|   |   |  Dünyanın en uzun binası

Dünyanın en uzun binası

Dünyanın en yüksek değil ama en uzun gökdeleninin New York’da yapılması planlanıyor.

Dünyanın en uzun binası

Oiio adlı mimarlık firması, The Big Bend isimli gökdelen projesi ile dünyanın en yüksek değil ama en uzun binasını inşa etmeyi planlıyor. Bina ters U şeklinde inşa edilecek ve uzunluğu 1.22 kilometre olacak.

Dezeen adlı sitedeki bilgilere göre, Central Park’ın güneyindeki milyarderler sokağı olarak anılan 57.Cadde için önerilen proje, gökdelen anlayışını değiştirmeyi hedefliyor. Oiio yetkilileri yaptıkları açıklamada, dünyanın en yüksek binasını yapma hedefinin artık değişmesi gerektiğini ve bu anlayışın kendi projeleriyle birlikte dönüşeceğini düşünüyorlar.

57.Cadde’nin zaten klasik gökdelenlerle dolu olduğunu belirten Oiio mimarları, her biri seçkin ve pahalı olan bu projelerin arasından sıyrılabilmek için farklı bir proje geliştirmek gerektiği düşüncesinden hareketle The Big Bend’i oluşturduklarını söylüyorlar.

Projenin gerçekleştirilmesi halinde Manhattan bölgesinin de silüeti değişmiş olacak. 1.22 kilometre uzunluğundaki bina, ters U şeklinde olacak ve dış cephesi tamamen cam kaplamalı olacak. Mimari yapısı itibariyle birçok değişikliği de beraberinde getirecek olan The Big Bend’de yer alacak asansör de farklı bir tasarım gerektirecek. Buna göre asansör, sürekli bir döngüde hareket edecek şekilde tasarlanacak.

Mimarlık şirketleri uzun ya da yüksek binalar tasarlayarak rekabet ederlerken, New Yorklular ise bu durumdan pek de memnun değiller. Kentte sayıları giderek artan gökdelenlerin güneş ışığını engellediğini düşünen New Yorklular, kente yeni yüksek binalar yapılmaması için çeşitli protestolar düzenliyorlar.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Erzurum’da 7 ayda 4 bin 323 konut satıldı
  Erzurum’da 7 ayda 4 bin 323 konut satıldı

  TÜİK Temmuz ayı Erzurum Konut Satış istatistiklerini açıkladı. İlde Temmuz ayında 718, 2018’in ocak-temmuz ayları döneminde ise 4 bin 323 konut el değiştirdi. İlde gerçekleştirilen konut satışları bir önceki yılın temmuz ayına göre yüzde 9,47 oranında, 7 aylık ölçütte ise yüzde 6,75 oranında düşüş kaydetti.

 • Taşınmadan Bir Ay Önce Yapmanız Gerekenler
  Taşınmadan Bir Ay Önce Yapmanız Gerekenler

  Evinizi taşımak, hayatınızda yeni bir sayfa açmak anlamına geliyor. Ama hayatınızda büyük bir değişim anlamına gelen bu iş aynı zamanda stresli ve yorucu bir süreçtir ve bazı ön hazırlıklar gerektirir. Taşınmadan bir ay önce yapmanız gerekenlerin ne olduğunu biliyor musunuz?

 • Yıkma ruhsatı nasıl alınır?
  Yıkma ruhsatı nasıl alınır?

  Riskli binaların yıkılması için belediyelerden alınan yıkım iznine yıkma ruhsatı denir. Peki yıkma ruhsatı nasıl alınır, yıkma ruhsatı için gerekli belgeler nelerdir?

 • Kendi Enerjisini Üreten ve Depolayan Konutlar
  Kendi Enerjisini Üreten ve Depolayan Konutlar

  Kentleşmenin artması, kentlerde ikamet eden eğitimli nüfusun artması, elektrikli ürünlerin çoğalması ve doğaya zarar vermeyen bir enerji türü olması nedeniyle elektriğin günlük hayattaki kullanımı her geçen gün artıyor. Elektriğin üretim şekli de giderek çeşitleniyor. Güneş enerjisinden elektrik üretimi de her geçen gün daha fazla talep gören bir yöntem.

 • Dükkan Önü Alanları Nasıl Kullanılır?
  Dükkan Önü Alanları Nasıl Kullanılır?

  Apartmanlarda en sık alt katlardaki dükkanlarla ilgili sorunlar yaşanır. Peki, alt katta dükkanı olan ya da kiralayan kişi istediği gibi önündeki alanı da kullanabilir mi?

 • Toplu Yapı Nedir?
  Toplu Yapı Nedir?

  Toplu yapı, bir veya birden çok imar parseli üzerinde, belli bir onaylı yerleşim plânına göre yapılmış veya yapılacak, alt yapı tesisleri, ortak kullanım yerleri, sosyal tesis ve hizmetler ile bunların yönetimi bakımından birbirleriyle bağlantılı birden çok yapıyı ifade eder.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.