|   |  Dr. Aysan Uran Kimdir?
Dr. Aysan Uran

Dr. Aysan Uran

 • Adı : Dr. Aysan

 • Soyadı : Uran

 • Şirket : Uran Holding

 • Kategori : Yönetim Kurulu

 • Doğum Tarihi :

 • Pozisyon : Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 • Faaliyet Alanları : İnşaat

Dr. Aysan Uran Biyografisi

1981 yılında İsmet Uran tarafından kurulan Uran Holding, kısa zamanda büyük başarılar yakalamıştır. Anak holding kurucusu 1995 yılında bir çalışanı tarafından öldürülünce bir anda ortalık karışmış, ama bu kargaşadan soğukkanlılıkla sıyrılan eşi Nermin Uran, işleri toparlamayı başarmıştır. Bu çabasında, kendine destek olan iki oğlu yanındaydı. İsmet Uran’ın büyük oğlu Dr. Aysan Uran, bugün Uran Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’dır.

Dr. Aysan Uran, babasını anlatırken, babam bize o kadar yakın değildi, der. Babaları işe daha çok vakit ayırırmış. İşte ne kadar disiplinli ise evde de o kadar disipliniymiş. Çocuklarının kendisi gibi çalışmasını istermiş. Dr. Aysan Uran, babasının iş arkadaşlarına kendilerinden daha yakın olduğunu söylüyor. Aslında aynı durumlardan kardeşi de şikayetçi. Bir yanlışları olduğunda iş arkadaşlarına nasıl davranıyorsa, çocuklarına da öyle davranırmış.

Uran Holding’in genel bir yaklaşımı var. Yöneticiler, çalışanlarının motivasyonunu geliştirmekten tam sorumludurlar. Çalışanlar kendilerini bir işin yapılmasında gerekli bir unsur olarak görmek zorundadırlar. Aksi halde ne kadar yüksek maaş ödense de verim alınamaz. Bir şirket için en önemli yatırım insandır.

Dr. Aysan Uran'da çalışanların bireysel performansları ile şirketin daha iyiye gideceğine inanıyor. Bu amaçla da çalışanlar arasında sosyalleşme ve iletişim kurma olanağı sağlanmaktadır. Uran Holding’in, gerçek ve uygulanabilir kurumsal anlayışı insan faktörünün değerlenmesidir. Bir işletme ancak çalışanları ile takdir edilir. Uran Holding bunu sağlamak için şu ilkeleri benimsemektedir: Hiyerarşik ilişkiler doğru bir şekilde organize edilmelidir. Yöneticilerde, kendilerini çalışanlarının yerine koyma yeteneği olmalıdır. Bir sorun yaşanması durumunda yöneticiler dinlemeyi bilmelidir. Hedefler ne kadar net olursa, sorunlar daha kolay aşılır ve çözümler daha hızlı olur. Alınan bütün kararlar herkes tarafından bilinmelidir. Çalışanlara saygı duyulmalıdır ve onlara yetki verilmelidir. Sosyal etkinlikler ve ofis dışı arkadaşlıklar teşvik edilmelidir. Ödüllendirme olmalı ve inisiyatiflerin kullanımı için izin verilmelidir.

Dr. Aysan Uran, grubun sosyal sorumluluk projelerinde de yer almasına inanıyor. Bu amaçla 1993 yılında kurulan Uran Vakfı, eğitim ve kültür faaliyetlerini, sportif ve sağlığa yönelik çalışmaları ve yardımlarını her yıl daha da genişletmektedir. Vakıf aynı zamanda, başarılı ancak mali olanakları yetersiz olan öğrencilere üniversite ve master bursları vermektedir. Bunun yanında çeşitli kuruluşlar, camiler, hastaneler ve spor kulüpleri ile sürekli iletişim halindedir. Türk Eğitim Vakfı, Türkiye Sokak Çocukları Vakfı, LÖSEV ve TEMA, maddi destek sağlanan kuruluşlardır.

Uran Holding Projeleri

Dr. Aysan Uran ile İlgili Kişiler

 • Mehmet Dönmez

  Uran Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Dönmez, aynı zamanda firmanın Genel Müdürü'dür.

 • Nermin Uran

  Uran Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Nermin Uran, oğulları Arcan ve Aysan Uran ile birlikte Uran Holding’i yönetmektedir.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.