|   |   |  Düdenbaşı mahallesi, Demirgül olacak

Düdenbaşı mahallesi, Demirgül olacak

Kepez Belediyesi, Düdenbaşı Mahallesi sakinlerinin mahalle isminin ‘Demirgül’ olması talebini meclis gündemine aldı.

Düdenbaşı mahallesi, Demirgül olacak

 

Meclis, talebi uygun bulursa Düdenbaşı Mahallesi’nin ismi ‘Demirgül’ olarak değiştirilecek. 
Antalya’nın Kepez ilçesinde Gazi Bulvarı’nın kuzeyinde yer alan Düdenbaşı Mahallesi’nin yaşayanları, mahallenin isminin değiştirilmesi için belediyeye başvurdu. Mahalle sakinleri, Düdenbaşı isminin başka bir yeri çağrıştırmasından ve bölgenin ‘Demirgül’ olarak bilinmesinden dolayı mahallenin isminin değiştirilmesini istediler. Mahallenin isminin Demirgül olması için de 650 imza toplandı. Muhtar Mustafa Yorgancı, 650 imza ile birlikte isim değişikliği talebinin yazılı olduğu dilekçeyi belediye sundu. Belediye yönetimi de mahallenin talebini, AK Parti, MHP ve CHP grup başkanlarının imzaladığı önerge ile meclisinin Mayıs ayı olağan toplantısının gündemine aldı. Görüşülen isim değişikliği talebi, değerlendirilmesi için oy birliği ile İsim Tespit Komisyonuna havale edildi. 

İsim değişikliği komisyonda 
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Düdenbaşı Mahallesi’nin isminin ‘Demirgül’ olması talebiyle ilgili şunları söyledi: “Düdenbaşı olarak isimlendirilen mahalle, aslında çağrışım olarak daha farklı bir yeri işaret etmesi kafa karışıklığına neden oluyordu. Düdenbaşı Mahallesine halk arasında Demirgül deniliyor. Adres tariflerinde, toplu ulaşım araçlarının levhalarında Demirgül ismi kullanılıyor. Muhtar Mustafa Yorgancı, Düdenbaşı isminin Demirgül ismi ile değiştirilmesi için bizden ricada bulundu. Mahallenin anılan adıyla isimlendirilmesini istedi. Bu istek Belediye olarak bizce de uygundu. Mahalleliden yoğun bir talep gelirse isim değişikliğini yapacağımızı kendisine söylemiştik. Muhtar, isim değişikliği için 650 adet imza topladı. İmza dosyasını bir dilekçe ile belediyemize sundular. Bu teklifi bir önerge ile meclis gündemine aldık. Konu, İsim Tespit Komisyonuna havale edildi. Meclis uygun görürse isim değişikliğini yapacağız.” Bölgede 1980’lerde kurulan Demirgül Konut Yapı Kooperatifinden dolayı mahalle, halk arasında ‘Demirgül’ ismiyle anılıyor. 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • 3S Firuze Konakları’nda son 85 daire sahiplerini bekliyor
  3S Firuze Konakları’nda son 85 daire sahiplerini bekliyor

  3S Kale Holding’in imzasını taşıyan 3S Firuze Konakları, uzman işçilik ve kalite anlayışıyla fark yaratıyor. Yaşamın geçen yıl Eylül ayında başladığı 3S Firuze Konakları, sakinlerine kaliteli, güvenilir ve ayrıcalıklı bir yaşam fırsatı sunuyor.

 • GRED, Türkiye’nin Seçkin Projelerini Yurtdışında Tanıtmaya Hazırlanıyor
  GRED, Türkiye’nin Seçkin Projelerini Yurtdışında Tanıtmaya Hazırlanıyor

  Türk yatırımcılara yurtdışında konut ve perakende gayrimenkul edinme konularında danışmanlık ve aracılık hizmetleri sunan GRED, resmi iş ortağı olduğu Knight Frank ile birlikte düzenlediği The Global ShowCase (Global Vitrin) projesi kapsamındaki urbanLAB toplantısının üçüncü ayağını New York özelinde gerçekleştirdi.

 • Deprem ekonomiyi de sarsacak
  Deprem ekonomiyi de sarsacak

  EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Türkiye nüfusunun %95’inden fazlasının farklı derecelerde deprem riski taşıyan bölgeler içinde yer aldığını belirterek, beklenen büyük depremin çok sayıda can ve mal kaybına yol açacağını, ülke ekonomisine etkisinin ise telafi edilemez ölçülere varacağını kaydetti.

 • Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor
  Ant Yapı’nın Antwell Projesi kapılarını açıyor

  Ant Yapı’nın, Çamlıca eteklerinde hayata geçirdiği iyi yaşam evleri Antwell’in örnek daireleri tamamlandı. Sakinlerinin yaşamını kolaylaştıracak olanaklara sahip üç farklı daire seçeneğinin bulunduğu proje; konforlu, güvenli, sosyal ve sağlıklı yeni bir yaşam alanı sunuyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.