|   |  Doğan Turhan Kimdir?
Doğan Turhan

Doğan Turhan

  • Adı : Doğan

  • Soyadı : Turhan

  • Şirket : Mat İnşaat

  • Kategori : Firma Sahibi

  • Doğum Tarihi : 1936

  • Pozisyon : Kurucu

  • Faaliyet Alanları : İnşaat

Doğan Turhan Biyografisi

Mat İnşaat şirketi, 1990 yılında kurularak Mat Grup bünyesinde faaliyete geçmiştir. Mat İnşaat, uzman teknik kadrosu ve deneyimli çalışanları ile yıllardır ülkenin her yanında faaliyet göstermektedir. Faaliyet alanları üç ana başlık altında toplanmıştır:

İnşaat taahhüt işleri alanında altyapı ve üstyapı taahhüt işleri yapılmaktadır.
Mühendislik hizmetleri alanında çeşitli inşaatlara ve projelere mühendislik hizmetleri verilmektedir.
Proje, taahhüt, organizasyon ve müşavirlik hizmetleri alanında çeşitli inşaatlara ve projelere müşavirlik hizmetleri verilmektedir.

Çok çeşitli faaliyet alanlarına sahip Mat İnşaat şirketi, Doğan Turhan tarafından kurulmuştur.

Doğan Turhan, 1936 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde yapmıştır. Bu okuldan yüksek mimar olarak mezun olduktan sonra Mat İnşaat şirketini dayısı ile birlikte kurmuştur. Daha sonra 1964 yılında nakliyecilik çalışmalarına başlamış ve sektörün lider kuruluşlarından İstanbul Ekspresi kurmuştur.

2005 yılında Ege Bölgesi’nin ilk Alışveriş Merkezi ve ilk Outleti olan Park Bornova’yı kurmuştur. Her zaman inşaat sektöründe olsun, nakliye sektöründe olsun hep öncülüğü, yenilikçiliği ve başarısı ile adından söz ettirmiştir.

Doğan Turhan, evli ve üç çocuk babasıydı. Bu yılın Ocak ayında hayatını kaybetmiştir.

78 yaşında ölen Doğan Turhan, nakliye sektörünün duayenlerinden biri olarak görülüyordu. Öldüğünde Mat İnşaat ve İstanbul Ekspres şirketleri ile Park Bornova Outlet Center’in yönetim kurulları başkanıydı.

Doğan Turhan, hizmet sunduğu sektörlerde üstlendiği her projenin, başlangıcından müşteri teslimine kadar her aşamasında, taahhüt ettiği şekilde kaliteyi kollayarak çalışmaktaydı.

Üstlendiği projeleri en verimli biçimde yürüterek, güvenilir bir imaj yaratmıştı. Yapı ve hizmetlerinin kalitesini, müşteri memnuniyetinin belirleyeceğine inanıyordu. Bu amaçla kalite yönetim sistemlerinin kurulmasına ve yürütülmesine önem veriyordu.

Bu amaçla, şirketleri, Çevre Yönetim Sistemi ve Kalite Yönetim Sistemi Belgeleri almıştır. Doğan Turhan, tamamlanan her projede de, tasarım, işçilik, malzeme ve hizmet kalitesi sağlamaya ve bu şekilde en yüksek kalite seviyesine ulaşmaya çalışmıştır. Uyumlu bir takım çalışması yapmak onun değer verdiği bir ilke olmuştur. Aynı zamanda yasal düzenlemelere uymak ve mevzuatın gerektirdiği koşulları yerine getirmek hiç bir zaman vazgeçmediği bir çalışma şekli olmuştur. Şirketleri, sadece kalite belgeleri almanın değil, kalite yönetim sistemini etkin kullanmanın ve sürekli iyileştirme sağlayacak faaliyetleri sürdürmenin de önemli olduğunun bilincindedir.

Şimdi İzmir’de Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencileri Doğan Turhan Bursu ile öğrenimlerine devam edecekler. Bu şekilde hem Doğan Turhan ismi yaşayacak hem de sektöre nitelikli eleman yetiştirilecek.

Mat İnşaat Projeleri

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.