|   |   | 

Dumankaya 2015’teki Başarıları İle 2016’ya Hazırlanıyor

Gayrimenkul sektörünün önemli firmalarından olan Dumankaya İnşaat geride bıraktığımız 2015 yılını değerlendirdi. 2016 yılından beklentilerini ve hedeflerini açıkladı.

Dumankaya 2015’teki Başarıları İle 2016’ya Hazırlanıyor

Gayrimenkul sektörünün cirosunu en çok artıran şirketi Dumankaya,  sürdürülebilir, şeffaf ve yenilikçi iş modelleri ile 2015 yılında hedeflerine ulaşarak sektöre kattığı değerin yanında pek çok başarıya da imza attı. Şimdi bu başarılarını aynı enerji ve heyecanla 2016 yılına da aktarmaya hazırlanan Dumankaya’nın yeni ciro hedefi 750 milyon TL. 

14 Ocak 2016, İstanbul- Hayata geçirdiği projelerle kentin çehresinde, iş yapış modelleri ile de sektörde modern bir değişime imza atan Dumankaya, 2015 yılını küresel ekonomik dalgalanmalara rağmen cirosunu önemli bir ölçüde artırarak kapatıyor. Ulusal ve yurt dışı olmak üzere toplam satış miktarını da bir önceki yıla göre yüzde 131 oranında artıran Dumankaya, 2016 yılı içerisinde 1,5 milyar lirayı aşan yeni yatırımlar yapmaya hazırlanıyor.  2015’teki başarıları sayesinde sağlam adımlarla ilerleyen Dumankaya’nın 2016 ciro hedefi ise 750 milyon TL. 

Yarım asırlık tecrübesiyle, insanların temel tüketim ihtiyaçları doğrultusunda güvenli, konforlu, çevreci ve teknolojiyi içinde barındıran yaşam alanları geliştiren Dumankaya, 2015 yılında sergilediği nitelikli konut üretimi, yurt içi ve yurt dışı başarılı satış grafiği ve yenilikçi iş modellerine ek olarak finansal göstergeleriyle de başarısını kanıtlıyor.  

Zorlu rekabet ortamına ve inşaat sektöründeki daralmaya rağmen güçlü finansal sonuçlara imza attıklarını belirten Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, Grubun, geçtiğimiz yıl başarılı yönetim anlayışı sonucu kârlılığını da artıran sayılı gayrimenkul markalarından biri olmayı başardığının altını çizdi. 

Barış Dumankaya sözlerine şöyle devam etti: “2015 yılını önemli bir ciro artışı ile kapattık. Özellikle son dört ayda gerçekleştirilen satış başarı oranımız geçen yıla göre %131 oranında artış gösterdi. 2015 yılında toplam 1.199 adet bağımsız bölüm satışı yaparak 463 Milyon TL ciro elde ettik. Müşteri odaklı yaptığımız yatırımların sonucunu artan müşteri trafiğimizde ve satışlarımızda görüyoruz. 2015 yılında satış ofislerimizi 6.491 kişi ziyaret etti. 2014 yılına göre gerçekleştirilen reklam ve pazarlama faaliyetlerinin de etkisi ile ziyaretçi sayımız %17 arttı. Bu başarının arkasında grubun vizyoner bakış açısı, çalışanları ve paydaşları ile ortaya çıkardığı sinerji yatıyor” dedi. 

2015’de Birbirinden Prestijli Ödüller

2015 yılında sektörde pek çok yeniliği hayata geçiren Dumankaya, ödüller konusunda da başarılı bir performans sergiledi. Dumankaya’nın aldığı ödüller ile ilgili de bilgi veren Barış Dumankaya, yıla GFK tarafından gerçekleştirilen Marka İmaj ve Konut Satın Alma Davranışları’na göre “En Beğenilen İnşaat Şirketi” olarak başladıklarını ifade etti. 

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya ayrıca “Superbrand Türkiye tarafından düzenlenen yılın markaları organizasyonunda yılın süper markaları arasında yer aldık. Capital 500 Türkiye listesinde, cirosunu en çok artıran 25 firma arasında 3. sırada yer almayı başardık. Öte yandan yine Fortune Türkiye’nin yaptığı değerlendirmeye göre Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında 224. sıraya yükseldik. Yine Fortune'un "Kârlı Şirketler” başlığında yüzde 71,4 oranı ile özkaynak kârlılığı en yüksek 12. şirket olduk. Marketing Türkiye ve Akademetre’nin ortaklaşa düzenlediği THE ONE AWARDS Bütünleşik Pazarlama Ödülleri kapsamında Dumankaya, 2015’te gayrimenkul sektöründe itibarını en çok artıran marka oldu” dedi. 

Dumankaya’nın marka bilinirliği ve beğenisi konusunda önemli yatırım yaptıklarını ve sonuçlarını aldıklarını dile getiren Dumankaya sözlerine şöyle devam etti: “2016 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz Bilinirlik ve Marka Algı Araştırması'nın Nielsen tarafından hazırlanan 2015 sonuçları belli oldu. Buna göre Dumankaya, tüketici beğeni oranını 2014’e göre yükselterek yine açık ara en beğenilen inşaat şirketi oldu, spontan bilinirlikte ise akla gelen ilk iki inşaat şirketinden biri oldu. Katlanarak artan beğeni ve bilinirlik oranlarımızı markaya yaptığımız yatırımların geri dönüşü olarak nitelendirmek gerekiyor.” 

2016’dan Umutluyuz

2016’da tüm sektörlerin görüş açısının çok daha net olacağını belirten Barış Dumankaya, iş dünyasının yapacağı atılımlar ve hükümetin gerçekleştireceği reformlarla ülke hedeflerinin yakalanacağına inandıklarını belirtti. 2016’nın Türkiye için reformlarla geçecek, kendine yeni pazarlar arayacağı dinamik bir yıl olacağını da söyleyen Dumankaya, 2016’yı yatırıma devam edecekleri, riskleri fırsata çevirecekleri bir yıl olarak gördüklerini sektörde, şeffaf ve sorumlu duruşlarını koruyacaklarını ifade etti. 

Yeni Projelerle Büyümeye Devam Edeceğiz

Şirket olarak hedeflere ulaşmada en önemli destek noktasını yeni yatırımların oluşturacağına işaret eden Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, bu konuda şu bilgileri verdi:  

“2016 yılında Anadolu yakasında 3 farklı lokasyonda (Kartal sahil, Maltepe, Sancaktepe) Avrupa yakasında 2 farklı lokasyonda (Halkalı, Esenyurt/Bahçeşehir) olmak üzere toplamda 8 farklı projeden konut satışlarımız devam ediyor olacak.” 

2016'da sürdürülebilir büyüme ve verimliliğe odaklanacağız. Bu yıl iki farklı projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Yılın ilk yarısında Nisan ayı gibi 385 Milyon TL değerinde Fikirtepe projesini, Ağustos ayında da 800 Milyon TL değerinde Gebze projesini lanse edeceğiz. Artan rekabet ortamında bu yıl da geliştireceğimiz yeni iş yapış modelleri ile güçlenip büyümeyi sürdüreceğiz.  2016 yılında toplam 1.2 Milyar TL civarında yatırım planlıyoruz” dedi.  

Dumankaya Galatasaray’ın Göğsünde

2015 yılında Galatarasay ile çok önemli bir imza attıklarını da belirten Barış Dumankaya, sözlerine şöyle devam etti: “Sektörümüzün önde gelen markalarından biri olarak, futbol camiasının öncü markası Galatasaray ile dinamik yapımıza uyum sağlayan önemli bir anlaşmaya imza attık ve ana sponsor olduk. Biz, sporun bireysel ve toplumsal gelişime büyük katkısı olduğuna yürekten inanıyoruz. Bu anlaşma ile sporun gelişimine destek verirken, stratejik ortağımız Galatasaray’a da en üst düzeyde katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Yanı sıra bu sponsorluk anlaşması ile Dumankaya markasına da paha biçilemez bir yatırım yapmış olduk.” 

Al Mazaya ile Yüksek Yatırımlı İşbirliği

Toplantıda Ortadoğu’nun en büyük gayrimenkul geliştiricilerinden Mazaya ile işbirliklerine de değinen Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, “Resmi olarak startını Ekim 2014’te verdiğimiz Dumankaya-Al Mazaya işbirliğinin ilk adımı Ritim İstanbul projesinin üzerinde bulunduğu Yapı Merkezi arazisinin satın alınmasıyla atılmıştı. Bu ortaklığı geliştirerek Mazaya ile önümüzdeki dönemlerde daha yüksek yatırım adımlarını kurguluyor olacağız. Önceliğimiz her zamanki gibi İstanbul ve gayrimenkul olacak. Ancak bunlarla sınırlı kalmayabiliriz. Karma projeleri de hayata geçirebiliriz dedi.” Dumankaya, Mazaya ile güçlü ve yatırım gücü yüksek bir ortaklıkları olduğuna işaret etti. 

Sektöre Yön Veren İnovatif Çalışmalar

Sektörde değişim ve dönüşüm sürecine uzun zaman önce başladıklarını belirten Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Barış Dumankaya, sektörde dijital dönüşüme de liderlik etmek istediklerini belirtti. Bu doğrultuda şirketin tüm iş süreçlerini ve projelerini yenilikçi bir bakış açısıyla yeniden oluşturduklarının altını çizen Barış Dumankaya, “Teknolojiyi verimli olmak ve müşterilerimiz ile sürekli iletişim halinde olmak için önemli bir araç olarak görüyoruz. Ülke’de gayrimenkul sektörüne ve ekonomiye sağladığımız katma değerin sürdürülebilir olması için dünyadaki yenilikleri yakından takip ediyoruz” diye konuştu. 

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Ev Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Ev Satışında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Evinizi satarken en kısa sürede sonuca ulaşmak ve gayrımenkulünüzü gerçek değerinde satmak için doğru strateji yürütmek büyük önem taşır. Profesyonel destek almayı tercih edebileceğiniz bu süreçte, emlak danışmanından yardım alsanız da almasanız da önem vermeniz gereken bazı konuları sizin için derledik.

 • Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler
  Kış Başlarken Evinizde Yapmanız Gerekenler

  Kış ayları ve soğuk havaların başlamasıyla beraber evinizi hem korumak hem de daha güvenli, sıcak bir ortam haline getirmek için bazı küçük önlemler almalısınız. Oldukça ucuza mal olan bu önlemler ile kışın size ve cüzdanınıza getireceği maliyetlerden korunabilirsiniz.

 • Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin
  Ev Satın Alırken İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin

  Ev satın alırken gerçekten ihtiyacınız özelliklere sahip olan konutu bulmak ve bütçenizi çok zorlamadan hedefinize ulaşmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu küçük ipuçları sayesinde, herkese cazip gelecek özellikler yerine gerçekten ihtiyacınızı karşılayacak rasyonel seçeneklere yönelebilirsiniz.

 • Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?
  Mekansal Plan Aşamaları Nelerdir?

  Mekansal plan, İmar Kanunu çerçevesince hazırlanan, kapsadıkları alan ve amaçları açısından üst kademeden alt kademeye doğru sırasıyla; mekânsal strateji planı, çevre düzeni planı ve imar planını kapsayan plandır.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer