|   |   | 

Concord İstanbul’un 2. Etabı Satışa Çıktı

Kadıköy’deki değişimin ilk temelini Concord İstanbul ile atan Teknik Yapı 2. Etap satışlarına başladı. Toplam 553 daire ve 10 ticari üniteden oluşan 2. Etaptaki rezidans daire fiyatları 338.900 liradan başlıyor.

Concord İstanbul’un 2. Etabı Satışa Çıktı

Fikirtepe’de ilk ruhsatı alan firma olan Teknik Yapı, temelini attığı Concord İstanbul’un ikinci etabında yer alan dairelerin satışı için start verdi. Teknik Yapı’nın yüzde 100 mutabakat sağlayıp inşaatına başladığı ikinci adada yükselecek olan Concord İstanbul 2. Etap’taki rezidans daireler yüzde 10 peşinat ve 50 aya sıfır faiz fırsatıyla görücüye çıkıyor.

Yaşam odaklı tasarlanan Concord İstanbul 2. etap projesinde ağırlıkta 1+1 olmak üzere stüdyo, 2+1 ve 3+1 tipi daireler yer alacak. Büyüklüğü brüt 48,24 ile 129,09 metrekare arasında değişen dairelerin tiplerine göre dağılımı ise 46 adet stüdyo, 322 adet 1+1, 166 adet 2+1 ve 19 adet 3+1 olarak gerçekleşecek. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yer alacağı projedeki otopark alanının tamamı kapalı olacak. Sauna, fitness, kafeterya gibi sosyal alanların yer alacağı projede temel ihtiyaçların karşılanması için de 10 adet ticari ünite yapılacak. 

Yaklaşık 650 milyon liralık bir büyüklükte olan Concord İstanbul 2. etap Mart 2015’de başlayacak ve 36 aylık süre içinde tamamlanacak. 

“Net/Brüt avantajına sahibiz”
Concord projesinde yer alan dairelerdeki net/brüt metrekare arasındaki oranın ortalama yüzde 32 seviyesinde olduğu için bölgedeki en avantajlı net metrekare birim fiyatına sahip olduğunun altını çizen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, projedeki yüksek satış başarısının arkasındaki nedenleri Teknik Yapı güvencesi, projenin merkezi konumu, ulaşım rahatlığı ve Fikirtepe’nin geleceğin iş yaşam ve ticaret merkezi olarak öne çıkması şeklinde özetledi. 

Concord İstanbul’da yer alan toplam 1.170 rezidans dairenin 617’sinin Fikirtepe’deki ilk adada olduğunu ve 1. Etap olarak satışa çıktığını hatırlatan Durbakayım “Homeofis ve ticari birimleri barındıran karma projemizin ilk etabında yüzde 88 oranında satış oranına ulaşarak Teknik Yapı markasına güvenenlerin teveccühünü aldık. Bölgede anlaşma yaptığımız ikinci adada yükselecek olan Concord İstanbul 2. Etap satışlarında da bu başarının tekrarlanacağını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Yaşam ve yatırım avantajları iç içe
Kentsel dönüşüm kapsamı içinde olduğu için yüzde 1 KDV avantajı ile vergi ve harç muafiyetine sahip Concord İstanbul, metrobüs, metro, Marmaray, Kadıköy İskelesi ve Avrasya Tüneli gibi ulaşım akslarının arasında olması itibariyle de en iyi lokasyona sahip. 

İstanbul’da kentsel dönüşümün merkezi konumunda bulunan Fikirtepe hem oturum amaçlı daire almak isteyenler hem de yatırımcılar için büyük fırsat sunduğunu ifade eden Umut Durbakayım “Artan trafikle birlikte ulaşımın gittikçe zorlaştığı İstanbul'un merkezindeki Fikirtepe alternatifli toplu taşıma imkanlarıyla özellikle oturumculardan büyük ilgi görüyor. Modern şehircilik ilkelerine göre inşa edilecek Fikirtepe, yatırımcılar için de önemli fırsatlar sunuyor. İstanbul gayrimenkul piyasasının gelişimine göre bu oran daha da yükselebilirken, bölgenin merkezi konumu nedeniyle kiralama ve ikince elde satış sıkıntısı çekmeyeceğini tahmin ediyoruz. Bu kapsamda bölgenin yeni halini almasıyla birlikte fiyatların en az yüzde 100 artması bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Projede yer alan ticari ünitelerin şehrin en işlek aksında bulunacağını aktaran Umut Durbakayım, duble yollar, geniş park ve bahçe alanları ile Ataşehir finans merkezi, adliye, üniversiteler, hastaneler gibi önemli noktalara yakınlığı ise projenin diğer değerleri olarak sıraladı.

Emlak Haberleri

Concord istanbul Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • En Sık Yapılan Temizlik Hataları
  En Sık Yapılan Temizlik Hataları

  Evlerimizin bitmeyen uğraşılarından temizlik faaliyeti sırasında bazı alışkanlıklarımız verimimizi düşürüyor. Temizlik sırasında en sık yapılan hataları biliyor musunuz?

 • Merzifon'a İş ve Yaşam Merkezi
  Merzifon'a İş ve Yaşam Merkezi

  Merzifon Belediyesi, kent merkezinin canlanmasına katkıda bulunacak ve sosyal yaşamı güçlendirecek bir iş ve yaşam merkezi için yarışma düzenliyor.

 • Kapınız Yeterince Güvenli mi?
  Kapınız Yeterince Güvenli mi?

  Evinize açılan ve aynı zamanda sizi koruyan kapınız yeterince güvenli mi? Can ve mal kaybına karşı mülkünüzü ve içindekileri koruyan kapınızın özelliklerini biliyor musunuz?

 • Evlerde Enerji Tasarruf Önerileri
  Evlerde Enerji Tasarruf Önerileri

  Enerji maliyetini düşüren ve tasarruf sağlayan konutlar nasıl tasarlanmalı ve inşa edilmelidir? İşte, tasarruf önerileri...

 • Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!
  Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!

  İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Eylül ayını 99,99 puan ile kapattı. Böylece Bileşik Endeks 4’üncü yılında yine başlangıcındaki 100 puan seviyesinde gerçekleşti. Son aylarda yaşanan toparlanma ile sektörün Eylül ayında soluklandığının belirtildiği Bileşik Endeks’te; toparlanmanın yeniden başlaması için yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç olduğu vurgulandı.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer