|   |   |  Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan’da

Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan’da

Dünya Şehirleri Kongresi (World Cities Congress) 17-19 Nisan tarihlerinde İstanbul, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. Kongrenin sloganı “Akıllı Şehirlerle Tanışın” olacak.

Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan’da

Geleceğin şehirlerinin nasıl şekilleneceği üzerine proje ve tasarımların ele alınacağı Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Kongrenin teması sürdürülebilir ekonomi ve ekolojik ilkeler doğrultusunda akıllı şehirler olacak. Kongre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve fuar organizatörü UBM işbirliği ile gerçekleştirilecek.

19 ülkeden ve 190 şehirden katılımcıların bulunacağı kongrede akıllı şehirler tartışılacak ve konu hakkında 140 konuşmacı önerilerini dile getirecek. İnşaat sektörü temsilcileri, mimar ve mühendisler, akademisyen ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi temsilcilerinin bulunacağı kongreye 10 binin üzerinde ziyaretçinin geleceği düşünülüyor.

Kongrenin alt konu başlıkları girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum olacak. Bu konularda ayrıca 26 atölye çalışması ile network toplantıları yapılacak. Fuar kısmının da bulunacağı kongrede, dünyanın farklı coğrafyalarından akıllı şehir çözümlerinin gösterileceği standlar yer alacak.

Kongre, İstanbul’un akıllı şehre dönüştürülmesi sürecinde yapılıyor olması etkinliği daha önemli hale getiriyor. Özellikle ulaşım sorununu çözme konusunda akıllı şehir projelerine yönelen İstanbul, Toplu Ulaşım Bilgi Sistemi (TUBS), “İtaksi” ve “İBB Yol Gösteren” gibi büyük ölçekli akıllı şehir yatırımları yapıyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İmara aykırı yapılar kayıt altına alınacak
  İmara aykırı yapılar kayıt altına alınacak

  İzmir’in yüzde 62’sinin, Sarıyer’in yüzde 80’nin kaçak olduğunu dile getiren Özhaseki, “İmara aykırılıklar var. İşgaller var. Devletle ihtilaflı çözüm bekleyen yerler var. Mahkemelerde sürünen yerler var. Bu ülkede yüzde 60 mülk sahibi devletle ihtilaflı ise buna bir çözüm getirmek lazım” dedi...

 • Skyland İstanbul’dan 0 Faizle Bahar Kampanyası
  Skyland İstanbul’dan 0 Faizle Bahar Kampanyası

  Eroğlu Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Skyland İstanbul’da rezidanslar, 0 faizli 84 ay 4.400 TL taksitle, ofisler ise 0 faizli 60 ay 8.800 TL taksit seçeneği ile İstanbul’un merkezinde akılcı bir yatırım fırsatı sunuyor.

 • Son kiranızı ödeyin! Çünkü bu kampanya ev taşıtır
  Son kiranızı ödeyin! Çünkü bu kampanya ev taşıtır

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Sancaktepe’de inşa edilen Resim İstanbul projesindeki kampanya size son kiranızı ödetecek türden... Çünkü kapmaya ile sizi yeni evinize taşıtacak on ayrı ödeme kolaylığı sunuyor.

 • Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başlıyor
  Piyalepaşa İstanbul’da yaşam başlıyor

  Polat’ın 60 yılı aşkın köklü geçmişi ve gücünü yansıttığı Beyoğlu’nun yaşayan yatırımı Piyalepaşa İstanbul’da geri sayım başladı. 1+0’dan 4+1’e kadar değişen farklı büyüklük ve tipte 760 konut ve 190 rezidansın yanı sıra ofis, otel ve Alışveriş Sokağı’nın (AVS) yer aldığı Piyalepaşa İstanbul’da yaşam 2018 haziran ayında başlıyor.

 • Gerçek Ataşehir’de gerçek bir yaşam!
  Gerçek Ataşehir’de gerçek bir yaşam!

  Anadolu yakasının en değerli lokasyonu Ataşehir’de modern bir yaşamın tüm olanaklarını sunan yepyeni bir proje start aldı: Ataşehir Modern. Ataşehir’in merkezi noktasındaki değerli bir arazi üzerinde yükselen Ataşehir Modern, yatırım gücü en yüksek “yeni” proje olarak öne çıkıyor. Lens Yapı tarafından hayata geçirilen Ataşehir Modern, mayıs ayında başlanacak ön talep öncesi cazip avantajlar sunuyor.

 • Ev Almanın Doğru Zamanı
  Ev Almanın Doğru Zamanı

  Ev satın almak için doğru zaman olur mu? Uzmanlar, kişisel mali ve yaşamsal durumunuzda çeşitli değerlendirmeler yaparak cevap verilebileceğini söylüyor. Peki, ev almanın doğru zamanı için ölçütler nedir?

 • Dubleks Evin Artıları Eksileri
  Dubleks Evin Artıları Eksileri

  Dubleks evler her zaman çekici bir yaşam fikri oluşturur. Oysa ki, tüm konutların olduğu gibi planı iki ayrı kattan oluşan dubleks evlerin de artıları ve eksileri vardır. Bu özellikleri bilirseniz, seçiminizi yaparken zorlanmazsınız.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.