|   |   |  Dünyanın en yüksek 4. Gökdeleni

Dünyanın en yüksek 4. Gökdeleni

Dünyanın en yüksek dördüncü gökdeleninin inşaatı Çin’in Shenzhen kentinde tamamlandı. Gökdelenin yüksekliği 599 metre.

Dünyanın en yüksek 4. Gökdeleni

 

Kohn Pederson Fox isimli mimarlık firması tarafından inşa edilen gökdelen Çin’in ticaret merkezlerinden Shenzhen kentinde tamamlandı. Futian bölgesindeki gökdelen, bir sigorta şirketinin genel merkezi olarak kullanılacak.

100 katlı binada 15 bin 500 kişi çalışacak ayrıca ek olarak, günlük 9 bin kişinin ziyaretçi olarak binayı kullanacağı düşünülüyor.

Bina 599 metrelik yüksekliğiyle dünyanın en yüksek dördüncü gökdeleni olma unvanını kazandı. Bilindiği gibi 828 metre ile Dubai Burj Khalifa en yüksek bina olma özelliğini koruyor. Ardından 632 metre ile Shanghai Tower ve 601 metre ile Mekke’deki Kraliyet Saat Kulesi geliyor.

Binanın dış cephesi cam ile kaplanırken, rüzgardan etkilenmemesi için bina yükseldikçe daralan bir mimari yapıya sahip.  Binanın inşaatı 7 yıl süren bir çalışma sonrasında tamamlandı. 600 metre ile başlayan mega yapılar statüsüne bilerek sokulmayan bina 599 metrelik bir proje olarak tasarlanmış.

Mimarlık şirketi, aynı zamanda 530 metrelik yine Çin’de bulunan ve Çin’in en yüksek ikinci gökdeleninin ve 555 metrelik Seul’deki başka bir gökdeleni de inşa eden firma konumunda. Diğer taraftan firma, 68 katıyla New York’un ikinci en yüksek binasını yapmak için de kolları sıvamış durumda.

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Temmuz ayında yapılan satışlarda konut kredisi kullanımı yüzde 14’te kaldı
  Temmuz ayında yapılan satışlarda konut kredisi kullanımı yüzde 14’te kaldı

  ‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Ağustos 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, satışların %49’unun bitmiş, yüzde 51’inin bitmemiş konut projelerinden yapıldığı Temmuz ayında, banka kredisi kullanımı yüzde 14’lük oranla önceki iki ay ile aynı kalırken, senet kullanımı bir önceki aya göre 8 puan arttı.

 • Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli
  Konut alırken yapı malzemeleri kalitesine dikkat edilmeli

  Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında yer alan inşaat sektörü, son yıllarda ürettiği kaliteli ve güvenli konutlarla deprem gerçeğine dikkat çekerken dönüşümünü tamamlamamış farklı bölgelerdeki birçok yapı depremde yıkılma riski taşımaya devam ediyor.

 • Öğrenciler için kiralık ev kriteri değişti
  Öğrenciler için kiralık ev kriteri değişti

  Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasına az bir zaman kala öğrenciler için ev bulma telaşı başladı. RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn’ın verdiği bilgilere göre öğrenciler tutacakları evlerin yaşından çok ulaşım kolaylığına, fiber internet alt yapısının olup olmadığına bakıyor.

 • Taşınmazın kat mülkiyetli mi ya da irtifaklı mı olduğu sorgulanabiliyor
  Taşınmazın kat mülkiyetli mi ya da irtifaklı mı olduğu sorgulanabiliyor

  Emlak uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “İnşaat safhasında topraktan alınan taşınmazlar daha sonra kat mülkiyetine geçseler de tapu senedi eski kalabiliyor. Bu sorgulama ile taşınmazın son zemin tipi sorgulanabilecek. Bu hem tüketiciler için hem de emlak danışmanları için önemli bir gelişme” dedi.

 • Ahmet Erkurtoğlu: “sadece günü kurtarmak için geçici planlar yapılmamalı”
  Ahmet Erkurtoğlu: “sadece günü kurtarmak için geçici planlar yapılmamalı”

  1999 Marmara Depremiyle ilgili açıklama yapan AYİDER (Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği) Başkan Yardımcısı ve AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu, “1999 Marmara Depremi’nden sonra binaları güvenli hale getirirken, toplanma alanlarını ve yeşil alanları kaybettik. İstanbul’un günü kurtarmak için geçici planlar yerine master plana ihtiyacı var. Kentsel dönüşümünde ise daha yolun çok başındayız” diyor.

 • İnşaatta Hareketlilik Sinyalleri Gelmeye Başladı...
  İnşaatta Hareketlilik Sinyalleri Gelmeye Başladı...

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Temmuz Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Nivo’da teslim öncesi cazip fırsatlar
  Nivo’da teslim öncesi cazip fırsatlar

  Yakında yaşamın başlayacağı Nivo projelerinde konut kredi faiz oranlarının da düşmesiyle çok cazip fırsatlar sunulmaya başlandı. Bankaların güncel kredi kampanyaları çerçevesinde Nivo projelerinde 0,99 ya da 1,19 oranlarından yararlanarak 180 ayda ödeme yapılabiliyor. Ayrıca peşin ödemelerde cazip indirimler yapılıyor

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.