir'' şeklinde konuştu. 

''Gerçekleştirdiğimiz her projenin Altındağ’a ve Altındağlı vatandaşlarımıza yakışır olması için çalışıyoruz'' 
''Altındağ insanının yaşamına kaliteyi getirebildiğimiz ölçüde kendimizi başarılı sayıyorum'' diyen Tiryaki, 'Gerçekleştirdiğimiz her projenin Altındağ’a ve Altındağlı vatandaşlarımıza yakışır olması için çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm projeleri ile Altındağ’a yeniden hayat verdiğimize inanıyorum. Üst yapı, alt yapı ve çevre düzenlemesi ile birlikte ele alındığında bu projelerin yeni bir dönemin simgesi olduğunu düşünüyorum. Göreve ilk başladığımızda Altındağ yeniden yapılanmazsa buraya şehir demenin mümkün olmayacağını söylemiştik. 2004 yılından bu yana her alanda sürdürdüğümüz çalışmalarla yeniden yapılanmayı, dönüşümü, modernleşmeyi gerçekleştiriyoruz. Altındağ’ın değiştiğini, sağlıklı yapıların tek tek yükseldiğini artık tüm Türkiye görüyor'' dedi. 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor
  Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor

  Teknoloji, evleri de daha akıllı hale getirdi. Dışarıdayken evimizi ısıtıp soğutabiliyoruz, zil çaldığında kapıda kim var diye görebiliyor hatta konuşabiliyoruz, elektriği ve prizleri kontrol ederek prizde unutulan ütü korkusuna son verebiliyoruz.

 • İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek
  İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Kasım Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Çimentonun 9 aylık verileri açıklandı
  Çimentonun 9 aylık verileri açıklandı

  Türkiye ekonomisinin lokomotifi çimento sektörünün Ocak-Eylül dönemi verilerine göre; çimento sektörü ihracat gelirinde yüzde 46’lık artış yaşanırken, üretilen çimentonun yüzde 19,7’si ihracata konu oldu.

 • Dünyanın en uzun parametrik form tasarımı
  Dünyanın en uzun parametrik form tasarımı

  İstanbul Havalimanı’nda yer alan Türk Hava Yolları İç ve Dış Hatlar Özel Yolcu Salonları, Avcı Architects’in yerel çözüm ortaklığında Softroom ile beraber tasarlandı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.