|   |   | 

Dolandırıcılar Artık Telefonlarda

Hırsızlığın başka yüzü olan tele dolandırıcılık artık çalan telefon kadar yakınımızda. Bir üyemizin başından geçen olay, kendi ağızla makalemizde...

Dolandırıcılar Artık Telefonlarda

Bununla ilgili size en iyi ben yardımcı olabilirim çünkü bizzat başımdan geçen olayı birinci ağızdan duymuş olacaksınız. 

13 şubat 2014 tarihinde saat 16:34 te gelen bir telefonu açtım.. numara tanıdık değil hem de hiç değil .. numarayı veriyorum : 0850 333 16 81..

Telefonu açtım arayan ; mega asistanlık.. Bana söylediklerini bizzat anlatıyorum: biz mega asistanlıktan arıyoruz, geçen sene kendinize özel sağlık sigortası yaptırmışsınız. Arkadaşlarımız sizi telefonla aramışlar onay veriyorum demişsiniz, ses kaydınız elimizde mevcut. İlk sene üyeliğiniz ücretsizdi, ikinci sene 299 TL ödemeniz gerekmektedir üyeliğinizin devam etmesi için dendi bana.

Oysaki değil onay vermek böyle bir telefon aldığımı bile hatırlamıyordum.  Telefondaki bayana böyle dediğimde bana hatırlamamanız doğal üstünden bir yıl geçti sonuçta ben sizi anlıyorum dedi. 

İşin kötüsü kimlik bilgileriniz de ellerinde!  Ev adresimi bulamamışlar ama eski çalıştığım bir iş adresini söylediler sonra TC söylediler. Bir şeklide bu bilgilere ulaşıyorlar. Bazıları doğru bazıları yanlış..

Benden kredi kartı bilgilerimi isteyip ödemeyi yapmamı sağlamaya çalışıyorlar. Ben ödemeyeceğim dediğimde o zaman ceza yersiniz 700 TL lik poliçe gönderiyorum adresinize dedi. Ben de ne gönderirsen gönder deyip kapadım.

İşin kötüsü ödemeyi aldıkları insanlar var. Bakın arkadaşlar böyle dolandırıcılara kanmayın. Öğrendim ki telefonda onay vermek bir işe yaramazmış ıslak imza olmadan( sekreterin dediği gibi bir şey olsa dahi).

Her türlü numaradan aramışlar 0216 ile başlayan 0850 ile başlayan 444 ile başlayan açmayın, konuşmayın eğer böyle numaralarla bir ilginiz yoksa kesin dolandırmak istiyorlar.

Bununla ilgili bir numara sorgulama sitesi var: http://www.kimaradi.gen.tr/08503331681/ 

Bir de online şikayet sayfası veriyorum: http://www.abayil.com/0-850-telefon-dolandiriciligini-bildirelim.html

Aman dikkat edelim ….

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer