|   |  ÇSB-TOKİ-EPP Ortaklığı Firması
ÇSB-TOKİ-EPP Ortaklığı

ÇSB-TOKİ-EPP Ortaklığı

  • Kuruluş Tarihi :

  • Proje Sayısı : 1

ÇSB-TOKİ-EPP Ortaklığı, konut, ofis ve residence projeleri, ÇSB-TOKİ-EPP Ortaklığı hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve ÇSB-TOKİ-EPP Ortaklığı ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

ÇSB-TOKİ-EPP Ortaklığı Hakkında

ŞirketProfili
 
EMLAK PLANLAMA İNŞAAT PROJE YÖNETİMİ VE TİCARET A.Ş., 1980 yılında T.Emlak Bankası A.Ş. tarafından kurulmuş ve 2001 yılına kadar bankanın iştiraki olarak faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu süreçte başta İstanbul'un ilk uydukent projesi olan BAHÇEŞEHİR UYDUKENT PROJESİ olmak üzere Emlak Bankası A.Ş. tarafından hayata geçirilen birçok projenin proje yönetimi, kontrollük, işletme, pazarlama, konut teslim ve satış sonrası bakım hizmetleri EMLAK PLANLAMA İNŞAAT PROJE YÖNETİMİ VE TİCARET A.Ş. tarafından yürütülmüştür.
 
Şirketin T.Emlak Bankası A.Ş.’ne ait % 49 hissesi 03.04.2001 tarih ve 2001/2202 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereği, T.C.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(T.O.K.İ.)’na devredilmiştir. Şirket halen T.C.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın iştiraki konumundadır.
 
T.Emlak Bankası A.Ş. tarafından önce Emlak Pazarlama A.Ş. ve sonra EMLAK PAZARLAMA PROJE YÖNETİMİ VE SERVİS A.Ş. olarak belirlenmiş olan şirket ünvanı, şirketin T.C.Başbakanlık  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na devredilmesinin ardından 2004 yılında EMLAK PAZARLAMA İNŞAAT PROJE YÖNETİMİ VE TİCARET A.Ş. olarak, 2012 Yılında EMLAK PLANLAMA İNŞAAT PROJE YÖNETİMİ VE TİCARET A.Ş.  bugünkü halini almış ve faaliyet konusu işler, yapılan değişiklikler sonucu  “Proje Yönetimi, Kontrolluk-Müşavirlik, Gayrimenkül Pazarlaması, Mühendislik, Müteahhitlik, İşletmecilik, Ticari  Hizmetler” olarak yeniden belirlenmiştir.
 
EMLAK PLANLAMA İNŞAAT PROJE YÖNETİMİ VE TİCARET A.Ş., T.C.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(T.O.K.İ.)’nın bünyesine katıldıktan sonra, kurumun kaynak geliştirme programına paralel olarak faaliyet alanlarını genişletmiştir. Bu sürece kadar sadece proje yönetimi, müşavirlik, kontrollük, satış, pazarlama ve servis hizmetlerine odaklanmış olan şirket, 2004 yılından itibaren geliştirme projelerine ağırlık vererek yatırımcı kimliği ile ardarda yeni projelere imza atmıştır. Bu çerçevede gerek satın aldığı arsalar üzerinde gerekse arsa sahipleri ile hasılat paylaşımı modellerine dayanan projeler üretmiş, projelerin başından sonuna tüm adımlarını planlı ve programlı bir şekilde hem yönetmiş hem de yatırımcı olarak finansman ihtiyacını karşılamıştır.
 
Finansman ihtiyacının karşılanması, özellikle gayrimenkul ve inşaat sektöründe yatırımların çok yüksek maliyetlere ulaşması nedeniyle büyük önem arzetmektedir. Emlak Pazarlama İnşaat’ın özellikle 2004 yılından itibaren edinmiş olduğu en önemli birikim, sektöre yatırım yapmaya istekli yerli ve yabancı yatırımcılardan oluşan çok geniş bir portföye sahip olmasıdır. Bu portföyde yer alan yatırımcıların bir kısmı ile ortak projeler başlatılmış, bir kısmı ile ise yeni projelerin hayata geçirilmesi için stratejik ortaklık ve işbirliği yapma kararları alınmıştır. Bu sayede şirketin yatırım yapma kabiliyeti ve potansiyeli en üst seviyesine çıkmış, buna paralel olarak da yurtiçi ve yurtdışında proje alternatifleri çoğalmıştır. Şirket, tüm proje alternatiflerini en ince detayına kadar değerlendirmekte, yatırım stratejilerine uygun bulduğu  projeleri en uygun finansman modeli ile hayata geçirmektedir.  
 
Şirketimiz, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) iştirakidir. 
Şirketin yurtiçi ve yurtdışında 4 iştiraki bulunmaktadır.
 
Bunlar
 
Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. 
Emlak Pazarlama Geliştirme  ve Yatırım A.Ş.
Kazakistan Ziraat International Bank ( KZI BANK )
Toplu Konut Büyükşehir Belediyesi İnşaat Emlak Mimarlık ve Proje A.Ş. (TOBAŞ)
 
VizyonMisyon
 
VİZYON
 
Güçlü kurumsal yapısı ile sektörel tecrübesini birleştirerek yurt içi ve yurt dışında küresel ölçekte yeni projelere imza atmak, iştiraki bulunduğu kurumun programları çerçevesinde sürekli ve nitelikli projelerle kaynak yaratma görevini sürdürmek, sektöre yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı sermaye grupları ile işbirliği yaparak sektörün büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmak.
 
MİSYON
 
Sürekli gelişen gayrimenkul ve inşaat sektöründe, kurumsal yönetim anlayışıyla çağdaş, güvenli ve kaliteli projeler üreterek sektöre öncülük etmek; üretim misyonunun yanında çağdaş proje yönetimi, müşavirlik ve kontrollük konularında sektördeki diğer yatırımcılara etkin yönetim, koordinasyon, planlama, pazarlama ve servis hizmetleri vermek.
 
FaaliyetAlanları
 
EMLAK PLANLAMA İNŞAAT PROJE YÖNETİMİ VE TİCARET A.Ş.’nin faaliyetleri beş ana başlık altında toplanmaktadır.
 
1. PROJE GELİŞTİRME
Şirket, yurt içi ve yurt dışında çağdaş, güvenli ve kaliteli projeler üretmektedir. Geliştirdiği projelerinde kalite ve müşteri memnuniyetinden taviz vermeksizin kar odaklı yatırımcı kimliğini ön plana çıkarmaktadır.
 
2. MÜTEAHHİTLİK
Müteahhit kimliği ile yurt içi ve yurt dışında, özel ve resmi inşaatlarla ilgili taahhütlerde bulunup, taahhütlerini çağımızın bu alandaki son teknolojisini kullanarak, hızlı, güvenli ve eksiksiz bir biçimde yerine getirmektedir.
 
3. PROJE YÖNETİMİ VE KONTROLLÜK HİZMETLERİ
İnşaat projelerinde, istenilen amaçlara ve kalite standartlarına, bütçe ve zaman hedeşerine ulaşabilmek için kapsamlı bir proje yönetimi ve kontrollük sistemi ön koşuldur. Yatırımların gerçekleştirilmesi sırasında, yatırımcı adına bu hizmetin yürütülmesi, hedeşerden sapma, artan maliyet ve geciken gelir kayıpları nedeniyle projenin ve yatırımcının kayba uğramasını önleyerek verimliliği önemli ölçüde arttırmaktadır.
 
4. İŞLETME, BAKIM VE YÖNETİM HİZMETLERİ
Üretilen projeler, tüm altyapı ve sosyal tesisleriyle bir bütünlük göstermekte olup, pazarlaması da bu imajla yapıldığından, satış sonrası işletme, bakım ve yönetim hizmetlerinin verilmesi büyük önem arz etmektedir.
 
Bu hizmetler;
Peyzaj bakım çalışmaları
Güvenlik ve koruma hizmetleri
Çevre bakımı, elektrik, atık su, temiz su, doğalgaz şebeke hizmetleri
Site yönetimi
 
5. SATIŞ, PAZARLAMA VE TANITIM HİZMETLERİ
Emlak Planlama İnşaat Proje Yönetimi ve Ticaret A.Ş.’nin satış ve pazarlama çalışmaları, yatırım kararının alındığı andan itibaren devreye girer. Projenin ön tanıtım çalışmalarıyla başlayan süreç, müşteri talepleri doğrultusunda mimari projelerin şekillendirilmesi, Şyatlandırma, satış, teslimat ve teslim sonrası hizmetlerin takibi ile devam eder.
 
Pazarlama ve tanıtım faaliyetleri aşağıdaki başlıklarla özetlenebilir.
 
Pazarlama yöntem ve strateji planlaması
Projelerin kamuoyuna tanıtımı ve bilgilendirmeye yönelik reklam unsurlarının geliştirilmesi
Yaratıcı çözümler bulunması
Yaşamaya başlayan projelerimizde aktivitelerin organizasyonu ve basın yolu ile bildirimde bulunulması
Piyasa analizleri
Rayiçlerin tespiti araştırmalarının yürütülmesi

Tel: 0212 669 0080
Fax: 0212 669 0090
Email: info@emlakinsaat.com.tr
Adres: Bahçeşehir 1. Kısım Mh. Seyhan Cd. No:68/1 34538 Bahçeşehir İstanbul / Başakşehir

ÇSB-TOKİ-EPP Ortaklığı Projeler Haritası

ÇSB-TOKİ-EPP Ortaklığı Projeleri

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.