|   |   |  Dünyanın en uzun binası

Dünyanın en uzun binası

Dünyanın en yüksek değil ama en uzun gökdeleninin New York’da yapılması planlanıyor.

Dünyanın en uzun binası

Oiio adlı mimarlık firması, The Big Bend isimli gökdelen projesi ile dünyanın en yüksek değil ama en uzun binasını inşa etmeyi planlıyor. Bina ters U şeklinde inşa edilecek ve uzunluğu 1.22 kilometre olacak.

Dezeen adlı sitedeki bilgilere göre, Central Park’ın güneyindeki milyarderler sokağı olarak anılan 57.Cadde için önerilen proje, gökdelen anlayışını değiştirmeyi hedefliyor. Oiio yetkilileri yaptıkları açıklamada, dünyanın en yüksek binasını yapma hedefinin artık değişmesi gerektiğini ve bu anlayışın kendi projeleriyle birlikte dönüşeceğini düşünüyorlar.

57.Cadde’nin zaten klasik gökdelenlerle dolu olduğunu belirten Oiio mimarları, her biri seçkin ve pahalı olan bu projelerin arasından sıyrılabilmek için farklı bir proje geliştirmek gerektiği düşüncesinden hareketle The Big Bend’i oluşturduklarını söylüyorlar.

Projenin gerçekleştirilmesi halinde Manhattan bölgesinin de silüeti değişmiş olacak. 1.22 kilometre uzunluğundaki bina, ters U şeklinde olacak ve dış cephesi tamamen cam kaplamalı olacak. Mimari yapısı itibariyle birçok değişikliği de beraberinde getirecek olan The Big Bend’de yer alacak asansör de farklı bir tasarım gerektirecek. Buna göre asansör, sürekli bir döngüde hareket edecek şekilde tasarlanacak.

Mimarlık şirketleri uzun ya da yüksek binalar tasarlayarak rekabet ederlerken, New Yorklular ise bu durumdan pek de memnun değiller. Kentte sayıları giderek artan gökdelenlerin güneş ışığını engellediğini düşünen New Yorklular, kente yeni yüksek binalar yapılmaması için çeşitli protestolar düzenliyorlar.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • 10 Yıllık Konut Kredisinin 5 Yılı And Pastel’den
  10 Yıllık Konut Kredisinin 5 Yılı And Pastel’den

  Anadolu Grubu’nun gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren şirketi AND Gayrimenkul, İstanbul Kartal’da inşa ettiği ve Temmuz 2018’de yaşamın başladığı projesi AND Pastel’de yüzde 20 peşin indirime ek yüzde 0,59 faiz oranı ile konut kredi süresini yarıya indiren kampanyasını duyurdu.

 • Oturduğunuz bina sağlam mı? Bu 7 maddeye dikkat!
  Oturduğunuz bina sağlam mı? Bu 7 maddeye dikkat!

  İstanbul Kartal'da geçtiğimiz günlerde çöken bina ve Marmara Bölgesi’nde yaşanan deprem olaylarının ardından vatandaşlar oturdukları konutların sağlam olup olmadığını anlamak için çeşitli yollara başvurmaya başladı.

 • Venezia’da ofisler değerleniyor
  Venezia’da ofisler değerleniyor

  Gürsoy Yatırım Ortaklığı imzasıyla Gaziosmanpaşa’da yer alan Venezia Ofisler, 1.800 TL’den başlayan kiralarla yeni sahiplerini bekliyor. Venezia Mega Outlet’e komşu olan ofisler, alışveriş merkezi ile iç içe olmanın avantajları ile dikkat çekiyor.

 • 11. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi 5 Mart’ta yapılacak
  11. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi 5 Mart’ta yapılacak

  Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından Soysal iş birliği ile düzenlenen XI. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi bu sene Cem Yılmaz’dan Cem Boyner’e, Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan İsmail Gülle ve Murat Özyeğin’e kadar ekonomi ve perakende sektörü ile eğlence dünyasının önde gelen isimlerini ağırlayacak.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.