|   |   | 

Drusilya Evlerinde daireler 330 bin liradan başlıyor!

AYD Yapı, akıllı ev konseptiyle Eskişehir'de yeni bir hayat başlatıyor. 45 milyon liraya mal olacak Eskişehir'in ilk çevreci projesi Drusilya Evleri'nin patronu Orhan Aydın "Bölgedeki çıtayı yükselttik" dedi...

 Drusilya Evlerinde daireler 330 bin liradan başlıyor!

AYD Yapı, akıllı ev konseptiyle Eskişehir'de yeni bir hayat başlatıyor. Bugüne kadar Eskişehir'de birçok konuta imza atan şirket, 45 milyon TL yatırımla bölgenin ilk çevreci projesini hayata geçirecek. Site içerisinde bulunan güneş panelleri, sosyal alanların elektriğini karşılayacak. AYD Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, bölgede ilk defa uygulanan bu sistem sayesinde daire sahiplerinin ciddi oranda tasarruf yapacaklarını kaydetti. Aydın, "Eskişehir'de bu özelliklerde başka proje yok. Kullandığımız donatılar, daire içi özellikler İstanbul'daki projelerde bile yok. Bu projeyi yapmamız bölgedeki çıtayı yükseltti. Diğer firmalara örnek teskil ettik. Bu bölge artık 'Drusilya' olarak anılıyor" diye konuştu. 

İLK DÖNÜŞÜM PROJESİ 

Söğütönü'nde daha önce tuğla fabrikası olan 50 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Drusilya Evleri, aynı zamanda Eskişehir'in ilk dönüşüm projesi olma özelliği de taşıyor. 16 bin 800 metrekare yeşil alan içerisine konumlandırılmış Drusilya Evleri'nde toplam 222 daire bulunuyor. 3+1 ve 4+1'lerden oluşan konutların fiyatları 330 bin ila 600 bin TL arasında değişiyor. 3+1 dairelerin büyüklükleri 140 metrekare, 4+1 dairelerin büyüklükleri ise 230 metrekare olarak tasarlandı. 

MAHREMİYET ÖN PLANDA 

Yüzde 35'i satılan projede daire teslimlerinin Aralık 2014'te gerçekleştirilmesi planlanıyor. AYD Yapı, kişisel mahremiyeti ön plana çıkararak, aile bireylerinin tüm zevklerine hitap edebilecek sosyal imkanlar sunuyor. Proje kapsamında bay ve bayan için ayrı kapalı yüzme havuzları, fitness salonu ve saunalar gibi sosyal alanlar bulunuyor. 

ÇEŞMEDEN SU İÇİLEBİLİYOR

Projenin bir diğer önemli özelliği de yüzde 75'inin yeşil alandan oluşması. 16 bin 800 metrekarelik yeşil alan içerisinde bulunan evler, aynı zamanda çevreyle de dost. Bahçe aydınlatmasından kapalı ve açık tüm sosyal mekanların ısıtmasının güneş enerjisiyle sağlandığı projeden çeşmeden su içilebiliyor. Çünkü projede yer alan 222 daire için arıtma suyu makinesi bulunuyor.
KİŞİYE ÖZEL MUTFAK SEÇİMİÖrnek dairenin tüm iç dekorasyonunun İstikbal firması tarafından yapıldığını söyleyen Orhan Aydın, teslimde mutfakların kişiye özel tasarlanacağının altını çizdi. Birçok projede ankastre ürünlerin verildiğini söyleyen Aydın, "Biz mikrodalgafırın, ocak, davlumbaz, fırın ve çöp öğütücü de veriyoruz. Ayrıca her daire için 6 bin euroya merkezi süpürge sistemi de kuruldu. Artık evler içinde süpürge gezdirilmeyecek" diye konuştu.
FİYATLAR 100 TL'DEN 400 TL'YE ÇIKTIİstanbul-Eskişehir hızlı tren projesiyle ulaşımın 1.5 saate ineceğini söyleyen Orhan Aydın, "Eskişehir, İstanbul'un bir ilçesi gibi olacak. Bölgenin değeri artacak" dedi. Aydın, "Bölgede arazi metrekare fiyatları 100 TL 'den 400 TL 'ye çıktı. Bir yıl içinde bizim tabelamız bu hale getirdi. Proje tamamlandığında etrafta boş arazi kalmayacak, binlerce konut yapılacak" dedi.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Günü Birlik Kiralamalara Vergi Kaydı Uyarısı
  Günü Birlik Kiralamalara Vergi Kaydı Uyarısı

  Didim Emlak Müşavirler Derneği Başkanı Osman Coşkun gayrimenkullerini kısa süreli kiralama (günübirlik) şeklinde vereceklerin Vergi Dairesine bildirim yapmaları gerektiğini bildirdi.

 • Rize'de Konut Satışlarında Ciddi Artış Oldu
  Rize'de Konut Satışlarında Ciddi Artış Oldu

  2017 yılı Mayıs ayında Doğu Karadeniz’de satılan konut sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde yüzde 2,2 artış ile 2 bin 588 oldu. Rize ise konut satışlarında geçtiğimiz yıla göre yüzde 57,8 artış ile dikkat çekti.

 • 3S Firuze Konakları İçin Acele Eden Kazançlı Çıkıyor!
  3S Firuze Konakları İçin Acele Eden Kazançlı Çıkıyor!

  İstanbul Avcılar’da E-5 aksındaki en büyük proje olan 3S Firuze Konakları yatay mimarisi ve ferah tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek kiralama potansiyeline sahip bulunan proje tamamlandığında %40 değer artışı öngörülüyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer