|   |  Dati Yatırım Holding Firması
Dati Yatırım Holding

Dati Yatırım Holding

  • Kuruluş Tarihi : 1980

  • Proje Sayısı : 1

Dati Yatırım Holding, konut, ofis ve residence projeleri, Dati Yatırım Holding hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Dati Yatırım Holding ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Dati Yatırım Holding Hakkında

BİZ KİMİZ

Adım Adım Dati Yatırım Holding’e

1980’lerde Türkiye’nin en yenilikçi yatırımlarından kabul edilen, alışveriş merkeziyle, oteliyle, marinasıyla sadece “İstanbul”un değil, Türkiye’nin değişen çehresine yakışan bir yatırım herkesin bildiği nedenlerle ‘can çekişmeye’ başlamıştı. Bir milli servet kaderiyle baş başaydı. İmdada özelleştirme yetişti. Ataköy Şirketler Grubu, “Ataköy Turizm Tesisleri ve Ticaret A.Ş.”, “Ataköy Otelcilik A.Ş.” ve “Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş.” özelleştirilme kapsamında ihaleye çıkarıldı. İşte Dati Yatırım Holding’in öyküsü de bu özelleştirme süreci ile birlikte başladı.

 

Denizciliğin Duayenleri

Türkiye denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinden ve duayenlerinden Şadan Kalkavan, Fuat Miras, Gündüz Kaptanoğlu, Eşref Cerrahoğlu ve Metin Kalkavan bir araya gelerek Dati-Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat A.Ş. ‘yi kurdular.

24. 12. 2004 tarihinde kurulan Dati-Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat A.Ş. özelleştirilme ihalesine girdi ve ihale 199. 097. 925 USD’lik (261.664.174.05YTL) teklifle şirketin lehine sonuçlandı. İhalenin olumlu sonuçlanması üzerine Dati Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat A.Ş’nin kurucuları Deniz Ticaret Odası üyelerine bir çağrıda bulunarak, meslektaşlarını şirketin ortaklığına davet ettiler. Bu çağrıya çok sayıdaki üye olumlu yanıt verdi. Dati A.Ş. , çok ortaklı yapısıyla, 140,2 milyon YTL ödenmiş sermayesi ile Ataköy Şirketler Grubu , Ataköy Turizm A.Ş., Ataköy Otelcilik. A.Ş. ve Ataköy Marina A. Ş.’nin önce Vakıfbank’a ait hisselerini sonra da Özelleştirme İdaresi’ne ait hissesini devraldı.

Tarih 1 Mart 2005’i gösterdiğinde bu şirketlerin yönetimi de Dati - Denizciler Ataköy Turizm ve İnşaat A.Ş, ye devrediliyordu. Yönetim Kurulu’nun bundan sonraki hedefi Dati’nin unvanının Dati Yatırım Holding A.Ş. olarak değiştirilmesiydi. 13 Temmuz 2005 tarihli Genel Kurul'da unvanın Dati Yatırım Holding A.Ş. olması onaylandı. Bu tarih de kayıtlara DATİ Yatırım Holding A.Ş.' nin ‘doğum günü’ olarak geçti.

Dati Yatırım Holding A.Ş. bundan sonraki dönemlerde bağlı şirketler ve iştirakleriyle turizm ve denizcilik sektöründe yeni hamlelerde bulunmaya hazırlanıyor.

HEDEFLERİMİZ

Ülke ekonomisine katkıda bulunmak.
Zarar görmüş bir yatırımı yeniden ekonomiye kazandırmak.
İstanbul'un dünya kenti olma çabalarını desteklemek.
Hayatı güzelleştirmek.
Turizm ve alışveriş sektörüyle birlikte, ticari yaşamı da zenginleştirmek.

VİZYON & MİSYON

Misyon

DATİ Yatırım Holding A.Ş., küresel ilişkileri ve deneyimlerini, ülkesinden aldığı güçle destekleyen denizcilerin çağdaş ve kurumsal bir organizasyon çatısı altında birlikteliğidir.

Misyonumuz DATİ GRUBU olarak dünya çapında projelere imza atarak DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş. adını hizmet sektöründe uluslararası bir marka haline getirmek.

Vizyon

Müşterilerimizin yaşam kalitelerini artıran, hayatı güzelleştiren, İstanbul’un dünya kenti olma çabalarını destekleyen, ülke ekonomisine ve uzun vadede küresel ekonomiye katkıda bulunan, turizm ve perakende sektörleriyle beraber ticari yaşamı da zenginleştiren uluslararası yatırımları hayata geçirmek

DEĞERLERİMİZ
 

DÜNYAYA AÇIĞIZ

DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş., hizmet anlayışında çıtayı "evrensel düzeye" yükseltmiştir. Hedef ve planlarındaki ölçü dünya'dır. Faaliyet gösterdiği her konuda yerel özelliklerimizi evrensel değerlerle bütünleştirmeyi amaçlamaktadır.

 

DİNAMİK, GİRİŞİMCİ VE CESURUZ

DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş.; yatırım, planlama, karar alma, kararları realize etme ve diğer faaliyetlerinde dinamik, girişimci ve cesur olma yolunu seçmiştir. DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş.'nin faaliyet gösterdiği her alanda trendler hızla değişmekte ve yenilenmektedir. DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş. de dinamik yapısıyla bu değişimi "ıskalamadan" yakalama konusunda kararlıdır.

 

TOPLUMA KARŞI SORUMLUYUZ

DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş. hizmet anlayışında "önce insan" ilkesi geçerlidir. DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş. hizmet verdiği topluma karşı sorumlukuk anlayışıyla hareket eder. Toplumun sorunlarına duyarlıdır ve bu kurumsal karakterine uygun olan sosyal sorumluluk projelerini destekler.

 

YENİLİKÇİYİZ

DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş., ilgi alanı içine giren sektörlerde öncü olmayı hedeflemektedir. Öncülük misyonu yenilikçi olmasını da gerektirmektedir. Faaliyet gösterdiği sektörlerde DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş., dünyaya açık ve dinamik kimliğini yenilikçi yaklaşımıyla da pekiştirecektir.

 

MÜŞTERİ ODAKLIYIZ

DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş. için müşteri beklentileri, gelişme yolunda yol gösterici olacaktır. Verilen hizmette müşteri beklentileri en üst düzeyde karşılanacak ve müşteri hizmetinde belirlenen "kalite standartından" taviz verilmeyecektir. Kalite ve müşteri odaklı hizmet anlayışı DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş.'nin ana ilkelerindendir.

 

DÜNYA MARKASI OLACAĞIZ

DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş., yola yerel değil bir dünya markası olma hedefiyle çıkmıştır. Faaliyet gösterdiği sektörlerde öncü olma hedefinin yanında büyüyerek, dünya çapında bir yatırım olmayı planmaktadır. DATİ YATIRIM HOLDİNG A.Ş., kısa vadede tüm iş anlanlarında karlılık ve verimliliğini arttırması ana hedef olarak benimsemiştir.

 

KURUMSAL KİMLİK

Logomuzun dili

Logonun belirlenmesinde ve seçiminde ‘deniz’ belirleyici oldu. Deniz kavramı holdingimizin fonksiyonlarını doğrudan anlatıyor.

İşletmelerimizin çoğunun denizle ilgisi olması bizi ‘deniz’ le yan yana getiriyor. Deniz aynı zamanda ‘sonsuzluğu’ ve ‘gücü’ de simgeliyor. Güç ve sonsuz bir ömür logomuzda ‘deniz’le bütünleşiyor. Deniz ve denizciliği ilk bakışta vurgulayan yelken formu böyle ortaya çıktı. Renk elbette mavi olmalıydı. Lacivert DATİ yazısı holdingimizin güçlü kurumsal yapısına vurgu yaptı. Turuncu renkli bant ise logomuz’da dinamik yapımızı, enerjimizi anlatıyor.

 

Holdingimizin yeni kimliği

Şirketler de insanlara benzer… insanları tanımladığınız sözcüklerle şirketleri de anlatabilirsiniz… Örneğin ‘’ muhafazakar’’ tanımını da kullanabilirsiniz ‘’genç’’ nitelemesini de… Dati Yatırım Holding A. Ş. hangi nitelemelerle ve simgelerle anlatılır? Türkiye’de marina, turizm, alışveriş, sektörüne yeni bir soluk getirmek amacıyla kurulan Dati Yatırım Holding A. Ş.’nin ulusal ve uluslararası platformda kendisini konumlandırdığı yer neresidir? Dati denildiğinde gözünüzde ne canlanır?

İşte, Dati Yatırım Holding A.Ş.’nin “kurumsal kimlik” ve “Kurumsal imaj” çalışmaları bu ve benzeri sorulara aranan yanıtla başladı. Ortaya çıkan yanıtların hepsi Dati’nin kurumsal hedefleriyle örtüşüyordu.

Dati markası dünyaya açık, girişimci, cesur ve yenilikçiydi… Yenilikçi ve ‘yeni’ bir marka olmasının yanında bir sinerji yaratarak bir araya gelen ortaklarının geçmiş tecrübelerini de yansıtıyordu.

Dati’yi simgeleyen Kurumsal Kimlik çalışması, bu cevapların hepsini bir araya getirerek, kurumun marka bütünlüğünü yansıtacak bir yaklaşımla hazırlandı. Bundan sonra yapılacak tüm reklam ve PR kampanyalarında kurumsal kimlik kitabımız, bir tür ‘imaj anayasası’ gibi yol gösterici bir başvuru kaynağımız olacak.

Telefon: 0212 559 9560
Fax: 0212 560 0538
Email: info@dati.com.tr
Adres: DATİ YATIRIM HOLDING A.Ş. Galleria Alışveriş Merkezi, Ataköy 1.Kısım Mahallesi, Rauf Orbay Caddesi, No:6, Kat:4 Ataköy 34158 Bakırköy-İstanbul / TÜRKİYE

Dati Yatırım Holding Projeler Haritası

Dati Yatırım Holding Projeleri

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.