|   |   |  Dap Yapı, Topraktan Senetle Satış Kampanyasını Uzattı!

Dap Yapı, Topraktan Senetle Satış Kampanyasını Uzattı!

1 milyar TL ciroyu aşan Dap Yapı, yoğun ilgi gören topraktan senetle satış kampanyasını 19 Aralık’a kadar uzattı.

Dap Yapı, Topraktan Senetle Satış Kampanyasını Uzattı!

Farklı mimari tasarımlara imza atarak özgün projeler geliştiren DAP Yapı, 2017 yılında ciro hedefini aştı. 2017 yılına “Gökyüzü Bahçeleri” konseptiyle geliştirilen “Teras Kule” projesiyle start veren DAP Yapı, Validebağ Korusu’nun yanı başında inşa ettiği “Validebağ Konakları” ve İstanbul dışındaki ilk projesi “DAP İzmir” projeleriyle rekor satışlar gerçekleştirdi. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, çadır kampanyaları ile müthiş rakamlara ulaştıklarını belirterek, “Ciromuz yılın 11. ayında 1 milyar 20 milyon TL oldu. Yılı, 1 milyar 100 milyon TL ciro ile tamamlayacağız. Yoğun ilgi gören topraktan senetle satış kampanyasını İstanbul’da Validebağ ve Teras Kule projelerinde 60 ay, İzmir’de 36 ay vade avantajıyla 19 Aralık’a kadar uzattık” dedi.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 12 Aralık Salı günü internet editörleri ile gerçekleştirilen sohbet toplantısında, gayrimenkul sektörü ve DAP Yapı’nın çalışmalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Ziya Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, 2017’nin DAP Yapı için çok özel bir yıl olarak hatırlanacağını belirterek, şunları söyledi:

“Dünyanın En İyi Yapı Geliştirme Projesi seçilen İstMarina’yı teslim ettiğimiz, DAP İzmir, Teras Kule ve Validebağ Konakları gibi çok özel projeleri satışa sunduğumuz bir yıl olarak şirket tarihimize geçen unutulmaz bir yıl yaşıyoruz. DAP Yapı olarak müşterilerimize en iyi ürünü sunmak dışında ülke ekonomisine ve proje geliştirdiğimiz bölgelere de katkı sağlamak en büyük gayemiz.

Sorumluluğumuzun farkındayız ve bu sebepten dolayı her zaman söylediğimiz gibi bugünün değil geleceğin projelerini üretiyor, iddialı projelere imza atıyoruz.

2017 yılında belki de Cumhuriyet tarihimizin en büyük satış başarısını yakaladık. Satış rekorları kıran gayrimenkul sektörü ülkemizde istikrarın devam etmesi ve hükümetimizin ekonomide attığı adımlar ile beraber çok daha iyiye gidiyor. Özellikle son iki yılda birçok olumsuzluk yaşamamıza rağmen ekonomik anlamda güçlü bir şekilde gelişmeye devam ediyoruz. Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 11.1 büyüdü. Orta vadede büyümenin 2017 için yüzde 5,5 olarak gerçekleşmesi öngörülüyor.”

Türkiye ekonomisinin büyümeye devam ettiğine dikkat çeken Ziya Yılmaz, olumlu gidişatın artarak devam edeceğini belirterek, “Küresel ekonomide son dönemde gerçekleşen toparlanma, ekonomilerin ihtiyaç duyduğu reformlar bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Altyapı yatırımlarının, eğitim ve sağlık imkanlarına erişimin artırılması, finansal kapsayıcılığın ve işgücü piyasasında esnekliğin sağlanması büyük önem arz ediyor. Gayrimenkul sektörünü diğer sektörlerden ayrı tutmamak gerekiyor. Sektörümüzün yaklaşık 240 sektörle bağlantısı bulunuyor. Her alanda gerçekleştirilen yatırımlar tüm sektörleri tetiklediği gibi istihdama da doğrudan katkı sağlıyor” diye konuştu.

Nüfus artıyor, gelecek nesiller için doğru adımlar atmalıyız

Birleşmiş Milletler raporuna göre; Türkiye’nin nüfusunun 2030 yılında 88 milyon, 2050 yılında ise 95 milyon kişiye ulaşacağının tahmin edildiğine dikkat çeken Ziya Yılmaz, “Raporda da görüldüğü üzere ivedi bir şekilde kentleşme için çok doğru adımlar atılmalı. İnsanların barınma ihtiyacı ile beraber enerji, gıda, tekstil, teknoloji, sağlık, eğitim, çevre ve ulaşım gibi sektörler gelecek nesillerimiz için çok önemli. Kentsel dönüşüm yerine binalar dönüşüyor. Henüz 15-20 yıllık binaların yıkılıp yeniden yapıldığı bir dönüşüm süreci yaşıyoruz. Miladını doldurmuş 60 yıllık yapıların öncelikle yenilenmesi gerekiyor. Milli servetimizi ve enerjimizi doğru kullanmak zorundayız” dedi.

Hedeflerimizi tutturduk, 11. ayda 1 milyar 20 milyon TL ciro elde ettik

2017 yılına çok hızlı bir giriş yaptıklarını ifade eden Yılmaz, “Çadır kampanyaları ile müthiş rakamlara ulaştık; ciromuz 11. ayda 1 milyar 20 milyon TL oldu” dedi.

İstMarina’da Teslimler Başladı, Topraktan Satışlarda Prim Yüzde 250’yi Buldu

İstMarina’da daire teslimlerine başladıklarını anlatan Ziya Yılmaz, şunları söyledi:

“Teslimler için daire sahiplerini arıyor ve günde yüz kişiye randevu veriyoruz. İhale sürecinden bugüne kadar inanılmaz bir çalışmaya imza atıldı. Lansmandan bu yana özellikle topraktan satın alınan bazı ünitelerde yüzde 250’yi bulan primlere ulaşıldı. Sadece altyapısına 45 milyon TL yatırım yaptığımız bir proje oldu. Projemizin içerisinde yer alan Mektebim Okulları da yeni eğitim öğretim yılına başladı. İstMarina AVM’de ise sona yaklaştık. Acıbadem Hastanesi’nin inşaat çalışmaları da tamamlandı. Yakın zamanda hastanenin açılışı da gerçekleşecek. İstMarina AVM muhteşem manzarası, gurme restoranları ile başta bölge halkı olmak üzere İstanbulluların hatta turistlerin uğrak noktası haline gelecek. İstMarina AVM’de ulusal ve uluslararası birçok marka hizmet verecek.

İstMarina AVM’yi yeni yılın ilk çeyreğinde hizmete açmayı hedefliyoruz. İstanbul’a ve ülkemize anıt binalar, sembol eserler kazandırmaya devam ediyoruz. Görüldüğü üzere eğitim, sağlık, alışveriş, ulaşım açısından tüm ihtiyaçları bir arada sunuyoruz. DAP Yapı olarak bu güne kadar geliştirdiğimiz projeler, elde ettiğimiz ödüller ve prim getirileri ile çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. “

2018’den beklentimiz yeni yatırımlar ve daha çok istihdam

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, yeni projelere ve sektöre ilişkin yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:

“Birçok sektöre doğrudan ve dolaylı can veren inşaat sektörü, Türkiye ekonomisi açısından stratejik bir öneme sahip. Aksi durumda inşaat sektöründe meydana gelen daralma birçok alt sektörü de etkileyerek ekonomik büyümenin toparlanmasında gecikmeye neden olacaktır.

Kentsel dönüşüm projeleri inşaat sektöründe yeni alanlar açtı. Eğer kentsel dönüşüm planlı bir şekilde yapılır ve önümüzdeki 10 yıl içinde hızlı bir şekilde ilerlerse sektöre ciddi bir ivme kazandırır. Konut satışlarında rekor üstüne rekor kırılıyor. Özellikle markalı konut üreticilerinin geliştirdiği nitelikli projeler oturumcular ve yatırımcılar tarafından yoğun ilgi görüyor. DAP Yapı açısından da gelecek yıldan beklentimiz yeni yatırımlar ve daha fazla istihdam olacak. Geçtiğimiz aylarda lanse ettiğimiz DAP İzmir projesiyle birlikte İstanbul dışındaki ilk yatırımımızı İzmir’de hayata geçirdik. Çeşme’de denize sıfır çok lüks bir proje daha geliştireceğiz. İzmir’de önümüzdeki süreçte 3 milyar TL’lik en az üç proje hedefliyoruz. Çeşme, Maslak, Beykoz ve Pendik’te de yeni projelerimizin çalışmaları devam ediyor.”

Emlak Haberleri

Etiketler
Validebağ Konakları Projesinden Bilgi Alın

Ad*

Soyad*

Telefon*

Email*

Gönder

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Eston Şehir Koru satışta hız kesmiyor
  Eston Şehir Koru satışta hız kesmiyor

  İnşaat sektörünün köklü gruplarından Polatyol, Eston Şehir Koru projesinde, dövizdeki dalgalanma ve ekonomideki zorlu döneme karşın birinci fazdaki satışları tamamlanma aşamasına getirdi.

 • Skyland’da konut kampanyası 31 Ekim’e kadar devam ediyor
  Skyland’da konut kampanyası 31 Ekim’e kadar devam ediyor

  Gayrimenkul sektöründe 10 yılı aşkın deneyime sahip Eroğlu Yapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğündeki konut kampanyasına tam destek veriyor. Eroğlu Yapı, şehir merkezindeki yüksek standartlı projesi Skyland İstanbul’dan konut ve ofis sahibi olmak isteyenlere, peşin ve kredili alımlarda yüzde 10 indirim uyguluyor.

 • Sözleşmelerinizi TL'ye çevirmede son gün 12 Ekim 
  Sözleşmelerinizi TL'ye çevirmede son gün 12 Ekim 

  Resmi Gazete'de yürürlüğe giren gayrimenkul alım satım, taşıt ve finansal kiralama dahil her türlü menkul ve gayrimenkul kiralama, leasing ile iş, hizmet ve eser sözleşmelerinde sözleşme bedeli ve bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülüklerinin Türk Lirası ile yapılması kararlaştırılırken, uzmanlar son başvuru tarihinin 12 Ekim olduğunu belirterek mükellefleri uyardı.

 • İmar Barışı Mimarlara olan talebi artırdı
  İmar Barışı Mimarlara olan talebi artırdı

  Başvuru sayısı 4 milyona yaklaşan İmar Barışı için Armut’un ilgili hizmetlerine de talep artıyor. Gelen taleplerin yüzde 97’sini mevcut yapılar için yeniden proje çizimi oluştururken, yüzde 1’i süreçle ilgili tam danışmanlık talebinde bulunuyor. İmar Barışı kapsamındaki hizmetlere en yüksek talep sırasıyla İstanbul, İzmir ve Bursa’dan geliyor.

 • Başkan Üzülmez, imar eleştirilerine tepki gösterdi
  Başkan Üzülmez, imar eleştirilerine tepki gösterdi

  Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Kartepe Emekevler Mahallesi’nde yapılan imar değişikliği itirazına, “Burada rant diye bir şey yok” diyerek tepki gösterdi.

 • NG Residence’ta Teslimler Başladı!
  NG Residence’ta Teslimler Başladı!

  Seramik ve turizm sektöründe Türkiye’nin önemli markalarından biri olan NG Kütahya Seramik’in ilk büyük konut projesi olan NG Residence’ta teslimler başladı.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.