|   |   |  Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan’da

Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan’da

Dünya Şehirleri Kongresi (World Cities Congress) 17-19 Nisan tarihlerinde İstanbul, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yapılacak. Kongrenin sloganı “Akıllı Şehirlerle Tanışın” olacak.

Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan’da

Geleceğin şehirlerinin nasıl şekilleneceği üzerine proje ve tasarımların ele alınacağı Dünya Şehirleri Kongresi 17-19 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Kongrenin teması sürdürülebilir ekonomi ve ekolojik ilkeler doğrultusunda akıllı şehirler olacak. Kongre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve fuar organizatörü UBM işbirliği ile gerçekleştirilecek.

19 ülkeden ve 190 şehirden katılımcıların bulunacağı kongrede akıllı şehirler tartışılacak ve konu hakkında 140 konuşmacı önerilerini dile getirecek. İnşaat sektörü temsilcileri, mimar ve mühendisler, akademisyen ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi temsilcilerinin bulunacağı kongreye 10 binin üzerinde ziyaretçinin geleceği düşünülüyor.

Kongrenin alt konu başlıkları girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum olacak. Bu konularda ayrıca 26 atölye çalışması ile network toplantıları yapılacak. Fuar kısmının da bulunacağı kongrede, dünyanın farklı coğrafyalarından akıllı şehir çözümlerinin gösterileceği standlar yer alacak.

Kongre, İstanbul’un akıllı şehre dönüştürülmesi sürecinde yapılıyor olması etkinliği daha önemli hale getiriyor. Özellikle ulaşım sorununu çözme konusunda akıllı şehir projelerine yönelen İstanbul, Toplu Ulaşım Bilgi Sistemi (TUBS), “İtaksi” ve “İBB Yol Gösteren” gibi büyük ölçekli akıllı şehir yatırımları yapıyor.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.