|   |   |  Çinliler Türkiye’de Emlak Peşinde

Çinliler Türkiye’de Emlak Peşinde

Türkiye'ye yabancıların ilgisi gün geçtikçe artarak devam ediyor. Ülkemizde sadece turistik geziler dışında çok fazla yabancı ilgi göstermezken, son yıllarda konut alıp Türk vatandaşı olan yabancıların sayısı giderek artıyor.

Çinliler Türkiye’de Emlak Peşinde

Öyle ki, İstanbul’un birçok ilçesinde her milletten insana rastlamak artık sıradan bir durum oldu.

Son olarak en dikkat çekenlerin başında da hiç kuşkusuz, Çinliler geliyor. Peki, Çinli yatırımcı Türkiye'de hangi illeri tercih ediyor? Büyük şehirlerde hangi ilçeleri seçiyorlar?  Çinliler Türk vatandaşlığına geçiyor mu? Tüm bu merak edilen soruları Turyap Çin Masası Temsilcisi Askar Kanat’a sorduk.

Turyap Çin Masası Ne İş Yapıyor?

Turyap Çin masası olarak Çin’deki en büyük emlak siteleri ile iş birliği yapıyoruz. Turyap aracılığıyla Türkiye gayrimenkullerini dünyadaki en büyük pazarlara tanıtıyoruz., Turyap Genel Müdürlüğü’nün yabancı satış sitesi olan www.turyaprealestate.com Çince sayfasını yönetiyoruz, oraya bütün portföyümüzü Çince olarak ekliyoruz. Böylelikle Türkiye’den ev almak isteyen Çinli vatandaşlara da rehberlik yapmış oluyoruz. Onları doğru yatırıma yönlendirerek herhangi bir aksaklık yaşanmadan konut sahibi olmalarına yardımcı oluyoruz.

Siz ne kadar zamandır bu işi yapıyorsunuz?

Çin masası olarak bir senedir bu işi yapıyorum.Turyap Çin Masası olarak profesyonel bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.

Çinliler hangi tip konutları tercih ediyor?

Çinlilerin büyük çoğunluğu iki şekilde tercih yapıyorlar. Bir kısmı yatırım amaçlı. İkinci kısım ise genelde oturum amaçlı olarak konut alıyorlar. Bunlar şehir merkezine yakın ve ulaşım sorunu olmayan 1+1, 2+1, deniz manzaralı daireleri tercih ediyorlar.

Aldıkları eve ne kadar para ödüyorlar?

Yeni çıkan kanunlardan faydalanarak bir ayaklarının Türkiye gibi ülkelerde olmasını tercih ediyorlar. Çinli vatandaşlar çoğunlukla oturum amaçlı ev aldıklarını görüyoruz. 250 bin dolar ödeyerek ev alanların sayısı giderek artıyor.

Çinliler Türkiye’den neden ev alıyorlar?

Öncelikle vatandaşlık alabilmek için konut alıyorlar. Türkiye’nin doğal güzellikleri ve tarihi dokusu da Çinlilerin ilgisini çekiyor. İş adamları için potansiyeli yüksek bir ülke olmasıyla da öne çıkıyor.

Çinliler İstanbul’da hangi ilçeleri tercih ediyor?

Maslak, Levent, Şişli, Bakırköy, Beylikdüzü gibi ilçeler çoğunlukla tercih edilen bölgeler olarak karşımıza çıkıyor.

Çinliler Türkiye’de hangi illeri tercih ediyorlar?

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya’yı tercih ediyorlar.

Konut alan Çinliler Türk vatandaşlığına geçiyor mu?

Evet, çoğu bu amaçla ev alıyorlar, akabinde Turyap rehberlik hizmeti de veriyor. Vatandaşlığa geçmeleri konusunda gerekli işlemlere aracılık ediyoruz.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Lojistik Gayrimenkulde Yeni Bir Yatırım Alanı
  Lojistik Gayrimenkulde Yeni Bir Yatırım Alanı

  GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Sektöründe Lojistik Yatırımları’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında, Lojistik yatırımlarının gayrimenkul sektörü içindeki yeri, önemi, mevcut durumu ve gelecekte yapılması gerekenler, tüm yönleri ile masaya yatırıldı.

 • Gurbetçi tatile geldi, “ev”lendi
  Gurbetçi tatile geldi, “ev”lendi

  Haziran ayıyla birlikte yurt dışında yaşayan Türkler, tatil için Türkiye’ye gelmeye başladılar. KDV indirim fırsatının devam etmesi, döviz kurundaki yükseklik, cazip ödeme koşulları gurbetçiyi yatırım aracı olarak konuta yönlendirdi.

 • İnşaatta sektöründe ciro yüzde 14 azaldı
  İnşaatta sektöründe ciro yüzde 14 azaldı

  Nisan 2019 Ciro Endeksleri acıklandı. Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %14,9 arttı. İnşaatta ise ciro azaldı.

 • Takas Kampanyası ile eskisini getirip yenisini alacak!
  Takas Kampanyası ile eskisini getirip yenisini alacak!

  Gayrimenkul ve inşaat sektörünün yenilikçi markası İnsay Yapı, 'Ondörtüç Pendik' projesinde uyguladığı Takas Kampanyası aracılığıyla, yatırımcıları ayrıcalıklı bir fırsatla buluşturuyor. Kampanya ile, yatırımcılar eski dairelerini getirip, projeden yepyeni bir daire sahibi olabiliyor. Yatırımcıların mevcut daireleri, projeden istedikleri dairelerle takas yapılıyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.