|   |   | 

Dap Yapı'dan 400 Milyon Liralık Yatırım!

Dap Yapı, İstanbul dışındaki ilk projesini İzmir’de hayata geçiriyor. 30 katlı iki kuleden oluşan 400 milyon liralık projede 707 konut ve ve alt katında çarşı yer alacak. Projeye 13 bin 500 ön talep geldi.

Dap Yapı'dan 400 Milyon Liralık Yatırım!

Bugüne kadar İstanbul’da pek çok markalı proje geliştiren Dap Yapı rotasını İzmir’e çevirdi. İzmir’deki ilk projesini 400 milyon liralık yatırımla hayata geçirecek olan Dap Yapı, projeye kısa zamanda 13 bin 500 talep aldı.

Dün gayrimenkul editörleriyle yaptığı basın toplantısında konuşan Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İzmir-İstanbul otoban projesinin tamamlanmasıyla birlikte iki kent arasındaki mesafenin 3.5 saate ineceğini, bunun da İzmir’in gelişimini çok hızlandıracağını belirtti. İstanbul’un artık göç veren bir şehir haline geldiğini İzmir’in ise göç almaya devam ettiğini ifade eden Yılmaz, “İzmir’in kötü olan yapı stokunun da değişmesiyle birlikte kentteki gayrimenkul fiyatları çok hızlı artmaya devam edecek. Şu anda iyi projelerde metrekare fiyatları 8-9 bin TL civarında. 2 yıl sonra ise İzmir’de iyi projelerde 10 bin TL’nin altında ev bulmak mümkün olmayacak.10 yıl içinde ise fiyatlar İstanbul'u geçecek” dedi.

İzmir’in yerel mimarisinden esinlendi

İzmir’de Bornova ve Konak arasında yapacakları projelerinin 30 katlı 2 kuleden oluştuğunu kaydeden Ziya Yılmaz, hasılat paylaşım modeliyle yaptıkları projelerinin denize yürüyüş mesafesinde olduğunu söyledi. İstanbul’daki Validebağ Konakları’nda olduğu gibi İzmir’de de yerel mimariden esinlendiklerini anlatan Yılmaz şöyle konuştu: “İzmir’de de İzmirlilerin sevebileceği bir proje olsun istedik. Bu nedenle İzmir’in yerel mimarisine hakim balkon ve geniş terasları modernize ederek genellikle balkonlu teraslı bir proje yaptık.”

707 konutun bulunduğu projenin altında bir çarşı olacağını aktaran Yılmaz, “İstanbul’da nasıl kalıcıysak İzmir’de de kalıcı olmaya gidiyoruz. İzmir'in geleceği parlak” dedi.

Adalar manzaralı AVM tamamlanıyor

“Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme” projesi seçilen İstMarina’nın, AVM etabını teslim etmeye hazırlandıklarını, AVM’nin yıl sonunda hayata geçeceğini aktaran Ziya Yılmaz, “İstMarina AVM özellikleri, lokasyonu ve manzarasıyla Anadolu Yakası’nın yeni buluşma noktası olacak. Yerli ve yabancı markaların hizmet vereceği İst- Marina AVM, kafe ve restoranları ile de en başta Kartal’a ve bölgeye çok şey katacak. Denize 700 metre cepheli olan AVM’ye markalardan talep yüksek. Şu anda yüzde 75 doluluğa ulaşmış durumdayız” diye konuştu.

İstMarina’da sadece yol ve kavşaklar için 45 milyon TL yatırım yaptıklarını belirten Yılmaz; “Projenin yol ve kavşakları için 30 milyon TL harcama yapılmıştı. Yol ve kavşaklarda 15 milyon TL ilave yatırımımız oldu. 45 milyon TL’yi bulan yol ve kavşak harcamasıyla İstMarina’nın ne denli değerli bir proje olduğunu bir kez daha görebiliyoruz. İstMarina’da 2 bin kişinin ibadet edebileceği bir cami, 30 bin metrekare alana sahip Acıbadem Hastanesi ve 10 bin metrekarelik Mektebim Koleji’nin yer alacağı okul da hizmete sunulacak” şeklinde konuştu.

Türkiye'de talep rekoru kıracağız

Ön talep toplamaya başladıkları projede hali hazırda 13 bin 500 talep aldıklarını söyleyen Ziya Yılmaz, “Talep toplamaya başlayınca günde 300 hatta 1000’e yakın talep alıyoruz. Sektörün en büyük talebini bu projede aldık” diye konuştu. İzmirlilerin ilgisinden oldukça memnun olduklarını belirten Yılmaz, İzmir projelerine başta İstanbullular olmak üzere başka şehirlerden de talep geldiğini kaydetti.

Dünya

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Nef, Avrupa birincisi oldu!
  Nef, Avrupa birincisi oldu!

  Nef İcra Kurulu Başkanı Erdem Timur, Türkiye'nin 2017'de konut satışında Avrupa'nın zirvesinde olduğunu söyledi.

 • Yapıen İnşaat’tan 500 milyon TL’lik yatırım
  Yapıen İnşaat’tan 500 milyon TL’lik yatırım

  İnşaat ve proje geliştirme alanındaki yarım asırlık bilgi ve tecrübesini İstanbul pazarına taşıyan Yapıen İnşaat, son 7 yılda toplam 150 milyon TL’lik bir yatırımı hayata geçirdi. Şirket, gelecek 5 yıl içerisinde ise 500 milyon liralık yatırım seviyesine ulaşmayı hedefliyor.

 • 2017'de kurulan şirket sayısı arttı
  2017'de kurulan şirket sayısı arttı

  Geçen yıl kurulan şirket sayısı bir önceki yıla göre yüzde 14,38 artarak, 72 bin 871'e ulaştı. Kapanan şirket sayısı ise yüzde 22,46 artışla 13 bin 517 oldu.

 • Folkart öncülük etti İzmir kazanıyor
  Folkart öncülük etti İzmir kazanıyor

  Merkez Bankası verilerine göre, konutun en çok değer kazandığı il İzmir oldu. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Konuta yatırım yapan sürekli kazanıyor” dedi.

 • Nef Vakfı ve YGA çocukları bilimle buluşturuyor
  Nef Vakfı ve YGA çocukları bilimle buluşturuyor

  Ülkemizin geleceği çocuklarımızın eğitimi için herkesi ‘Bir’ ve ‘Birlikte’ olmaya davet eden Nef Vakfı, başlattığı #BirizBirlikteyiz kampanyasından elde edilen gelirle Türkiye genelinde 70 okula TWIN Bilim Setleri dağıtacak.

 • Yeşilyurt İnşaatın faaliyetleri ve hedefleri anlatıldı
  Yeşilyurt İnşaatın faaliyetleri ve hedefleri anlatıldı

  Yeşilyurt Belediyesinin iştiraklerinden Yeşil Yurt İnşaat Taahhüt ve Gıda Sanayi Tic. Ltd. Genel Müdürü Selahaddin Sami Üzmez, düzenlediği basın toplantısında 2014 yılında kurulan şirketin bugüne kadar ki faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgiler verdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer