|   |   | 
 Diyarbakır Bağlar ilçesindeki yeni projeler ve yeni kampanyalardan haberdar olmak için, Diyarbakır Bağlar ilçesini favorilerinize ekleyin. Diyarbakır Bağlar İlçesini Favorilerime Ekle

Diyarbakır Bağlar Güncel Konut Projeleri

Diyarbakır Bağlar Konut Projeleri Haritası

Diyarbakır Bağlar Konut Projeleri

Bağlar İlçesi, Diyarbakır Merkezinin Güney ve Güney Batısında yer almakta olup, Kuzeyde Yenişehir İlçesi Seyrantepe kavşağından başlar, Demiryolunu takiben Doğuda Yenişehir İlçesi ve Sur İlçesi (Çarıklı Mahallesi), Güneyinde Siverek ve Çınar ilçesi, Batıda Kayapınar İlçesi, Urfa yolu takiben Seyrantepe kavşağı ilçe sınırlarını oluşturmaktadır. Yüzölçümü toplam 447km² (169,1mi²), rakımı ise 880m (2.887ft)’ dir.

İlçemiz 47 mahalleden  oluşan bir idari yapıya sahiptir. Mevlana Halit Mahallesi 491. Sokak 4/1 bulunan bir binanın ilk 3 katı Hükümet Konağı olarak kiralanmıştır. Hükümet Konağında, Kaymakamlık, İlçe Malmüdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Özel İdare Müdürlüğü, Köylere Hizmet Götürme Birliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere toplam 6 kurum hizmet vermektedir.
Hükümet Konağının dışında Sağlık Grup Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü kendi müstakil binalarında, İlçe Tapu Müdürlüğü Galeria Alışveriş Merkezinin üst katında, İlçe Tarım Müdürlüğü S. Eyyubi Mah.339 Sok.No:25 Bağlar, SYDV Selahattin Eyyubi Mah. Urfa Yolu üzeri 1.km Akgül Ap. Altı No:39 adresinde, İlçe Müftülüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü de yer kiralamak suretiyle bir binada hizmet vermektedir. İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Jandarma Komutanlığında, Askerlik Şube Başkanlığı Diyarbakır Asker alma Bölge Başkanlığında hizmet vermektedir.
Diyarbakır Bağlar Konut Projeleri
daha fazla yükle

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer