|   |   |  Dünyanın en büyük ahşap binası

Dünyanın en büyük ahşap binası

Dünyanın en büyük ahşap binası Hollanda’da inşa edilecek.

Dünyanın en büyük ahşap binası

 

The Dutch Mountains adı verilen proje tamamen doğal inşaat malzemeleriyle günümüz teknolojisini birleştirmeyi ve dünyanın en büyük ahşap binasını inşa etmeyi hedefliyor.

Dışarıdan büyük, yeşil bir dağ gibi görünmesi sağlanacak olan The Dutch Mountains, birçok ofis, çalışma alanı, konferans salonu, alışveriş merkezi ve bir otele sahip olacak.

Binanın ayrıca kendi kendine yetebilecek şekilde inşa edilmesi planlandı. Buna göre enerji, su ve atıkların geri dönüşümü ve verimli kullanılması sağlanacak.

Binayı, geleceğin binaları arasına sokacak önemli bir özelliği ise doğal malzemelerden inşa edilmesinin yanı sıra zamanla yıpranacak olan kısımlarının kolayca değiştirilebilecek olması ve kullanılmayacak parçaların inşaat atığı kategorisinde yer almayacak olması.

Sürdürülebilirliğin ön planda olacağı binanın aynı zamanda iç mekanlarında ve çatısında geniş yeşil alanlar yer alacak. Böylece bina içerisinde uzun zaman geçirecek olanların yaşam kalitesinin arttırılması hedefleniyor.

Dünyanın en büyük ahşap yapısı olacak The Dutch Mountains inşaatı 2020 yılında tamamlanacak.

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu
  İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu

  Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Haziran ayı sonuçları açıklandı. Gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldü.

 • Vadikoru’da erken teslimat sevinci
  Vadikoru’da erken teslimat sevinci

  Ayazağa bölgesine damgasını vuran Invest İnşaat, Vadikoru’da teslimatı 6 ay öne çekerek projeden konut alan ailelere sürpriz yaptı. Yetkililerden anahtarlarını teslim alan aileler Vadikoru sitesinde dairelerine erken kavuşmanın heyecanını yaşadı.

 • E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı
  E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı

  E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti.

 • 2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.
  2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre 2019’un ilk 5 ayında 2.820 inşaat şirketi kapandı. Uzmanlar, 2018’in aynı dönemine göre kapanan inşaat şirketi sayısında görülen %23’lük artışta en büyük payın, sektördeki maliyet artışlarının konut fiyatlarına yansıtılamaması olduğunu belirtiyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.