|   |   |  Covit19 PropTech Sürecini Hızlandırdı

Covit19 PropTech Sürecini Hızlandırdı

Gayrimenkul sektörü salgın sonrasında ivmelenen teknoloji kullanımına adapte olmaya başladı. Fintech uygulamaları sonrasında teknolojinin gayrimenkul sektöründe ortaya çıkardığı yeni tanım Proptech, COVİT19 sonrasında çok daha hızlı bir gelişim sergiliyor.

Covit19 PropTech Sürecini Hızlandırdı

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı “Koronavirüs sonrasında gayrimenkul sektöründe pazarlama, satış ve yönetim aşamasında büyük bir dönüşüm gerçekleştiriyor. Proptech ile sanal ve artırılmış gerçeklik sağlayan teknolojiler, otomasyonlar, CRM hizmetleri, dijital hedefli reklam ve ilan servisleri, kitle fonlama, blokchain ve danışman skorları gibi birçok konuda sektörümüz hızla değişiyor. Bu sistemlerin gelişmesi için de bazı düzenlemelere ihtiyacımız var” dedi.

Dijital Sözleşme Hala Mümkün Değil

Emlak işletmeleri olarak sözleşmelerde dijital onaylara ihtiyaç duyduklarını belirten Özelmacıklı “Mevcut yönetmelik ve kanunlarımız kapsamında taşınmaz ticaretindeki kullandığımız sözleşmelerin yazılı yapılma zorunluluğu var. Ayrıca yazılı şekilde yapılması öngörülen sözleşmelerde borç altına girenlerin imzalarının bulunması zorunlu. Bu sürecin dijitalleşmesi için kanuni düzenlemelere ihtiyacımız var” dedi.

Web Tapuda Geliştirmelere İhtiyacımız Var

Web Tapu sisteminin geliştirilmesine ihtiyaç duyulduğunu da belirten Altın Emlak Genel Müdürü “Yabancılara ilişkin işlem başvuruları başta olmak üzere, yetki belgesi olan emlak işletmelerinin işlem başlatabilmesi gibi çeşitli fonksiyonlara ihtiyacımız var. Ayrıca tüm belediyeler için rayiç değer belgelerinin internet üzerinden alınabilmesi sağlanmalı. Tarım İl Müdürlükleri gibi yazışmalar da online yapılabilmeli. E-ipotek sistemi kullanımları genişletilmeli” dedi.

Dijital Değişim ve Dönüşümde Öncüyüz

Emlak işletmeleri için “Dijital Değişim ve Dönüşüm” çalışmalarını iki yıl önce başlattıklarını belirten Özelmacıklı “Uzaktan eğitim platformumuz olan Akademi portalımız dördüncü yılını geride bıraktı. Ayrıca oryantasyon eğitimlerinden vergi uygulamalarına, pazarlama ve satış eğitimlerinden, hukuk eğitimlerine tüm eğitimlerimiz video içerikler ile temsilcilerimizin kullanımında. İşletmelerimiz tüm süreçlerini ve raporlamalarını da CRM sistemimiz üzerinden sağlayabiliyorlar. Temsilcilerimizi bilgi ve teknoloji ile sürekli geliştiriyor, altyapımızı her geçen gün yeniliyoruz” dedi.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • 3S Kale Holding, Topkapı’da ‘TOPAZ’ çağını başlatıyor
  3S Kale Holding, Topkapı’da ‘TOPAZ’ çağını başlatıyor

  Milyonlarca insanın önünden gelip geçtiği, İstanbul’un en değerli eserlerine bugüne kadar ev sahipliği yapmış Topkapı’da yükselecek olan TOPAZ Residence, şehrin siluetine saygılı 13 katlı iki rezidans bloğu ve bu blokları birbirine bağlayan 3.780 m2 paylaşımlı ofis alanından oluşuyor.

 • MERKEZ ANKARA’DA OFİS ETABI SATIŞA ÇIKIYOR
  MERKEZ ANKARA’DA OFİS ETABI SATIŞA ÇIKIYOR

  Emlak Konut güvencesi ve Pasifik vizyonuyla Ankara’nın gerçek merkezinde inşa edilen tek parselde Türkiye’nin en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara’nın ticari ofis blokları lansman avantajlarıyla satışa çıkıyor

 • AVRUPA KONUTLARI ÇAMLIVADİ GÖRÜLMEMİŞ BİR İLGİYLE SATIŞA SUNULDU
  AVRUPA KONUTLARI ÇAMLIVADİ GÖRÜLMEMİŞ BİR İLGİYLE SATIŞA SUNULDU

  Artaş İnşaat’ın merakla beklenen projesi Avrupa Konutları Çamlıvadi, son yıllarda görülmemiş bir ilgiyle satışa sunuldu. Kısa süre önce satışa çıkan projede, konut alıcılarının oluşturduğu yoğun ilgi nedeniyle satış ofisi fazla mesai yaparak müşterileri kabul etti.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.