|   |   |  Dünyanın en uzun binası

Dünyanın en uzun binası

Dünyanın en yüksek değil ama en uzun gökdeleninin New York’da yapılması planlanıyor.

Dünyanın en uzun binası

Oiio adlı mimarlık firması, The Big Bend isimli gökdelen projesi ile dünyanın en yüksek değil ama en uzun binasını inşa etmeyi planlıyor. Bina ters U şeklinde inşa edilecek ve uzunluğu 1.22 kilometre olacak.

Dezeen adlı sitedeki bilgilere göre, Central Park’ın güneyindeki milyarderler sokağı olarak anılan 57.Cadde için önerilen proje, gökdelen anlayışını değiştirmeyi hedefliyor. Oiio yetkilileri yaptıkları açıklamada, dünyanın en yüksek binasını yapma hedefinin artık değişmesi gerektiğini ve bu anlayışın kendi projeleriyle birlikte dönüşeceğini düşünüyorlar.

57.Cadde’nin zaten klasik gökdelenlerle dolu olduğunu belirten Oiio mimarları, her biri seçkin ve pahalı olan bu projelerin arasından sıyrılabilmek için farklı bir proje geliştirmek gerektiği düşüncesinden hareketle The Big Bend’i oluşturduklarını söylüyorlar.

Projenin gerçekleştirilmesi halinde Manhattan bölgesinin de silüeti değişmiş olacak. 1.22 kilometre uzunluğundaki bina, ters U şeklinde olacak ve dış cephesi tamamen cam kaplamalı olacak. Mimari yapısı itibariyle birçok değişikliği de beraberinde getirecek olan The Big Bend’de yer alacak asansör de farklı bir tasarım gerektirecek. Buna göre asansör, sürekli bir döngüde hareket edecek şekilde tasarlanacak.

Mimarlık şirketleri uzun ya da yüksek binalar tasarlayarak rekabet ederlerken, New Yorklular ise bu durumdan pek de memnun değiller. Kentte sayıları giderek artan gökdelenlerin güneş ışığını engellediğini düşünen New Yorklular, kente yeni yüksek binalar yapılmaması için çeşitli protestolar düzenliyorlar.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • Çarpık kentleşme insan ve toplum psikolojisini olumsuz etkiliyor 
    Çarpık kentleşme insan ve toplum psikolojisini olumsuz etkiliyor 

    Çarpık ve plansız kentleşmenin insan ve toplum psikolojisini olumsuz etkilediği bildirildi. Şehir plancıları, imar planında yoğunluk artışı söz konusu olan bölgelerde o artışa paralel ihtiyacı karşılayacak sosyal ve teknik alt yapı alanlarının ayrılmadığına dikkat çekti.

  • Konut fiyat endeksi 2018 Eylül’de arttı
    Konut fiyat endeksi 2018 Eylül’de arttı

    Konut fiyat endeksi Eylül’de yüzde 10,5 arttı. Konut fiyat endeksi, 2018 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10,5 oranında artış kaydetti.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.