|   |   |  Dünyanın en büyük ahşap binası

Dünyanın en büyük ahşap binası

Dünyanın en büyük ahşap binası Hollanda’da inşa edilecek.

Dünyanın en büyük ahşap binası

 

The Dutch Mountains adı verilen proje tamamen doğal inşaat malzemeleriyle günümüz teknolojisini birleştirmeyi ve dünyanın en büyük ahşap binasını inşa etmeyi hedefliyor.

Dışarıdan büyük, yeşil bir dağ gibi görünmesi sağlanacak olan The Dutch Mountains, birçok ofis, çalışma alanı, konferans salonu, alışveriş merkezi ve bir otele sahip olacak.

Binanın ayrıca kendi kendine yetebilecek şekilde inşa edilmesi planlandı. Buna göre enerji, su ve atıkların geri dönüşümü ve verimli kullanılması sağlanacak.

Binayı, geleceğin binaları arasına sokacak önemli bir özelliği ise doğal malzemelerden inşa edilmesinin yanı sıra zamanla yıpranacak olan kısımlarının kolayca değiştirilebilecek olması ve kullanılmayacak parçaların inşaat atığı kategorisinde yer almayacak olması.

Sürdürülebilirliğin ön planda olacağı binanın aynı zamanda iç mekanlarında ve çatısında geniş yeşil alanlar yer alacak. Böylece bina içerisinde uzun zaman geçirecek olanların yaşam kalitesinin arttırılması hedefleniyor.

Dünyanın en büyük ahşap yapısı olacak The Dutch Mountains inşaatı 2020 yılında tamamlanacak.

 

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...
    İnşaat sektöründe canlanmanın ilk sinyalleri alındı...

    Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Eylül Ayı Raporu’nu açıkladı.

  • Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı 
    Ondörtüç Pendik, 0.99 faiz oranı ve 180 ay vade ile yatırımcı taleplerini artırdı 

    Kamu bankalarının faiz oranlarını yüzde 0.99’a düşürmesiyle başlayan hareketliliğin, Pendik’te hayata geçirdikleri 'Ondörtüç Pendik' projesinin satışlarında da hissedildiğini vurgulayan İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, “Kamu bankalarının başlattığı faiz indirimine ilk dâhil olan şirketlerden biri olarak satışlarımıza hız kazandırdık.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.