|   |   |  Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan’da

Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan’da

Dünya Şehirleri Kongresi (World Cities Congress) 17-19 Nisan tarihlerinde İstanbul, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. Kongrenin sloganı “Akıllı Şehirlerle Tanışın” olacak.

Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan’da

Geleceğin şehirlerinin nasıl şekilleneceği üzerine proje ve tasarımların ele alınacağı Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Kongrenin teması sürdürülebilir ekonomi ve ekolojik ilkeler doğrultusunda akıllı şehirler olacak. Kongre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve fuar organizatörü UBM işbirliği ile gerçekleştirilecek.

19 ülkeden ve 190 şehirden katılımcıların bulunacağı kongrede akıllı şehirler tartışılacak ve konu hakkında 140 konuşmacı önerilerini dile getirecek. İnşaat sektörü temsilcileri, mimar ve mühendisler, akademisyen ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi temsilcilerinin bulunacağı kongreye 10 binin üzerinde ziyaretçinin geleceği düşünülüyor.

Kongrenin alt konu başlıkları girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum olacak. Bu konularda ayrıca 26 atölye çalışması ile network toplantıları yapılacak. Fuar kısmının da bulunacağı kongrede, dünyanın farklı coğrafyalarından akıllı şehir çözümlerinin gösterileceği standlar yer alacak.

Kongre, İstanbul’un akıllı şehre dönüştürülmesi sürecinde yapılıyor olması etkinliği daha önemli hale getiriyor. Özellikle ulaşım sorununu çözme konusunda akıllı şehir projelerine yönelen İstanbul, Toplu Ulaşım Bilgi Sistemi (TUBS), “İtaksi” ve “İBB Yol Gösteren” gibi büyük ölçekli akıllı şehir yatırımları yapıyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Yabancıya konut satışları patladı!
  Yabancıya konut satışları patladı!

  Yabancıya konut satışları yıllık yüzde 58 arttı. Yılın ilk 9 ayında yabancılara 25 bine yakın konut satıldı. 2018 yılı ocak-Eylül döneminde yabancılara 24 bin 385 adet konut satıldı.

 • Karabük'te konut satışları 2018 Eylül'de azaldı
  Karabük'te konut satışları 2018 Eylül'de azaldı

  Türkiye İstatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Karabük’te 2018 yılının Eylül ayında 449 konut satışı yapılırken, 2017 yılı Eylül ayında konut satışı ise 481 olarak gerçekleşmişti.

 • Satya Yayalar Pendik'te 0 faiz 60 ay vade imkanı!
  Satya Yayalar Pendik'te 0 faiz 60 ay vade imkanı!

  Gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış açısı kazandıran Satya, Pendik’te inşa ettiği Yayalar Projesi’nde yüzde 0 faiz ve şirket içi 60 ay vade imkânı ile 249 bin TL’den başlayan fiyatlarla ev sahibi yapıyor.

 • Antalya'da 2018 Eylül'de konut satışı arttı
  Antalya'da 2018 Eylül'de konut satışı arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Eylül 2018 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı Antalya’da geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, yüzde 4,2 oranında artarak 5 bin 515 konut satıldı.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.