|   |   | 

Dev inşaat firmaları "Kampanya" savaşlarına başladı!

Ellerindeki konut stoğunu eritmek isteyen inşaat firmaları kampanya savaşlarına başladı...

Dev inşaat firmaları "Kampanya" savaşlarına başladı!

Son 5 yıldır İnşaat Sektörü deyim yerindeyse adeta ikinci baharını yaşıyor... Ekonomide yaşanan iyiymser hava neticesinde yakın bir zamana kadar yüzde 1'lerin altında seyreden son zamanlarda ise yüzde 1 ve üzerine çıkan faizler vatandaşı ev hayalini gerçeğe dönüştürmeye iterken, yaşanan talebi karşılamak üzere ise yatırımcıları harekete geçiriyor...

TAŞI TOPRAĞI ALTIN OLDU
İşte hal böyle olunca da, bir zamanlar belli başlı bölgeler para yaparken, şimdilerde ise hem hükümet eliyle hem de özel Yatırımcı eliyle hayata geçirilen dev projeler yüzünden İstanbul'un taşı toprağı altın deyimi gerçeğe dönüşüyor.

Mega kentin merkezine uzak bölgelerde çekirdek bir ailenin yaşayabileceği büyüklükte bir evin fiyatı en düşük 150 ile 200 bin TL arasında telafuz edilirken biraz merkeze yakın ve tam merkezi konumdaki daireler için ise fiyatlar 350- 400 bin TL'den başlayıp milyon TL'lik astronomik rakamlarla ifade edilebiliyor.

PASTAYI GÖREN DALIYOR
İnşaat sektöründeki ağızları sulandıran bu karlı pasta farklı sektörlerde faaliyet gösteren bir çok işadamının da iştahını kabartıyor. Yerine göre 1/10 ile 20 arasında kazandıran bu ligde yer almak isteyen iş adamları ya doğrudan girişimde bulunuyor ya da dolaylı yoldan mevcut projelere ortak oluyor.

KAMPANYA SAVAŞLARI BAŞLADI
İrili ufaklı bir çok yatırımcının yer aldığı ve milyar dolarların havada uçuştuğu sektöre katılımın her geçen gün daha da artması bir taraftan vatandaşın aklına "Bu kadar Konut bu fiyatlarla kimlere satılacak" sorusunu getirirken öteki taraftan ise kampanya savaşlarının yaşanmasına neden oluyor.

SOSYAL DONATILAR STANDART HALİNE DÖNÜŞTÜ
Bir zamanlar projelerine koydukları, kreş, oyun sahaları, tenis kortu, masa tenisi, yüzme havuzu, yürüyüş yolu, bisiklet parkuru, fitness center, vitamin bar,cafe ve restaurant gibi artı donanımlar ile fiyat indirimleri, vade ve ödeme seçenekleri üzerinden satış kampanyası yürüten İnşaat Firmaları bu artıların çoğunun büyük projelerde neredeyse standart haline dönüşmesi üzerine çareyi birbirinden ilginç kampanyalar yapmakla buluyor.

DAHİYANE REKLAMCILAR SINIR TANIMIYOR
Dahiyane reklamcılar nezaretinde bu zamana kadar hayata geçirilen kampanyalar içerisinde ev ala evden ev alana otomobile, 3 çocuk indiriminden bedelli askerliğe, chek up, ve kombine biletten hediye çekine kadar bir birinden ilginç hediyeler yer alırken geçtiğimiz günlerde bir inşaat firmasının dikkat çekmek üzere yaptığı para dağıtma kampanyası ise reklam savaşlarında gelinen son noktayı gözler önüne serdi.

3 ÇOCUK İNDİRİMİNDEN SONRA 200 BİN TL DAĞITTI
Bulut İnşaat, Tekirdağ'da temellerini atacağı 2 bin kişilik Konut projesinin tanıtımının yer aldığı broşürlerin içinde 5 bin kişiye 5,10, 20, 50 ve 100 TL'lik banknotlardan oluşan 200 bin TL dağıttı. Aynı firmanın ilginç kampanyaları bununla da sınırlı değil. Geçtiğimiz aylarda da 3 çocuk doğurana indirim kampanyası ile gündeme gelmişti.

MODA TATİLE GÖNDERMEK
Yapılan kampanyalar arasında en çok tercih edilen hediye tatil oldu. Bir çok firma yaz boyunca yaptığı yurt içi ve yurtdışı tatil kampanyaları ile konut alma düşüncesindeki vataşın gönlünü 5 yıldızlı otellerle fethetmeye çalıştı. Her ne kadar yaz ortamından çıksak da alternatif seçenekleri sürdüren firmalar da var. Milyon TL'lik dairelerin yer aldığı İstanbul Mecidiyeköy'deki Quasar İstanbul projesinden daire alanlara dünyanın 71 ülkesinde bedava konaklama fırsatı sunulurken, Ataşehir'deki Brandium projesinden daire alanlara ise 5 yıl boyunca 5 farklı kıta ve ülkede 1 haftalık tatil hediye ediliyor.

YENİ EVLENENE UMRE SEYAHATİ HER MÜŞTERİYE İSE IPHONE5
Firmalar satış kampanyalarında bir takım hassasiyetleri de göz ardı etmiyor. Kuran İnşaat müşterilerine 1 haftalık Kerpe tatilin yanı sıra son 6 ay içerisinde evlenenlere ve yeni evleneceklere UMRE seyahati hediye ediyor. Öte taraftan ev alana devremülk, otomobil, sağlık ve düğün paketleri gibi birbirinden ilginç hediyeler veren Makrop Yapı ise bu hediyelerin yanı sıra tüm müşterilerine ayrıca Iphone5'de hediye etti.

OKULA YÜZDE 10 İNDİRİM KAMPANYASI
Müşterileri, ailelerin en fazla gider kalemlerinden biri olan okul masrafları ile kendilerine çekmeye çalışan bazı firmalar ise özel okullar ile yaptıkları anlaşmalar çerçevesinde projelerinden daire alanlara farklı oranl rda indirim imkanı sunuyor. Sinpaş GYO, İncek Life projesi için Bahçeşehir Koleji ile yaptığı işbirliği çerçevesinde İncek Life'ta ev sahibi olanlara yüzde 10 indirim yapacak.

CHEK UP HEDİYE EDİYOR
İnşaat sektörünün köklü kuruluşlarından Ortadoğu Grup çok farklı bir kampanyaya imza atıyor. Ortadoğu Grup, İstanbul'dan kopmadan sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler için Zekeriyaköy'de inşa ettiği Merkez Zekeriyaköy projesinden ev alanlara Nişantaşı Hastanesi'nden check-up programı hediye ediyor.

12 AY KİRA GARANTİSİ, 10 BİN TL HEDİYE ÇEKİ
Projesine sonuna kadar güvenen bazı yatırımcılar müşterilerine belli bir zaman dilimi için farklı garantilar veririken, kimi Yatırımcı ise ev alındıktan sonra ortaya çıkacak olan eşya derdine çözüm sunuyor. Çukurova Gayrimenkul tarafından Kartal'da hayata geçirilen Adanus Park projesinde düzenlenen bir kampanya kapsamında daire alanlara 12 ay boyunca kira garantisi verildi ve 12 ay boyunca aidat da alınmadı. Tepe İnşaat ise İstanbul Maltepe'de Narkule projesinden daire satın alan müşterilerine 10 bin lira değerinde hediye çeki imkanı sundu.

ERKEKLERİ CAN EVİNDEN VURDU
Özellikle mağazaların stoklarını eritmek üzere geleceği günü iple çektiği Sevgililer Günü ve Babalar Günü gibi özel günler inşaat firmalarının da gözdesi oldu. Soyak Holding, geçtiğimiz Sevgililer Günü'nde her hangi bir projesinden daire alana otomobil kazanma şansı sunarken, Tepe İnşaat ise alışılmış hediyelerin aksine erkekleri can evinden vurarak, Babalar Günü'nde projesinden daire alan tüm müşterilerine taraftarı oldukları futbol kulübünün bir yıl süreyle iki kişilik kombine biletlerini hediye etti.

EV ALANIN 'BEDELİNİ' ÖDEDİ
İnşaat sektöründe bu zamana kadar yapılan kampanyalardan en ilginci ise İnanlar İnşaattan geldi. Geçtiğimiz aylarda Twitter hesabı üzerinden duyuru yapan Serdar İnan , projelerinden ev satın alan kişilerin bedelli askerlik ücretlerini ödeyeceğini açıkladı.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!
  Sektörde yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç var!

  İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Eylül ayını 99,99 puan ile kapattı. Böylece Bileşik Endeks 4’üncü yılında yine başlangıcındaki 100 puan seviyesinde gerçekleşti. Son aylarda yaşanan toparlanma ile sektörün Eylül ayında soluklandığının belirtildiği Bileşik Endeks’te; toparlanmanın yeniden başlaması için yeni desteklere ve güven artırıcı önlemlere ihtiyaç olduğu vurgulandı.

 • Mimari Fikir Yarışmasında 35 Projeye Ödül
  Mimari Fikir Yarışmasında 35 Projeye Ödül

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve iştirak şirketi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından ’Mahalle’ teması ile düzenlenen 7 İklim 7 Bölge Ulusal Mimari Kentsel Tasarım Fikir Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın ödül töreni 19 Ekim Perşembe günü yapılacak.

 • Ankara Golfkent arsaları satışta!
  Ankara Golfkent arsaları satışta!

  Ankara’nın yeni yaşam merkezi Golfkent’te konut, ticari, eğitim, sağlık tesis imarlı arsalar satışa sunuldu. 1 milyon 260 bin metrekarelik alan ve 2.640 konutu ile Türkiye’nin en büyük kentsel tasarımına sahip proje, 700 bin metrekare yeşil alana sahip.

 • Tapuları Kilitlemek Mümkün
  Tapuları Kilitlemek Mümkün

  E-devlet kimlik doğrulama sistemi üzerinden uygulamaya alınan sistem üzerinde tapuyu kilitlemenin mümkün olduğunu söyleyen Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, "Artık malikler taşınmazları üzerinde tapu müdürlüğüne bizzat gelmeden tasarruf yapılmamasını talep edebiliyor" dedi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer