|   |   | 

Devasa Bir İş Merkezi Yatırımı

Gaziantep’te 1993’ten beri bulunduğu sektörde adı güvenle anılan "Kurt İnşaat" ile Adanalı güçlü ve saygın ortağı "Balak Petrol" bölgede eşi ve benzeri bulunmayan büyüklükteki ilk kurumsal iş merkezine imza atıyor.

Devasa Bir İş Merkezi Yatırımı

Çalışanların sağlığı ve iş verimi açısından olumlu katkıları bilimsel olarak kanıtlanmanın yanı sıra kurumsallığın da en önemli unsurlarından olan iş yeri ortamının en prestijlisini Adana’da, Gaziantep ve Adana’lı iki güçlü ortak hayata geçiriyor.

Gaziantep’te 1993’ten beri bulunduğu sektörde adı güvenle anılan "Kurt İnşaat" ile Adanalı güçlü ve saygın ortağı "Balak Petrol" bölgede eşi ve benzeri bulunmayan büyüklükteki ilk kurumsal iş merkezine imza atıyor. Adana’nın batısında, E5 Mersin karayolu üzerinde, Otogar karşısında yapımı devam eden prestijli, Kurumsal İş Merkezi "Koza Park Center"da 120 odalı Business Hotel ile birlikte toplam 5 bloktan oluşan 307 ofis, 69 iş yeri ve 16 restaurant-cafe iş yerlerinin de olduğu 12.500 m2 alan üzerindeki 65.000 m2 kapalı alanı kapsayacak olan ve 2016 sonunda tamamlanması planlanan 1.etap inşaatı hızla ilerliyor.

Gaziantep’li Kurt İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kanber Kurt ve Balak Petrol Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Balak ile Kiza İnşaat Ticaret A.Ş. iş ortaklığını niçin kurduklarını ve bu yeni şirketle, Adana’da; neden böyle emsali olmayan büyük bir projeye imza atma ihtiyacı duyduklarını ve böyle bir yatırımı hayata geçirdiklerini anlattı.

Kanber Kurt, bu proje ile ilk kez Gaziantep’in dışına çıktıklarını belirtti. Kurt, 1993 yılından beri sektörde olduklarını, benzerlerine karşı fark yaratan projeleri hayata geçirmeye özen gösterdiklerini belirtti.

KALİTE POLİTİKASININ TEMELİ
Bir aile şirketi olan Kurt İnşaat’ta doğruluk, dürüstlük ve insana saygı ilkesinin ana değerler olduğunu belirten Kanber Kurt, “Kurt İnşaat, inşaat sektöründe önemli olan; kaliteli projeler yapmak, güvenilir olmak ve verimli çalışmak gibi hassas konulara azami özen gösteriyoruz. Son teknolojilerden yararlanmak, ulusal ve uluslararası standartlara uygunluk ve işin uzmanı ile çalışmak, Şirketimizin kalite politikasının temellerini oluşturuyor” dedi.

Kanber Kurt, her koşulda mükemmelliği hedefleyen Kurt İnşaat’ın en alt kademeden tepe yönetime kadar tüm çalışanlarını ve iş ortaklarını sürekli gelişime, dürüstlüğe, verimli çalışmaya ve yaptığı işe değer katmaya teşvik ettiğini vurguladı.
Kurt İnşaat olarak kaliteyi, hem inşaat kalitesi hem de insanların yaşamını güzelleştiren bir katma değer olarak gördüklerini anlatan Kanber Kurt, şunları söyledi:
“Projelerimizde hedefimiz, insanlar için daha iyi bir hayat kalitesi sağlamak ve ülkemizin gelişmesinde üstümüze düşen görevi yapmaktır. Bugüne kadar konut inşaa ederek oluşturduğumuz bu değeri şimdi,Kurumsal İş Merkezi projesiyle sürdürüyoruz. Biz istiyoruz ki kurumsal iş merkezimizde iş yeri ve ofis sahibi olanların çalışma hayatı renklensin, iş verimi artsın.”

ARSA ÖZSERMAYE İLE ALINDI
Balak Petrol Ltd.Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Balak ise, ana grup şirketleri olarak Demir- Çalik, Metal ve Petrol sektörü’nde faaliyet gösterdiklerini belirterek, “Adana'da 1994 yılında kurulmuş olan Balak Metal, kurulduğu yıldan beri dürüst ve ilkeli ticaret anlayışı ile demir-çelik piyasasında güvenilir bir yer edinmiştir. Petrol sektöründe aynı ilkelerle çalışmalarımızı sürdürürken, Gaziantepli Kurt İnşaat ile devasa bir yatırıma girmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Ramazan Balak, iş hayatında en önemli ilkelerinin dürüstlük olduğunu belirterek, “Bu devasa iş merkezi kat karşılığı, arsa payı ile yapılmıyor. 55.262 m2 büyüklüğündeki arsa, Gaziantep’li ortağımızla birlikte öz kaynaklarımızla satın alınmış olup,arsanın Şirketimize ait olması nedeniyle prestijli ve Kurumsal İş Merkezimizdeki ofis ve iş yeri sahibi olmak isteyenlere daha uygun fiyatlarla ve faizsiz taksitlerle satıyoruz ” diye konuştu.

Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın da içinde bulunduğu tüm Güney ve Güneydoğu Anadolu dahil bir başka örneği bulunmayan Koza Park Center projesinde, süper lüks ofis ve işyerleriyle markalarını bekliyor.

Proje, Adana-Mersin D400 (E5) Karayolu üzerindeki eski Tekel Fabrikasının bulunduğu ve yola 240 metre cepheli 55.262 m2 arsa üzerinde 180.000 m2 kapalı alanı kapsayan büyük bir proje olarak gerçekleşiyor. Yaklaşık 30 bin nüfusa sahip 5 bin adet ticaret ve İmalat Sanayi'nde faaliyet gösteren iş yerlerinin bulunduğu Bölgede yer alan kurumsal iş merkezinin birinci etap çalışmaları devam ediyor.

BUSİNESS HOTEL DE YER ALIYOR
AVM tarzındaki modern, çağdaş ve prestijli, Kurumsal İş Merkezi "Koza Park Center" projemiz dahilinde bir adet 120 odalı Business Hotel de yer alıyor. Otel hariç, kalan 12 blokta 990 adet Ofis bulunuyor. Bunun yanı sıra, Kafe ve Restaurant'ları da kapsayan 287 adet iş yeri ve 1200 adet aracın park edebileceği 50.000 m2 kapalı ve 900 adet açık otoparkımız bulunuyor.

Çarşı bünyesinde ise 20 metre genişliğinde 221 metre uzunluğunda ve ortada refüj bulunan gidiş- geliş ana caddesi yer alıyor. Bu bulvara dik kesişen 15 m genişliğinde, 100 m, 112 m ve 126 m uzunluğundaki 3 adet cadde de proje dahilinde bulunuyor.
Özkaynakla satın alınan 55.232 m2'lik arsa üzerinde 3 etap halinde bitirilmesi planlanan 180.000 m2'lik inşaat alanımızda birinci etabı devam ediyor. Bu etap, 2016 yılının sonunda tamamlanacak. İkinci etabın 2017 sonunda,üçüncü etabın ise 2018 yılı sonunda tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kartal Wings'te Seyir Terası Keyfi
  Kartal Wings'te Seyir Terası Keyfi

  Kartal’ın iddialı projeleri arasında yer alan Kartal Wings’de çatı katları bütünüyle seyir terasları olarak tasarlandı. Kapanmaz deniz manzarasına bakan Kartal Wings’in seyir terasları, Adalar ve Marmara Denizi’ne hakim konumda bulunuyor.

 • Antalya'da Mayıs Ayında Konut Satışı Yüzde 5 Arttı
  Antalya'da Mayıs Ayında Konut Satışı Yüzde 5 Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs 2017 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı Antalya ve ilçelerinde geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 5 oranında artarak 5 bin 243 konut satıldı.

 • Kepez’de 61 Bin Konuta Doğalgaz
  Kepez’de 61 Bin Konuta Doğalgaz

  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yatırımcı firma işbirliği ile 15 mahallede 61 bin 301 konuta doğalgaz getirdiklerini söyledi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer