|   |   |  Dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?

Dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?

İnsanlar tarihleri boyunca her zaman bir şeyleri dekore etme yönünde çalışmışlardır. Bu his insanların içinde bulunan zevklerini, mekânlara tattırma arzusundan kaynaklanır.

Dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?

Zaman harcamaktan ve yaşam konusunda keyif alınan ortamlar oluşturmaya çalışmışlardır. Bu tip insanlar aynı zamanda içlerinde bulunan kişiliklerini dekore ettikleri mekânlarla diğer insanlara aktarma düşüncelerine sahip olmaktadırlar.

Dekorasyon Uygulaması

Dekorasyon tanımı, inşa edilen bina türü yapıların iç ve dış mekânlarını süsleme sanatı olmaktadır. Mimar tasarımı ile dekorasyon arasında büyük fark bulunur ve aynı olgu olmamaktadırlar. Mimari tasarım içeriğinde bina içinde hangi odaların bulunacağı, ne tür amaçlar için kullanılacağı ve dış görünüm gibi düşünce faktörleri oluşur. Ama dekorasyon içeriğinde mekânların veya odaların dış ve iç kısımların kişisel ve işlevsel amaçlara uygun olarak süsleme durumu ön planda kendisini gösterir. Dekorasyon uygulaması çalışma ortamı, evin odaları ve bahçe gibi bölümlerde yapılmaktadır.

Dekorasyonun Verdiği Etkiler

Dekorasyon adına kullanılan her şekil, stil farkı ve renk insanların karakterleri üstünde çeşitli etkiler bırakır. Bu bırakılan etkiler iş dünyası içinde oldukça önemlidir. Mağazanın etkili satış yapması için iç dekorasyonunu en güzel şekilde düzenler. Bütün dikkatlerin ürünler üstünde çekilmesini sağlar. Bu nedenle iyi bir dekorasyon her an kişiyi pozitif yönde etkiler.

Dekorasyonun Önemi Nedir?

Dekorasyon uygulaması oldukça önemlidir. Bunun nedeni yaşanılan ortamın işlevselliği, yapısı ve görüntüsü duyguları her an etkiler. Amacına uygu bir biçimde ve güzel olan bir dekorasyon kişileri pozitif önde etkileyerek enerji ve motivasyonunu arttırır.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Tapu işlemlerinde büyük kolaylık
  Tapu işlemlerinde büyük kolaylık

  Kendinize uygun bir gayrimenkul seçtiniz, karşı tarafla anlaştınız ve sıra tapu işlemlerini halletmeye geldi. Bunun için daha tapuya gitmeden birçok evrak hazırlığı sürecinden geçiyor ve tapuda sizi bekleyen süreçleri de düşünmeye başlıyorsunuz.

 • İstanbul Havalimanı Göktürk’ü ‘uçurdu’
  İstanbul Havalimanı Göktürk’ü ‘uçurdu’

  İstanbul Havalimanı’nın hizmete girmesiyle, Göktürk ve çevresindeki konutlara olan talebin arttığını ifade eden Blueground Kurucu Ortağı Kurtuluş Cumhur Korkmaz, “Pilot ve kabin görevlilerin yanı sıra İstanbul Havalimanı’nda görevli personel de Göktürk’teki eşyalı dairelerimize büyük ilgi gösteriyor. Biz de bu talebe yetişebilmek için 2019 yılında Göktürk’teki daire sayımızı 3 katına çıkardık. Bölgedeki büyümemizi sürdüreceğiz” dedi.

 • Konut satışlarında Aralık ayında tarihi rekor kırıldı
  Konut satışlarında Aralık ayında tarihi rekor kırıldı

  TÜİK 2019 Aralık verilerine göre; Aralık ayında konut satışlarında tarihi bir rekor kırıldığı kaydedildi. Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "İlk defa 200 bin adeti geçen bir satış hacmi oluştu. Bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 47,7 oranında artan satışlarda, ilk el konut satışı 75 bin 480, ikinci el konut satışı ise 126 bin 594 olarak gerçekleşti." dedi.

 • Markalı konut projelerinde stok erime hızı arttı
  Markalı konut projelerinde stok erime hızı arttı

  ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Aralık 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, Aralık ayında fiyatlar, bir önceki aya göre %0.58, geçen yılın aynı dönemine göre ise %2.94 oranında arttı. Markalı konut projeleri kapsamında satışların %8’inin yabancılara yapıldığı Aralık ayında stok erime hızı %6.03 oranında gerçekleşti.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.