|   |   |  Dekorasyonda sonbahar ve kış aylarına damgasını vuracak 5 renk

Dekorasyonda sonbahar ve kış aylarına damgasını vuracak 5 renk

Ebru Tamer ve Banu Hatipoğlu, 2018/2019 sonbahar ve kış dekorasyonunda özellikle 5 rengin öne çıkacağını ifade ediyor.

Dekorasyonda sonbahar ve kış aylarına damgasını vuracak 5 renk

Bu renklerin dengesine dikkat etmek, mekanları sıkıcı hale getirmemek için renk kombinasyonlarını akıllı bir denge içinde kurgulamak gerektiğini belirten Tamer ve Hatipoğlu, ev tekstillerinin bu konuda yardımcı olacağını söylüyor. 

Z kuşağı sarısı

Z kuşağı sarısının son dönemde giyim sektöründe egemen olduğunu ve artık ev dekorasyonunda da yerini bulduğunu ifade eden Tamer ve Hatipoğlu, “Dikkat çekici canlı bir renk olan Z kuşağı sarısı, duvar boyalarında, yağlı boya ahşap objelerde, battaniye ve yastık gibi ev tekstillerinde hatta kanepelerde bile yerini alarak mekanlara enerji katıyor“ değerlendirmesini yapıyor.

Ördek başı yeşili

Yağ yeşili pastelliğinin ardından gündeme gelen ördek başı yeşilinin ise bulunduğu ortama güç verdiğini söyleyen Tamer ve Hatipoğlu, şu bilgileri veriyor: “Baskın ve karakterli olan bu yeşil tonu özellikle kanepe seçimlerinde önde gelen mobilya markalarının vitrinlerinde de yer almaya başladı. Doğanın en yaygın tonlarından olduğu için toprak ve taş renkleri ile kombine edildiğinde ortaya güzel bir uyum çıkıyor. Ördek başı yeşilini koyu bir pastel pembe ile kombine etmek ise ortama farklı bir bohem hava katmak isteyenler için güzel bir kombinasyon olur. Banyo ve tuvaletlerde boyalı duvarlarınız mevcutsa bu yılın trendi olan ördek başı yeşilini deneme cesareti gösterebilirsiniz.“

Terracotta’nın muhteşem dönüşü

Sonbahar ve kış aylarının bir diğer favori renginin toprak tonu olan terracotta olduğunu belirten Tamer ve Hatipoğlu, “2018 trend renkleri arasında deri kanepelerde, duvar boyalarında, kilim ve battaniyelerde sık sık göreceğiz bu rengi. Özellikle mavi tonları ile birleştiği zaman ortaya karakterli bir mekan çıkacağının garantisi var“ diyor.

Okyanus mavisi

Açık laciverte yakın okyanus mavisinin özellikle duvar boyalarında çok revaçta olduğunu söyleyen Tamer ve Hatipoğlu, şunları kaydediyor: “Okyanus mavisi ile boyanmış bir duvarın üzerine yerleştireceğiniz açık paspartulu tablolar veya fotoğraflar çok hoş durur. Dev bitkileri yerleştirdiğiniz bir noktanın arka planında da bu renk muhteşem bir fon oluşturur. Duvarlarda gri ve bej tonlarından sıkılanlar için okyanus mavisi güçlü bir alternatif.“

Çağla grisi

Trend renklerden çağla grisinin ise yeşilin tonlarından elde edilmiş gri tonu olduğunu söyleyen Tamer ve Hatipoğlu, “Gri uzun zamandır ev dekorasyonunda başroldeydi. Ancak bu sefer maviden veya bejden baz alınarak değil, yeşilden baz alınarak yapılmış çağla tonu daha revaçta. Bu tonu yine terracotta rengi ile veya koyu yeşillerle hatta orange renkleriyle kombine ederek dinlendirici huzurlu pozitif bir atmosfer oluşturmanız çok kolay“ diyor.

Dekorasyon Haberleri

Etiketler

Dekorasyon Kategorisindeki diğer haberler

 • 2019 trendlerinde mobilyanın en doğal hali yine ön planda
  2019 trendlerinde mobilyanın en doğal hali yine ön planda

  Günümüz yaşam koşullarında artık insanlar iç mekânlarının benzersiz olmasını arzuluyor. Bu amaçla mobilyanın binbir yüzünü görebileceğiniz tasarımları bu yıl yerli, kişiye özel üretime önem veren Modoko imalathaneleri ve vitrinlerinde görmek mümkün olacak.

 • IDEAL Homex’te özel markalı üretim yükselişte!
  IDEAL Homex’te özel markalı üretim yükselişte!

  Avrasya’nın en büyük ev ve mutfak eşyaları pazarının katılımcıları, Avrupa perakende sektöründe markalı ürünlerindeki belirgin büyümenin yansıması olarak, özel markalı ürün çeşitliliğini artırmak üzere çalışmalarını yoğunlaştırdı.

 • Creavit, 65 ülkede banyo deneyimini yeniden şekillendiriyor
  Creavit, 65 ülkede banyo deneyimini yeniden şekillendiriyor

  Yarım yüzyılı aşkın sektör tecrübesi ile seramik sağlık gereçleri, banyo mobilyası, gömme rezervuar, armatür ve duş sistemleri ürün gruplarında faaliyet gösteren global Türk markası Creavit, yılda 4 milyon adet ıslak mekan çözümü sunabilme kapasitesiyle, 65 ülkede banyo deneyimini şekillendirmeye devam ediyor.

 • Tasarıma önem verenler için ofis dekorasyonu
  Tasarıma önem verenler için ofis dekorasyonu

  Yaşamın her alanında yer alan modern duruş, ofis dekorasyonlarında da kendini gösteriyor. Zamanın büyük bir kısmını ofiste çalışarak geçirdiğimiz gerçeğiyle hareket eden işverenler ise misafirlerini ağırladıkları, iş bağlantıları yaptıkları ofislerinde dekorasyonu daha çok önemsiyor.

 • Işıldayan bir yılbaşı için Deluxe Deco’dan öneriler
  Işıldayan bir yılbaşı için Deluxe Deco’dan öneriler

  Yaşadığınız alanın belli aralıklarla küçük değişikliklere uğraması evin enerjisini de pozitif yönde etkiliyor. Yeni kararlar alıp uygulamaya başlayacağınız “yeni yıl” ise değişimin ilk adımını atmanız için iyi bir bahane olabilir.

 • 2019’un banyo trendleri!
  2019’un banyo trendleri!

  Banyo dekorasyonu geçmişten günümüze büyük bir değişim içerisinde. 2019’un banyolarında tasarım odaklı ürünler yükselişe geçerken fonksiyonellik, teknolojik ve ekolojik yaklaşım bu mekanlar için değişimi kaçınılmaz kılıyor.

 • Yeni yılda dekorasyonunuz hatasız olsun
  Yeni yılda dekorasyonunuz hatasız olsun

  Yeni yıl, yeni planları ve yeni enerjileri de beraberinde getiriyor. Yeni yılda en çok vakit geçirdiğimiz mekanlarda kusursuz bir dekorasyon tasarımı gerçekleştirmek isteyenler araştırmalara çoktan başladı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.