|   |   |  Dünyanın en uzun binası

Dünyanın en uzun binası

Dünyanın en yüksek değil ama en uzun gökdeleninin New York’da yapılması planlanıyor.

Dünyanın en uzun binası

Oiio adlı mimarlık firması, The Big Bend isimli gökdelen projesi ile dünyanın en yüksek değil ama en uzun binasını inşa etmeyi planlıyor. Bina ters U şeklinde inşa edilecek ve uzunluğu 1.22 kilometre olacak.

Dezeen adlı sitedeki bilgilere göre, Central Park’ın güneyindeki milyarderler sokağı olarak anılan 57.Cadde için önerilen proje, gökdelen anlayışını değiştirmeyi hedefliyor. Oiio yetkilileri yaptıkları açıklamada, dünyanın en yüksek binasını yapma hedefinin artık değişmesi gerektiğini ve bu anlayışın kendi projeleriyle birlikte dönüşeceğini düşünüyorlar.

57.Cadde’nin zaten klasik gökdelenlerle dolu olduğunu belirten Oiio mimarları, her biri seçkin ve pahalı olan bu projelerin arasından sıyrılabilmek için farklı bir proje geliştirmek gerektiği düşüncesinden hareketle The Big Bend’i oluşturduklarını söylüyorlar.

Projenin gerçekleştirilmesi halinde Manhattan bölgesinin de silüeti değişmiş olacak. 1.22 kilometre uzunluğundaki bina, ters U şeklinde olacak ve dış cephesi tamamen cam kaplamalı olacak. Mimari yapısı itibariyle birçok değişikliği de beraberinde getirecek olan The Big Bend’de yer alacak asansör de farklı bir tasarım gerektirecek. Buna göre asansör, sürekli bir döngüde hareket edecek şekilde tasarlanacak.

Mimarlık şirketleri uzun ya da yüksek binalar tasarlayarak rekabet ederlerken, New Yorklular ise bu durumdan pek de memnun değiller. Kentte sayıları giderek artan gökdelenlerin güneş ışığını engellediğini düşünen New Yorklular, kente yeni yüksek binalar yapılmaması için çeşitli protestolar düzenliyorlar.

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Mamak'ta 771 konut hak sahiplerine teslim edildi
  Mamak'ta 771 konut hak sahiplerine teslim edildi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi işbirliği ile 11 etap ve 14 mahallede uygulanan Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında 771 konut kura ile sahiplerini buldu.

 • Alanya’da gayrimenkul dolandırıcılığına 12 tutuklama
  Alanya’da gayrimenkul dolandırıcılığına 12 tutuklama

  Antalya’nın Alanya ilçesinde gayrimenkul satışlarından haksız kazanç sağlamak suçundan jandarma tarafından gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen arılarında 3 kamu görevlisinin de bulunduğu 13 şüpheliden 12’si tutuklandı.

 • Skyland İstanbul’da Peşin Alımlarda Yüzde 20 İndirim kampanyası başlıyor
  Skyland İstanbul’da Peşin Alımlarda Yüzde 20 İndirim kampanyası başlıyor

  Eroğlu Gayrimenkul, kamudan gelen KDV ve tapu harcı indirimine destek vererek, hayal gibi bir hayat yaşamak isteyenlere peşin ve banka kredili alımlarda yüzde 20 indirim imkanı tanıyor. 15 Haziran’a kadar devam edecek kampanya dahilinde yatırımcılar, yüzde 5 peşinat ve 0,98’den başlayan vade farkı ile, Skyland İstanbul’da ev ya da ofis sahibi olmanın avantajına sahip oluyor.

 • Akzirve'nin yeni projesi: Topkapı
  Akzirve'nin yeni projesi: Topkapı

  Akzirve'nin yeni projesi Topkapı, Türkiye’nin tek parsel üzerinde gerçekleştirilecek olan en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olma özelliği ile dikkat çekiyor.

 • Gerçek Ataşehir’de gerçek bir yaşam!
  Gerçek Ataşehir’de gerçek bir yaşam!

  Anadolu yakasının en değerli lokasyonu Ataşehir’de modern bir yaşamın tüm olanaklarını sunan yepyeni bir proje start aldı: Ataşehir Modern. Ataşehir’in merkezi noktasındaki değerli bir arazi üzerinde yükselen Ataşehir Modern, yatırım gücü en yüksek “yeni” proje olarak öne çıkıyor. Lens Yapı tarafından hayata geçirilen Ataşehir Modern, mayıs ayında başlanacak ön talep öncesi cazip avantajlar sunuyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.