|   |   |  Çinliler Türkiye’de Emlak Peşinde

Çinliler Türkiye’de Emlak Peşinde

Türkiye'ye yabancıların ilgisi gün geçtikçe artarak devam ediyor. Ülkemizde sadece turistik geziler dışında çok fazla yabancı ilgi göstermezken, son yıllarda konut alıp Türk vatandaşı olan yabancıların sayısı giderek artıyor.

Çinliler Türkiye’de Emlak Peşinde

Öyle ki, İstanbul’un birçok ilçesinde her milletten insana rastlamak artık sıradan bir durum oldu.

Son olarak en dikkat çekenlerin başında da hiç kuşkusuz, Çinliler geliyor. Peki, Çinli yatırımcı Türkiye'de hangi illeri tercih ediyor? Büyük şehirlerde hangi ilçeleri seçiyorlar?  Çinliler Türk vatandaşlığına geçiyor mu? Tüm bu merak edilen soruları Turyap Çin Masası Temsilcisi Askar Kanat’a sorduk.

Turyap Çin Masası Ne İş Yapıyor?

Turyap Çin masası olarak Çin’deki en büyük emlak siteleri ile iş birliği yapıyoruz. Turyap aracılığıyla Türkiye gayrimenkullerini dünyadaki en büyük pazarlara tanıtıyoruz., Turyap Genel Müdürlüğü’nün yabancı satış sitesi olan www.turyaprealestate.com Çince sayfasını yönetiyoruz, oraya bütün portföyümüzü Çince olarak ekliyoruz. Böylelikle Türkiye’den ev almak isteyen Çinli vatandaşlara da rehberlik yapmış oluyoruz. Onları doğru yatırıma yönlendirerek herhangi bir aksaklık yaşanmadan konut sahibi olmalarına yardımcı oluyoruz.

Siz ne kadar zamandır bu işi yapıyorsunuz?

Çin masası olarak bir senedir bu işi yapıyorum.Turyap Çin Masası olarak profesyonel bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.

Çinliler hangi tip konutları tercih ediyor?

Çinlilerin büyük çoğunluğu iki şekilde tercih yapıyorlar. Bir kısmı yatırım amaçlı. İkinci kısım ise genelde oturum amaçlı olarak konut alıyorlar. Bunlar şehir merkezine yakın ve ulaşım sorunu olmayan 1+1, 2+1, deniz manzaralı daireleri tercih ediyorlar.

Aldıkları eve ne kadar para ödüyorlar?

Yeni çıkan kanunlardan faydalanarak bir ayaklarının Türkiye gibi ülkelerde olmasını tercih ediyorlar. Çinli vatandaşlar çoğunlukla oturum amaçlı ev aldıklarını görüyoruz. 250 bin dolar ödeyerek ev alanların sayısı giderek artıyor.

Çinliler Türkiye’den neden ev alıyorlar?

Öncelikle vatandaşlık alabilmek için konut alıyorlar. Türkiye’nin doğal güzellikleri ve tarihi dokusu da Çinlilerin ilgisini çekiyor. İş adamları için potansiyeli yüksek bir ülke olmasıyla da öne çıkıyor.

Çinliler İstanbul’da hangi ilçeleri tercih ediyor?

Maslak, Levent, Şişli, Bakırköy, Beylikdüzü gibi ilçeler çoğunlukla tercih edilen bölgeler olarak karşımıza çıkıyor.

Çinliler Türkiye’de hangi illeri tercih ediyorlar?

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya’yı tercih ediyorlar.

Konut alan Çinliler Türk vatandaşlığına geçiyor mu?

Evet, çoğu bu amaçla ev alıyorlar, akabinde Turyap rehberlik hizmeti de veriyor. Vatandaşlığa geçmeleri konusunda gerekli işlemlere aracılık ediyoruz.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • GRED, Türkiye’nin Seçkin Projelerini Yurtdışında Tanıtmaya Hazırlanıyor
  GRED, Türkiye’nin Seçkin Projelerini Yurtdışında Tanıtmaya Hazırlanıyor

  Türk yatırımcılara yurtdışında konut ve perakende gayrimenkul edinme konularında danışmanlık ve aracılık hizmetleri sunan GRED, resmi iş ortağı olduğu Knight Frank ile birlikte düzenlediği The Global ShowCase (Global Vitrin) projesi kapsamındaki urbanLAB toplantısının üçüncü ayağını New York özelinde gerçekleştirdi.

 • Deprem ekonomiyi de sarsacak
  Deprem ekonomiyi de sarsacak

  EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Türkiye nüfusunun %95’inden fazlasının farklı derecelerde deprem riski taşıyan bölgeler içinde yer aldığını belirterek, beklenen büyük depremin çok sayıda can ve mal kaybına yol açacağını, ülke ekonomisine etkisinin ise telafi edilemez ölçülere varacağını kaydetti.

 • Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor
  Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor

  Ant Yapı’nın, Çamlıca eteklerinde hayata geçirdiği iyi yaşam evleri Antwell’in örnek daireleri tamamlandı. Sakinlerinin yaşamını kolaylaştıracak olanaklara sahip üç farklı daire seçeneğinin bulunduğu proje; konforlu, güvenli, sosyal ve sağlıklı yeni bir yaşam alanı sunuyor.

 • Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!
  Mimaride yeni yaklaşım: Ağacın izinde yeşil yapılaşma!

  Dünyada gün geçtikçe artan bir farkındalıkla yayılan çevre hassasiyeti mimariye de yansıdı… Dünyaca ünlü mimarlar yeni projelerinde ağacın ve doğanın izini sürerken, farklı ülkelerdeki çok sayıda konut projesinde artık yüksek yapılarda da geniş yeşil alan yaratan tasarımlar görmek mümkün.

 • Web Tapu Sistemi Güncellendi
  Web Tapu Sistemi Güncellendi

  Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı “Web-Tapu, vatandaşların taşınmazlarını tapu müdürlüklerine gitmeden internet ortamında yönetebildikleri, taşınmazların tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleyebildikleri bir sistemdir. Sistem ile gerek vatandaşlarımızın yanı sıra, emlakçılık faaliyetlerinde bulunan kişiler açısından önemli yenilikler hayata geçirildi” dedi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.