|   |   | 

Corendon Turizm Grubu 2014’te De Büyümeye Devam Ediyor

2013 yılında 650 milyon Dolar ciroya ulaşan Corendon Turizm Grubu, sektörün her alanında liderler arasındaki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor...

Corendon Turizm Grubu 2014’te De Büyümeye Devam Ediyor

1997 senesinde Hollanda’da Yıldıray Karaer ve Atılay Uslu tarafından kurulan ve bugün Avrupa’daki başarılı turizm operasyonlarıyla söz sahibi firmalar arasında yerini sağlamlaştıran Corendon Turizm Grubu, 650 milyon Dolar ciro ve ürettikleri turist sayısıyla 2013 yılında Hollanda ve Belçika’nın en büyük tur operatörleri arasında ilk 3 sırada yer aldı.

Geçtiğimiz sene 750.000 Hollanda ve Belçikalı tatil konusunda Corendon’u tercih ederken bunlardan 500 bin kişisinin tatil destinasyonu tercihi Türkiye oldu ve Corendon bu sayıyla bu pazarlardan Türkiye’ye en fazla turist getiren turizm grubu oldu.

Corendon Turizm Grubu’nun bünyesinde başta kendi yolcularını taşımak amacıyla 2004 yılında kurulan ve ilk uçuşunu 12 Nisan 2005’te yapan Antalya merkezli Corendon Airlines ise bugün 36 ülkede 150 havalimanına uçan uluslararası bir havayolu konumuna ulaştı. İlk günlerinden bugüne yolcu emniyeti, konforu ve memnuniyetine yatırım yaptıklarını kaydeden Corendon Airlines yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Airlines olarak 2014 Nisan ayı itibariyle Almanya pazarına hızlı bir giriş yaptıklarını ve bu yıl taşıyacağı Alman turist hedefini yaklaşık 15 havalimanından 250 bin koltuk olarak belirlediklerini bildirdi. Corendon Airlines, Türkiye ve özellikle Antalya için Avrupa’nın en büyük pazarı olan ve 2014’te yüzde 10-15 büyümesi beklenen Alman pazarına girmesi ile birlikte oluşan talep artışını karşılamak için filosundaki uçak sayısını 12’ye çıkardı.

 2014’te hedef 2,5 milyon yolcu taşımak

Yıldıray Karaer, 2011 yılında kurarak bünyelerine kattıkları ve bugün 3 uçakla operasyon düzenleyen Corendon Dutch Airlines ile birlikte geçtiğimiz yıl 2 milyon yolcu taşıdıklarını 2014 hedeflerinin ise mevcut pazarlarındaki büyümeler ve Almanya gibi yeni girdikleri pazarlar ile birlikte 2,5 milyon yolcu taşımak olduğunu belirtti.

Sektörde birçok ilke imza attı!

Kurulduğu 2004 yılından bugüne kadar misafirlerinin emniyeti, konforu ve memnuniyeti için şirket politikasını toplam kalite yönetimi prensibi etrafında şekillendiren Corendon Airlines, “Fark Yarat” sloganıyla girdiği Türk sivil hava taşımacılığı sektöründe gerek çevre, spor, havacılık, eğitim alanlarındaki sosyal sorumluluk çalışmaları gerek ise kalite konularında birçok örnek uygulamaya ve ilklere imza atmıştır:

Avrupa’da ilk “ISO 10002:2004 Müşteri Memnuniyeti Sertifikası” alan havayolu firması, 

ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasının” yanı sıra dünyada az sayıda havayolu şirketinin ulaşabildiği  “IOSA (IATA Operasyonel Güvenlik Audit) Sertifikası.

Engelli yolcuların rahatlıkla uçabilmesi için gerekli şartları sağlamasıyla Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından “Engelsiz Hava Taşımacılığı Belgesini” alan Türkiye’deki ilk havayolu,

Görme engelli yolcular için Türkiye’de ilk kez Breille alfabesiyle basılmış bilgilendirme kartları kullanımı ve sağır ve dilsiz yolcular için özel prosedürler,

Avrupa Sivil Havacılık Konferansı’nın SAFA (Yabancı tescilli uçakların güvenlik değerlendirmeleri) programında Türk Sivil Havacılığına bağlı havayolları arasında 2012 yılının “En İyi Emniyet Derecesine” sahip havayolu,

Dünyada çok az sayıda havayolunun sahip olduğu “ISO: 14001 Çevre Yönetim Sistemi” sertifikasına sahip havayolu.

Corendon Turizm Grubu Hakkında

Corendon Turizm Grubu, 900’ün üzerinde personeli istihdam eden; Corendon Airlines, Corendon Dutch Airlines, Corendon Touristic, Corendon Travel Holland, Corendon Travel Belgium ve Corendon Hotels gibi sektörlerinde söz sahibi şirketleri bünyesinde barındıran; Türkiye, Hollanda ve Belçika başta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde operasyon merkezleri olan uluslararası bir turizm grubudur.

Corendon Hotels Hakkında

Halihazırda Antalya’da Grand Park Lara, Bodrum’da Iassos Modern ve Amsterdam’da Corendon Vitality Hotel’i işleten grup, 2014 yılında Çeşme’den Corendon Premier Solto ve Corendon Miplaya Hotel’in de işletmesini alarak otel sayısını 5’e çıkararak otelcilik sektöründeki yatırımlarını genişletti.

Gündem Haberleri

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • 26 Haziran 2017 Yurtta Hava Durumu
  26 Haziran 2017 Yurtta Hava Durumu

  Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde İç Ege ve Göller Yöresi'nin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 • Hükümetten Emekliye Müjde!
  Hükümetten Emekliye Müjde!

  Kamuda 30 yılın üzerinde hizmeti olan memur emeklileri ek ikramiyelerini alıyor. Başvurunun ardından, 3 ay içinde ödeme yapılıyor. Yıllık tutar 3 bin 407 liraya kadar çıkıyor.

 • Yaz Lezzeti Mangalın Püf Noktaları
  Yaz Lezzeti Mangalın Püf Noktaları

  Mangal üzerinde et ya da şarküteri ürünleri pişirmek, özellikle yaz aylarının en sevilen faaliyetleri arasında yer alıyor. Bayram tatilinde gidilen sayfiye yerlerinde ya da evinizin bahçesinde mangal keyfinin tadını çıkarmanız için püf noktalarını derledik.

 • 9 Bin Yıllık Tarihe Işık Tutan Sergi
  9 Bin Yıllık Tarihe Işık Tutan Sergi

  Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi'nde (ANAMED) açılan yeni sergi “Bir Kazı Hikâyesi: Çatalhöyük”, 9 bin yıllık tarihe sahip yerleşim alanına ışık tutuyor.

 • Borusan Filarmoni Avrupa Turunda
  Borusan Filarmoni Avrupa Turunda

  Dünyanın övgüyle söz edilen orkestraları arasında sayılan Borusan Filarmoni Orkestrası, Avrupa turnesine çıkıyor. Yurt içinde verdiği önemli konserlerle adından söz ettiren Borusan Filarmoni, özgün eserleri Avrupa izleyicisi ile buluşturacak.

 • 23 Haziran 2017 Yurtta Hava Durumu
  23 Haziran 2017 Yurtta Hava Durumu

  Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer