|   |   |  Doğu Anadolu'nun en büyük şehir hastanesi Ağustos'ta tamamlanıyor

Doğu Anadolu'nun en büyük şehir hastanesi Ağustos'ta tamamlanıyor

Ahes Misal İstanbul adıyla İstanbul’un en büyük kentsel dönüşümünü Gaziosmanpaşa’da hayata geçiren Süleyman Ekşi, 1900 yatak kapasiteli Erzurum Şehir Hastanesi’ni yaz sonunda hizmete açıyor.

Doğu Anadolu'nun en büyük şehir hastanesi Ağustos'ta tamamlanıyor

 

2000 yılından bu yana başta İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Erzurum, Kayseri ve Rize olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında toplam 5 milyar TL değerinde alt ve üst yapı çalışmaları gerçekleştiren Süleyman Ekşi’nin 2018 yılı itibariyle devam eden 15 şantiyede toplam 1,5 milyar TL bedelinde kamu- taahhüt işi bulunuyor. Süleyman Ekşi; Sakarya Stadyumu, Emlak Konut gelir paylaşımı ile Türkiye’deki ilk ödüllü yabancı yatırım sermayesinin girdiği ve en iyi proje seçilen İdealistKent, İtalya’dan mimarlık ödüllü alan Bilecik Üniversitesi Kampüsü ve Sakarya Üniversitesi Kampüsü gibi birçok kültür, eğitim, spor ve sağlık kompleksi projesini başarıyla tamamladı.

Devam eden projelerinin 1.5 milyon metrekare kapalı inşaat alanına sahip olduğunu belirten Süleyman Ekşi, tamamlandığında bölgenin en kapsamlı hastanesi olacak olan 385 milyon TL yatırım bedeline sahip Erzurum Şehir Hastanesi hakkında da bilgiler verdi. Ekşi, “1900 yatak kapasiteli Erzurum Şehir Hastanesi’ni Ağustos ayının sonunda teslim etmeyi planlıyoruz. 265 bin metrekare alanda hizmet verecek olan Erzurum Şehir Hastanemiz, Kars, Ardahan gibi çevre illere de kaliteli sağlık hizmeti verecek” dedi.

İstanbul’un en büyük kentsel dönüşümü
Türkiye genelinde 5 milyar liralık üst ve altyapı projelerine imza atan Süleyman Ekşi, şimdi de İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projesi için kolları sıvadı. Gaziosmanpaşa'nın Bağlarbaşı bölgesinde Ahes Misal İstanbul'u inşa eden şirket, buradan ev alacaklara yüzde 40'a varan prim vaat ediyor. 2 milyar TL yatırım değerine sahip Ahes Misal İstanbul, 2 bin 400 konut, 359 odalı otel, cadde dükkanları ve ofis bloğundan oluşuyor. Bin 600 dairelik ilk etap, 2019'un sonunda teslim edilecek. 

İnşaat sektöründe atılan adımlar konut alıcıları için büyük fırsat
Hükümettin attığı konut satışlarında KDV’lerin yüzde 8’e, tapu harçlarının yüzde 3’e ve konut kredi faizlerinin yüzde 0.98’e çekilmesi adımlarının ardından bir adım da inşaat firmalarından geldi. 41 firma 150 proje için yüzde 20 indirim uygulaması başlattı. Toplamda 9 milyar TL’lik satışın hedeflendiği kampanya kapsamında Süleyman Ekşi İnşaat da 30 farklı daire tipi ile kampanyaya dahil oldu. Fiyatların 358 bin TL ila 1 milyon TL arasında değiştiğini ifade eden Süleyman Ekşi, “Finansal kolaylıklar ilgiyi artırıyor. 146 metrekarelik 2+1 konutumuzun fiyatı 800 bin TL’den 640 bin TL’ye düştü. Peşinatları da yüzde 20’den yüzde 5’e çektik. Piyasanın hareketleneceğine inanıyoruz” dedi. 


Metrekaresi 2 TL’ye aidat
TEM ve çevreyollarının yanında, Haliç’e komşu olan Ahes Misal İstanbul projesinde düşük aidat garantisi sunduklarını belirten Ekşi, “Çatılara kurulacak olan güneş panelleri, uzun süre tadilat gerektirmeyen dış cephe kaplamaları ve yağmur suyu arıtma sistemleri gibi özellikler sayesinde aidatları minimum düzeyde tutacağız. Aidatların şu an metrekaresi 2 TL ancak daha da aşağıya çekmek için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu. 

 

 

 

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Beyazın en güzel tonları Filli Boya’da
  Beyazın en güzel tonları Filli Boya’da

  Geniş renk skalasıyla yaşam alanlarında tazelenmiş bir ferahlık hissi oluşturan Filli Boya, yazlık mekanlar için renk önerisinde bulunuyor. Yaz mevsiminin en çok tercih edilen rengi ‘beyaz’ birbirinden farklı tonlarıyla Filli Boya renk kartelalarında yer alıyor.

 • Tekfen Holding “Türkiye’nin İklim ve Su Lideri” ödülünü aldı
  Tekfen Holding “Türkiye’nin İklim ve Su Lideri” ödülünü aldı

  Tekfen Holding, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve doğal kaynakları korumak amacıyla iş dünyasının işleyişini değiştirmeyi hedefleyen CDP (Carbon Disclosure Project) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Programlarında ayrı ayrı “A (-)” bandında derecelendirilerek “Türkiye İklim ve Su Liderleri” ödülünü aldı.

 • Lens yaşam’da açık havada alışveriş keyfi
  Lens yaşam’da açık havada alışveriş keyfi

  Anadolu Yakası’nın açık hava konseptli Lens Yaşam Merkezi, 100’e yakın perakende mağazası, restoranları, kafeleri ve sosyal aktivite alanlarıyla ziyaretçilerine açık havada alışveriş ve eğlence imkanı sunuyor. Açık hava yaşam merkezi dönemini başlatan Lens Yaşam, açık havada kaliteli ve sağlıklı alışverişin keyfini sunuyor.

 • Markasanat, Busıness Akademi ile Kurum Kültürü Pusulası Oluşturuyor
  Markasanat, Busıness Akademi ile Kurum Kültürü Pusulası Oluşturuyor

  Ekonomi alanındaki marka yönetimi çalışmalarıyla adından söz ettiren Markasanat Marka Yönetimi&Kurumsal Danışmanlık Şirketi, yeni yatırımı Markasanat Business Akademi ile markalara verdiği eğitim hizmetini, küresel çapta etkili olan koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında dijitale taşıdı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.