|   |   |  Doğu Anadolu'nun en büyük şehir hastanesi Ağustos'ta tamamlanıyor

Doğu Anadolu'nun en büyük şehir hastanesi Ağustos'ta tamamlanıyor

Ahes Misal İstanbul adıyla İstanbul’un en büyük kentsel dönüşümünü Gaziosmanpaşa’da hayata geçiren Süleyman Ekşi, 1900 yatak kapasiteli Erzurum Şehir Hastanesi’ni yaz sonunda hizmete açıyor.

Doğu Anadolu'nun en büyük şehir hastanesi Ağustos'ta tamamlanıyor

 

2000 yılından bu yana başta İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Erzurum, Kayseri ve Rize olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında toplam 5 milyar TL değerinde alt ve üst yapı çalışmaları gerçekleştiren Süleyman Ekşi’nin 2018 yılı itibariyle devam eden 15 şantiyede toplam 1,5 milyar TL bedelinde kamu- taahhüt işi bulunuyor. Süleyman Ekşi; Sakarya Stadyumu, Emlak Konut gelir paylaşımı ile Türkiye’deki ilk ödüllü yabancı yatırım sermayesinin girdiği ve en iyi proje seçilen İdealistKent, İtalya’dan mimarlık ödüllü alan Bilecik Üniversitesi Kampüsü ve Sakarya Üniversitesi Kampüsü gibi birçok kültür, eğitim, spor ve sağlık kompleksi projesini başarıyla tamamladı.

Devam eden projelerinin 1.5 milyon metrekare kapalı inşaat alanına sahip olduğunu belirten Süleyman Ekşi, tamamlandığında bölgenin en kapsamlı hastanesi olacak olan 385 milyon TL yatırım bedeline sahip Erzurum Şehir Hastanesi hakkında da bilgiler verdi. Ekşi, “1900 yatak kapasiteli Erzurum Şehir Hastanesi’ni Ağustos ayının sonunda teslim etmeyi planlıyoruz. 265 bin metrekare alanda hizmet verecek olan Erzurum Şehir Hastanemiz, Kars, Ardahan gibi çevre illere de kaliteli sağlık hizmeti verecek” dedi.

İstanbul’un en büyük kentsel dönüşümü
Türkiye genelinde 5 milyar liralık üst ve altyapı projelerine imza atan Süleyman Ekşi, şimdi de İstanbul’un en büyük kentsel dönüşüm projesi için kolları sıvadı. Gaziosmanpaşa'nın Bağlarbaşı bölgesinde Ahes Misal İstanbul'u inşa eden şirket, buradan ev alacaklara yüzde 40'a varan prim vaat ediyor. 2 milyar TL yatırım değerine sahip Ahes Misal İstanbul, 2 bin 400 konut, 359 odalı otel, cadde dükkanları ve ofis bloğundan oluşuyor. Bin 600 dairelik ilk etap, 2019'un sonunda teslim edilecek. 

İnşaat sektöründe atılan adımlar konut alıcıları için büyük fırsat
Hükümettin attığı konut satışlarında KDV’lerin yüzde 8’e, tapu harçlarının yüzde 3’e ve konut kredi faizlerinin yüzde 0.98’e çekilmesi adımlarının ardından bir adım da inşaat firmalarından geldi. 41 firma 150 proje için yüzde 20 indirim uygulaması başlattı. Toplamda 9 milyar TL’lik satışın hedeflendiği kampanya kapsamında Süleyman Ekşi İnşaat da 30 farklı daire tipi ile kampanyaya dahil oldu. Fiyatların 358 bin TL ila 1 milyon TL arasında değiştiğini ifade eden Süleyman Ekşi, “Finansal kolaylıklar ilgiyi artırıyor. 146 metrekarelik 2+1 konutumuzun fiyatı 800 bin TL’den 640 bin TL’ye düştü. Peşinatları da yüzde 20’den yüzde 5’e çektik. Piyasanın hareketleneceğine inanıyoruz” dedi. 


Metrekaresi 2 TL’ye aidat
TEM ve çevreyollarının yanında, Haliç’e komşu olan Ahes Misal İstanbul projesinde düşük aidat garantisi sunduklarını belirten Ekşi, “Çatılara kurulacak olan güneş panelleri, uzun süre tadilat gerektirmeyen dış cephe kaplamaları ve yağmur suyu arıtma sistemleri gibi özellikler sayesinde aidatları minimum düzeyde tutacağız. Aidatların şu an metrekaresi 2 TL ancak daha da aşağıya çekmek için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu. 

 

 

 

Şirket Haberleri

Etiketler

Şirket Kategorisindeki diğer haberler

 • Peker Holding Avrupa’ya örnek oldu
  Peker Holding Avrupa’ya örnek oldu

  Türk inşaat şirketlerinin yurtdışında sıra dışı işlere imza attığını söyleyen Peker Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Peker, “İş yapış kültürümüz ve hızlı bitirme kabiliyetimizle Avrupalıları şaşırtıyoruz" dedi.

 • Nef’ten bir ev alınca 25 tane daha eviniz olacak
  Nef’ten bir ev alınca 25 tane daha eviniz olacak

  Gayrimenkul sektörünün yenilikçi markası Nef, patentli keşfi “Foldhome” konseptini bir adım ileriye taşıyor. Paylaşım ekonomisini gayrimenkul sektörüne taşıyan Nef’in yeni keşfi “Foldcity” ile Nef müşterileri artık şehrin onlarca farklı lokasyonundaki Nef projelerini kullanabilecek.

 • Görkem Öğüt: “Gayrimenkul sektörü, teknoloji ile dönüşecek”
  Görkem Öğüt: “Gayrimenkul sektörü, teknoloji ile dönüşecek”

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu Endeksa.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, gayrimenkul sektörünün Türkiye’de her zaman lokomotif sektörlerden biri olduğuna dikkat çekerek, “Sektör, teknoloji ile dönüşeceği için biz de buna katkı sunmak istiyoruz” dedi.

 • Fuzul Grup, TEM Avrasya'daki lisenin temelini attı
  Fuzul Grup, TEM Avrasya'daki lisenin temelini attı

  Türkiye’nin aydınlık yarınları için çalışmalarını sürdüren Fuzul Grup, Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle 32 derslikli TEM Avrasya projesinde bulunan lisenin temel atma törenini gerçekleştirdi.

 • 2020’de konut satışları yeniden yükselişe geçecek
  2020’de konut satışları yeniden yükselişe geçecek

  2019 yılının ilk 11 aylık konut satışları verilerini değerlendiren Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, “Türkiye genelinde 2019 yılının 11 ayında 1 milyon 125 bin 302 konut satıldı. Konut satışlarında, İstanbul 194 bin 290 konut satışı ile ilk sırada yer aldı. Bu yıl satışlarda düşüş yaşansa da 2020’de konut kredilerinde yapılacak düzenlemelerle yeniden yükselişe geçmesini bekliyoruz” dedi.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.