|   |   | 

Drusilya Evlerinde daireler 330 bin liradan başlıyor!

AYD Yapı, akıllı ev konseptiyle Eskişehir'de yeni bir hayat başlatıyor. 45 milyon liraya mal olacak Eskişehir'in ilk çevreci projesi Drusilya Evleri'nin patronu Orhan Aydın "Bölgedeki çıtayı yükselttik" dedi...

 Drusilya Evlerinde daireler 330 bin liradan başlıyor!

AYD Yapı, akıllı ev konseptiyle Eskişehir'de yeni bir hayat başlatıyor. Bugüne kadar Eskişehir'de birçok konuta imza atan şirket, 45 milyon TL yatırımla bölgenin ilk çevreci projesini hayata geçirecek. Site içerisinde bulunan güneş panelleri, sosyal alanların elektriğini karşılayacak. AYD Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, bölgede ilk defa uygulanan bu sistem sayesinde daire sahiplerinin ciddi oranda tasarruf yapacaklarını kaydetti. Aydın, "Eskişehir'de bu özelliklerde başka proje yok. Kullandığımız donatılar, daire içi özellikler İstanbul'daki projelerde bile yok. Bu projeyi yapmamız bölgedeki çıtayı yükseltti. Diğer firmalara örnek teskil ettik. Bu bölge artık 'Drusilya' olarak anılıyor" diye konuştu. 

İLK DÖNÜŞÜM PROJESİ 

Söğütönü'nde daha önce tuğla fabrikası olan 50 dönüm arazi üzerinde inşa edilen Drusilya Evleri, aynı zamanda Eskişehir'in ilk dönüşüm projesi olma özelliği de taşıyor. 16 bin 800 metrekare yeşil alan içerisine konumlandırılmış Drusilya Evleri'nde toplam 222 daire bulunuyor. 3+1 ve 4+1'lerden oluşan konutların fiyatları 330 bin ila 600 bin TL arasında değişiyor. 3+1 dairelerin büyüklükleri 140 metrekare, 4+1 dairelerin büyüklükleri ise 230 metrekare olarak tasarlandı. 

MAHREMİYET ÖN PLANDA 

Yüzde 35'i satılan projede daire teslimlerinin Aralık 2014'te gerçekleştirilmesi planlanıyor. AYD Yapı, kişisel mahremiyeti ön plana çıkararak, aile bireylerinin tüm zevklerine hitap edebilecek sosyal imkanlar sunuyor. Proje kapsamında bay ve bayan için ayrı kapalı yüzme havuzları, fitness salonu ve saunalar gibi sosyal alanlar bulunuyor. 

ÇEŞMEDEN SU İÇİLEBİLİYOR

Projenin bir diğer önemli özelliği de yüzde 75'inin yeşil alandan oluşması. 16 bin 800 metrekarelik yeşil alan içerisinde bulunan evler, aynı zamanda çevreyle de dost. Bahçe aydınlatmasından kapalı ve açık tüm sosyal mekanların ısıtmasının güneş enerjisiyle sağlandığı projeden çeşmeden su içilebiliyor. Çünkü projede yer alan 222 daire için arıtma suyu makinesi bulunuyor.
KİŞİYE ÖZEL MUTFAK SEÇİMİÖrnek dairenin tüm iç dekorasyonunun İstikbal firması tarafından yapıldığını söyleyen Orhan Aydın, teslimde mutfakların kişiye özel tasarlanacağının altını çizdi. Birçok projede ankastre ürünlerin verildiğini söyleyen Aydın, "Biz mikrodalgafırın, ocak, davlumbaz, fırın ve çöp öğütücü de veriyoruz. Ayrıca her daire için 6 bin euroya merkezi süpürge sistemi de kuruldu. Artık evler içinde süpürge gezdirilmeyecek" diye konuştu.
FİYATLAR 100 TL'DEN 400 TL'YE ÇIKTIİstanbul-Eskişehir hızlı tren projesiyle ulaşımın 1.5 saate ineceğini söyleyen Orhan Aydın, "Eskişehir, İstanbul'un bir ilçesi gibi olacak. Bölgenin değeri artacak" dedi. Aydın, "Bölgede arazi metrekare fiyatları 100 TL 'den 400 TL 'ye çıktı. Bir yıl içinde bizim tabelamız bu hale getirdi. Proje tamamlandığında etrafta boş arazi kalmayacak, binlerce konut yapılacak" dedi.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Modda Bulvar Projesi Start Aldı
  Modda Bulvar Projesi Start Aldı

  İzmir'in Bornova ilçesinde, 15 bin metrekarelik arsa üzerine kurulacak bin 50 konutluk Modda Bulvar projesinin tanıtım kokteyli iş dünyasını bir araya getirdi.

 • Ondörtüç Pendik'te daire teslimleri Haziran 2018'e çekildi
  Ondörtüç Pendik'te daire teslimleri Haziran 2018'e çekildi

  Konut sahibi olmayı kolaylaştırmak için çalışan İnsay Yapı, sunduğu ödeme kolaylıklarının yanı sıra şimdi de yatırımcılarına erken teslim müjdesi veriyor. İnsay Yapı, Pendik'te hayata geçirdiği 'Ondörtüç Pendik' projesinin teslim tarihini 6 ay öne çekerek Haziran 2018 olarak güncelledi.

 • Konut fiyatları Eylül ayında yükseldi
  Konut fiyatları Eylül ayında yükseldi

  Türkiye genelinde konut fiyatları %0.79 oranında yükseldi, en çok artış %2.07 ile Bursa’da yaşandı. Eylül ayının yeni konut satışında banka kredisi kullanım oranı arttı.

 • Yaşanası Şehirler için Şehir 2.0
  Yaşanası Şehirler için Şehir 2.0

  Şehirler için sürdürülebilirlik, ekolojik binalar, yaşanabilir kentler, yeşil çatılar, karbon duyarlı uygulamalar gibi konular Şehir 2.0 - Yeni Habitat adlı konferansta masaya yatırılacak.

 • Dükkan Önü Alanları Nasıl Kullanılır?
  Dükkan Önü Alanları Nasıl Kullanılır?

  Apartmanlarda en sık alt katlardaki dükkanlarla ilgili sorunlar yaşanır. Peki, alt katta dükkanı olan ya da kiralayan kişi istediği gibi önündeki alanı da kullanabilir mi?

 • Toplu Yapı Nedir?
  Toplu Yapı Nedir?

  Toplu yapı, bir veya birden çok imar parseli üzerinde, belli bir onaylı yerleşim plânına göre yapılmış veya yapılacak, alt yapı tesisleri, ortak kullanım yerleri, sosyal tesis ve hizmetler ile bunların yönetimi bakımından birbirleriyle bağlantılı birden çok yapıyı ifade eder.

 • Mod İstanbul’da Büyük Fırsat!
  Mod İstanbul’da Büyük Fırsat!

  Ortadoğu Grup, Kağıthane'de hayata geçirdiği Mod İstanbul projesinde düzenlediği kampanya kapsamında “25.000 TL peşinat dışında Ocak 2019'a kadar başka ödeme yok” diyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer