|   |   |  Dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?

Dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?

İnsanlar tarihleri boyunca her zaman bir şeyleri dekore etme yönünde çalışmışlardır. Bu his insanların içinde bulunan zevklerini, mekânlara tattırma arzusundan kaynaklanır.

Dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?

Zaman harcamaktan ve yaşam konusunda keyif alınan ortamlar oluşturmaya çalışmışlardır. Bu tip insanlar aynı zamanda içlerinde bulunan kişiliklerini dekore ettikleri mekânlarla diğer insanlara aktarma düşüncelerine sahip olmaktadırlar.

Dekorasyon Uygulaması

Dekorasyon tanımı, inşa edilen bina türü yapıların iç ve dış mekânlarını süsleme sanatı olmaktadır. Mimar tasarımı ile dekorasyon arasında büyük fark bulunur ve aynı olgu olmamaktadırlar. Mimari tasarım içeriğinde bina içinde hangi odaların bulunacağı, ne tür amaçlar için kullanılacağı ve dış görünüm gibi düşünce faktörleri oluşur. Ama dekorasyon içeriğinde mekânların veya odaların dış ve iç kısımların kişisel ve işlevsel amaçlara uygun olarak süsleme durumu ön planda kendisini gösterir. Dekorasyon uygulaması çalışma ortamı, evin odaları ve bahçe gibi bölümlerde yapılmaktadır.

Dekorasyonun Verdiği Etkiler

Dekorasyon adına kullanılan her şekil, stil farkı ve renk insanların karakterleri üstünde çeşitli etkiler bırakır. Bu bırakılan etkiler iş dünyası içinde oldukça önemlidir. Mağazanın etkili satış yapması için iç dekorasyonunu en güzel şekilde düzenler. Bütün dikkatlerin ürünler üstünde çekilmesini sağlar. Bu nedenle iyi bir dekorasyon her an kişiyi pozitif yönde etkiler.

Dekorasyonun Önemi Nedir?

Dekorasyon uygulaması oldukça önemlidir. Bunun nedeni yaşanılan ortamın işlevselliği, yapısı ve görüntüsü duyguları her an etkiler. Amacına uygu bir biçimde ve güzel olan bir dekorasyon kişileri pozitif önde etkileyerek enerji ve motivasyonunu arttırır.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Markalı konutların stok erime hızında rekor yaşandı
  Markalı konutların stok erime hızında rekor yaşandı

  REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Haziran 2020 sonuçları açıklandı. Endekse göre, haziran ayında fiyatlar, bir önceki aya göre %1.12, geçen yılın aynı dönemine göre ise %6.34 oranında arttı. Konut alımında banka kredisi kullanımının 17.03’ten 47.03’e çıkarak bir önceki aya göre 30 puan arttığı haziran ayında, yükselen stok erime hızı 11.96 seviyesinde gerçekleşti.

 • AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI
  AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI

  ATAKENT 4 B Geleceğin Bağdat Caddesi olarak adlandırılan lokasyonda Avrupa Konutları Atakent 4’ü geliştiren Artaş İnşaat, şimdi de projenin 2. etabı Atakent 4 B’yi satışa sundu. Alıcılar, 1+1’den 4+1’e 362 konut ve 9 ticari ünitenin yer aldığı projedeki dairelere 0,64 oran, 180 ay vade ve 12 sonra ödeme avantajlarıyla sahip olabiliyor

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.