|   |   |  Dünyanın en uzun binası

Dünyanın en uzun binası

Dünyanın en yüksek değil ama en uzun gökdeleninin New York’da yapılması planlanıyor.

Dünyanın en uzun binası

Oiio adlı mimarlık firması, The Big Bend isimli gökdelen projesi ile dünyanın en yüksek değil ama en uzun binasını inşa etmeyi planlıyor. Bina ters U şeklinde inşa edilecek ve uzunluğu 1.22 kilometre olacak.

Dezeen adlı sitedeki bilgilere göre, Central Park’ın güneyindeki milyarderler sokağı olarak anılan 57.Cadde için önerilen proje, gökdelen anlayışını değiştirmeyi hedefliyor. Oiio yetkilileri yaptıkları açıklamada, dünyanın en yüksek binasını yapma hedefinin artık değişmesi gerektiğini ve bu anlayışın kendi projeleriyle birlikte dönüşeceğini düşünüyorlar.

57.Cadde’nin zaten klasik gökdelenlerle dolu olduğunu belirten Oiio mimarları, her biri seçkin ve pahalı olan bu projelerin arasından sıyrılabilmek için farklı bir proje geliştirmek gerektiği düşüncesinden hareketle The Big Bend’i oluşturduklarını söylüyorlar.

Projenin gerçekleştirilmesi halinde Manhattan bölgesinin de silüeti değişmiş olacak. 1.22 kilometre uzunluğundaki bina, ters U şeklinde olacak ve dış cephesi tamamen cam kaplamalı olacak. Mimari yapısı itibariyle birçok değişikliği de beraberinde getirecek olan The Big Bend’de yer alacak asansör de farklı bir tasarım gerektirecek. Buna göre asansör, sürekli bir döngüde hareket edecek şekilde tasarlanacak.

Mimarlık şirketleri uzun ya da yüksek binalar tasarlayarak rekabet ederlerken, New Yorklular ise bu durumdan pek de memnun değiller. Kentte sayıları giderek artan gökdelenlerin güneş ışığını engellediğini düşünen New Yorklular, kente yeni yüksek binalar yapılmaması için çeşitli protestolar düzenliyorlar.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Bina otoparkları nasıl düzenlenir?
  Bina otoparkları nasıl düzenlenir?

  Bina otoparkları, bir binayı çeşitli amaçlar için kullanan özel ve tüzel kişilere ait ulaşım ve taşıma araçları için bu binanın içinde veya bu binanın oturduğu parselde açık veya kapalı olarak düzenlenen yerlerdir.

 • Ada, pafta, parsel ne demektir?
  Ada, pafta, parsel ne demektir?

  Emlak ve inşaat sektöründe sıkça karşılaştığımız ada, pafta ve parsel terimlerinin anlamı nedir? Farklı kullanımları ve çeşitleri var mıdır?

 • Melikgazi’de 56 daire sahiplerine teslim edildi
  Melikgazi’de 56 daire sahiplerine teslim edildi

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Küçükali Mahallesi’nde Kentsel dönüşüm projesi kapmasında inşa edilen 56 dairelik konutların düzenlenen tören ile anahtarlarının teslim edildiğini söyledi.

 • Bağdat Caddesi'nde fiyatlar eridi
  Bağdat Caddesi'nde fiyatlar eridi

  AYİDER Başkanı Tavukçuoğlu, Bağdat Caddesi'nde yüzde 85'lere varan arsa maliyetleri nedeniyle çok hızlı artan fiyatların 2 yıldır düşüşte olduğunu belirterek, "Ortalama yüzde 30 olan düşüşler, bazı yerlerde yüzde 40'ları aştı" dedi.

 • MESA CADDE hayata geçiyor!
  MESA CADDE hayata geçiyor!

  Gayrimenkul sektörünün güçlü temsilcileri MESA, ASLAN YAPI ve CABA ortaklığında Maltepe’de yükselen MESA CADDE adalar manzarasının yanı sıra sahil aksına yürüme mesafesindeki benzersiz konumu ve ulaşım kolaylıklarıyla da öne çıkıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.