|   |   |  Dünyanın en yüksek 4. Gökdeleni

Dünyanın en yüksek 4. Gökdeleni

Dünyanın en yüksek dördüncü gökdeleninin inşaatı Çin’in Shenzhen kentinde tamamlandı. Gökdelenin yüksekliği 599 metre.

Dünyanın en yüksek 4. Gökdeleni

 

Kohn Pederson Fox isimli mimarlık firması tarafından inşa edilen gökdelen Çin’in ticaret merkezlerinden Shenzhen kentinde tamamlandı. Futian bölgesindeki gökdelen, bir sigorta şirketinin genel merkezi olarak kullanılacak.

100 katlı binada 15 bin 500 kişi çalışacak ayrıca ek olarak, günlük 9 bin kişinin ziyaretçi olarak binayı kullanacağı düşünülüyor.

Bina 599 metrelik yüksekliğiyle dünyanın en yüksek dördüncü gökdeleni olma unvanını kazandı. Bilindiği gibi 828 metre ile Dubai Burj Khalifa en yüksek bina olma özelliğini koruyor. Ardından 632 metre ile Shanghai Tower ve 601 metre ile Mekke’deki Kraliyet Saat Kulesi geliyor.

Binanın dış cephesi cam ile kaplanırken, rüzgardan etkilenmemesi için bina yükseldikçe daralan bir mimari yapıya sahip.  Binanın inşaatı 7 yıl süren bir çalışma sonrasında tamamlandı. 600 metre ile başlayan mega yapılar statüsüne bilerek sokulmayan bina 599 metrelik bir proje olarak tasarlanmış.

Mimarlık şirketi, aynı zamanda 530 metrelik yine Çin’de bulunan ve Çin’in en yüksek ikinci gökdeleninin ve 555 metrelik Seul’deki başka bir gökdeleni de inşa eden firma konumunda. Diğer taraftan firma, 68 katıyla New York’un ikinci en yüksek binasını yapmak için de kolları sıvamış durumda.

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor
  Akıllı evlerin yükselişi devam ediyor

  Teknoloji, evleri de daha akıllı hale getirdi. Dışarıdayken evimizi ısıtıp soğutabiliyoruz, zil çaldığında kapıda kim var diye görebiliyor hatta konuşabiliyoruz, elektriği ve prizleri kontrol ederek prizde unutulan ütü korkusuna son verebiliyoruz.

 • İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek
  İnşaat son çeyrekte pozitif tarafa geçecek

  Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay merakla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koyan “Hazır Beton Endeksi” 2019 Kasım Ayı Raporu’nu açıkladı.

 • Çimentonun 9 aylık verileri açıklandı
  Çimentonun 9 aylık verileri açıklandı

  Türkiye ekonomisinin lokomotifi çimento sektörünün Ocak-Eylül dönemi verilerine göre; çimento sektörü ihracat gelirinde yüzde 46’lık artış yaşanırken, üretilen çimentonun yüzde 19,7’si ihracata konu oldu.

 • Dünyanın en uzun parametrik form tasarımı
  Dünyanın en uzun parametrik form tasarımı

  İstanbul Havalimanı’nda yer alan Türk Hava Yolları İç ve Dış Hatlar Özel Yolcu Salonları, Avcı Architects’in yerel çözüm ortaklığında Softroom ile beraber tasarlandı.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.