|   |   | 

Doğru dükkan yatırımı kılavuzu

Düzenli ve yüksek kira kazancı nedeniyle dükkan, en karlı gayrimenkul yatırımlarından biridir. Yatırım aracı olarak dükkan satın almaya karar verdiğinizde, bazı noktalara dikkat ederseniz, yatırımınız daha da kazançlı hale gelecektir.

Doğru dükkan yatırımı kılavuzu

Birçok gayrimenkul uzmanı, düzenli ve yüksek kira getirisi nedeniyle dükkanı en karlı yatırım aracı olarak görüyor. Konuta göre, kendini amorti etme süresi çok daha kısa olan dükkan yatırımının da bazı püf noktaları bulunuyor.

Pek çok karma emlak projesinde ticari ünitelere de yer verilirken, bunlar arasında seçim yapmak da gün geçtikçe zorlaşıyor.

Tıpkı konut satın alırken olduğu gibi, ticari ünite satın alırken de lokasyon çok önemli bir kriterdir. Satın alacağınız dükkanın, gelişen, nüfus yoğunluğu fazla olan, ulaşım kolaylığı bulunan bir yerde olması, sonrasında kolay kiraya vermenize ve kiranızın istediğiniz seviyede olmasına kapı aralayacaktır.

Eğer bir gayrimenkul projesinin içinde yer alan bir ticari ünite satın alıyorsanız, projenin bulunduğu semtte yarattığı popülerlik de çok önemlidir. 

Park imkanları

Yatırım amaçlı ticari ünite satın aldığınızda, ileride buranın ne olarak kullanılacağını bilemezsiniz. Ancak bilebileceğiniz birşey vardır ki, her ne iş için kullanılırsa kullanılsın, pekçok kişi bu dükkanı gün içinde ziyaret edecek, işin nevine göre kısa ve uzun süreli bu işyerinde kalacaktır.

Dolayısıyla yatırım yapılacak yerin park imkanının olması, kiralamada her zaman avantaj sahibi olmanıza neden olur. 

Dükkanın biçimi

Yatırım amaçlı, kira getirisi yüksek bir dükkanda, gayrimenkulün biçimine de çok dikkat edilmelidir.

Çok fazla sütün ve kolonun geçtiği, cephesi, pencereleri küçük dükkanlar çok fazla alıcı bulamaz. Cephe genişliği, cadde ve sokaktan görünürlüğü çok olan ticari ünitelere ise her zaman kiracı bulabilirsiniz.

Baca ve mutfak

Gıda, ülkemizde çeşitliliği ve imkanları çok olan bir sektördür. Ticari ünite kiralamalarının hatırı sayılır bir kısmı da gıda sektörüne yönelik olmaktadır.

Bunun için dükkan yatırımı yaparken, içinde baca ve mutfağının olmasına özen göstermeniz, yatırımınızın değerine değer katacaktır.

Gıda sektörüne yönelik kiralamalarda önem taşıyan bir başka konu da dükkanın kendine ait bahçe kullanımının olup olmamasıdır. 

Tapu kaydına bakın

Beğendiniz ve satın almaya karar verdiğiniz bir dükkanın tapu kaydına işlemleri başlatmadan önce mutlaka bakın.

Dükkan içinde gördüğünüz depo, alt katındaki bodrumun tapuda gözüküp gözükmediğini kontrol edin.

Tapu kayıtlarında almaya karar verdiğiniz birimin, işyeri olarak kaydının olmasına da dikkat edin.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler
  Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler

  Kış ayları ve soğuk havaların başlamasıyla beraber evinizi hem korumak hem de daha güvenli, sıcak bir ortam haline getirmek için bazı küçük önlemler almalısınız. Oldukça ucuza mal olan bu önlemler ile kışın size ve cüzdanınıza getireceği maliyetlerden korunabilirsiniz.

 • Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin
  Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin

  Ev satın alırken gerçekten ihtiyacınız özelliklere sahip olan konutu bulmak ve bütçenizi çok zorlamadan hedefinize ulaşmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu küçük ipuçları sayesinde, herkese cazip gelecek özellikler yerine gerçekten ihtiyacınızı karşılayacak rasyonel seçeneklere yönelebilirsiniz.

 • Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?
  Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?

  Mekansal plan, İmar Kanunu çerçevesince hazırlanan, kapsadıkları alan ve amaçları açısından üst kademeden alt kademeye doğru sırasıyla; mekânsal strateji planı, çevre düzeni planı ve imar planını kapsayan plandır.

 • Aplikasyon Nedir?
  Aplikasyon Nedir?

  Aplikasyon krokisi kim tarafından düzenlenir? Aplikasyon krokisi başvurusunda gerekli belgeler nelerdir?

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer