|   |   | 

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul'da toplanıyor!

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul'da toplanıyor. Dünyanın örnek kentlerinden belediye başkanları ve çeşitli uygulamacıların yer alacağı zirvede Söke'de yer alıyor. Zirve, 27-28 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Hilton Conrad Hotel'de gerçekleşecek..

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul'da toplanıyor!

Avrupa Birliği Baş Müzakerecisi Egemen Bağış, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Davut Kavranoğlu, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya 'nın da katılacağı Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde Söke; davetli Adana ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri ile Beyoğlu, Bağcılar, Beykoz, Ümraniye, Fatih, Nilüfer gibi metropol kentlerin arasında yer alacak. Akıllı Kent Otomasyon Sistemi (AKOS) ve Akıllı Ova Projeleri ile iki kez Türkiye'nin E-TR oskarını bir kez Cumhurbaşkanlığı, bir kez de TBMM makamlarından alan Söke Belediye Başkanı ve Söke Ovası Sulama Birliği Başkanı Necdet Özekmekçi konuşmacı olarak yer alacak.

WICS 2013'ün 25 oturumunda Türkiye ve dünyanın akıllı şehirler gündemi tartışılacak EurAsia Strategies tarafından ikincisi düzenlenecek olan WICS Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde iki gün boyunca toplam 25 oturum düzenlenecek. Oturumlara katılacak kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri dünyadaki ve Türkiye'deki akıllı şehirler gündemini, sunacakları bildiriler eşliğinde tartışacak.

WICS 2013 (World Intelligent Cities Summit -Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi) 27-28 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Hilton Conrad Hotel'de 100'ün üzerinde konuşmacının katılımı ile gerçekleştirilecek. Bu üst düzey zirvenin programında bu sene enerji, inşaat, telekomünikasyon ve bilgi güvenliği, ulaşım, yenilenebilir enerji (rüzgar, güneş, biyoyakıtlar), atık yönetimi ve atıktan enerji, altyapı, ICT, turizm ve sağlık alanları uluslararası konuşmacıların da katılımıyla özel oturumlarla detaylı bir şekilde ele alınacak.

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde konuşulacak konular: Dünyanın örnek kentlerinden belediye başkanları ve çeşitli uygulamacıların yer alacağı zirve 25 oturumdan oluşacak. WICS 2013'de yer alacak önemli oturum başlıklarından bazıları şöyle: Liderler Paneli: 21. Yüzyıl'ın Akıllı Şehirleri, Akıllı Şehirlere Dönüşümde Global Stratejiler, Enerji ve Kaynaklar: Rüzgar, Güneş, Biyoyakıtlar, Akıllı Şebekeler, Atık Yönetimi ve Atıktan Enerji, Akıllı Şebekeler ve Yeni Teknolojiler, Atık Su Yönetimi ve Altyapı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Bilgi Yönetimi, İletişim ve Güvenlik, Akıllı Şehirlerde Telekomünikasyon, Kentsel Dönüşüm, Akıllı Şehirlerde Sağlık, Belediye Başkanları Paneli, Akıllı Turizm, Akıllı Şehirlerde Perakendecilik, Sosyal Medya, Büyük Veri ve Bulut Bilişim, Akıllı Ödeme Sistemleri & NFC, Ortadoğu odaklı oturum, Uluslararası Örnek Proje İncelemeleri, Akıllı Şehir Projelerinde Finans ve Yatırım, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Elektrikli Ulaşım, Akıllı Binalar ve Evler, Türkiye'de Akıllı Şehir Projelerinde fırsatlar.

Söz konusu zirve, Türkiye'den ve yurt dışından pek çok dernek, birlik ve kamu kurumunun resmi destekleri ile gerçekleştiriliyor.Kaynak:İha

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Dünyanın En Güzel Evi
  Dünyanın En Güzel Evi

  ABD'nin en ünlü mimarları arasında sayılan Frank Lloyd Wright'ın tasarımını yaptığı ve günümüzde artık bir müzeye dönüştürülen "Fallingwater" adlı şelale evi, hala dünyadaki en güzel yapılar arasında sayılıyor.

 • Gayrimenkulde şerefiye ne demek?
  Gayrimenkulde şerefiye ne demek?

  Gayrimenkul alım satımlarında ya da piyasayla ilgili her türlü yazıda karşımıza çıkan şerefiye kavramı ne anlama gelir? Şerefiye terimi ve anlamıyla ilgili herşeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

 • Kartal Wings'te Seyir Terası Keyfi
  Kartal Wings'te Seyir Terası Keyfi

  Kartal’ın iddialı projeleri arasında yer alan Kartal Wings’de çatı katları bütünüyle seyir terasları olarak tasarlandı. Kapanmaz deniz manzarasına bakan Kartal Wings’in seyir terasları, Adalar ve Marmara Denizi’ne hakim konumda bulunuyor.

 • Antalya'da Mayıs Ayında Konut Satışı Yüzde 5 Arttı
  Antalya'da Mayıs Ayında Konut Satışı Yüzde 5 Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs 2017 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı Antalya ve ilçelerinde geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 5 oranında artarak 5 bin 243 konut satıldı.

 • Kepez’de 61 Bin Konuta Doğalgaz
  Kepez’de 61 Bin Konuta Doğalgaz

  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yatırımcı firma işbirliği ile 15 mahallede 61 bin 301 konuta doğalgaz getirdiklerini söyledi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer