|   |   |  Dünyanın Kitabı Bir Kez Daha Frankfurt'ta...

Dünyanın Kitabı Bir Kez Daha Frankfurt'ta...

Dünyanın en büyük ve kapsamlı kitap fuarı Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı, bir kez daha dünya edebiyatından isimleri ve kitapları okuyucular ile buluşturacak.

Dünyanın Kitabı Bir Kez Daha Frankfurt'ta...

Bu yıl 69’uncu kez düzenlenecek Frankfurt Kitap Fuarı, 11 Ekim'de Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından açıldı. Dünya edebiyatının buluşacağı fuarın konuk ülkesi Fransa oldu.

Fransızca Frankfurt (Francfort en français) sloganı ile kapılarını açan fuara, bu yıl aralarında Michael Houellebecq ve Yasmina Reza'nın da bulunduğu 180 Fransız yazar katılıyor.

Kitap Fuarı’nı ilk üç gün yazarlar, yayınevleri, medya kurumları ve basın mensupları ziyaret edebilecek. Frankfurt Kitap Fuarı ziyaretçiler için kapılarını 14-15 Ekim’de açacak. Ziyaretçiler son iki gün yazar ve kitaplarla buluşacak.

Frankfurt Kitap Fuarı Alman Yayıncılar Birliği Ödülü bu yıl Kanadalı yazar ve şair Margaret Atwood’a verilecek. Ödül töreni 15 Ekim Pazar günü yapılacak. Alman Yayıncılar Birliği Ödülü daha önce Yaşar Kemal ve Orhan Pamuk’a da verilmişti.

Friedrich Naumann Vakfı tarafından verilen "Cesur Gazeteciler için Ralf Badali" ödülü ise cezaevinde tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Şık'ın oldu. Şık’ın ödülünü eşi Yonca Şık alacak.

15 Ekim Pazar gününe dek sürecek fuara yüzü aşkın ülkeden yaklaşık 7 bin yayın kuruluşunu ağırlıyor. Fuarı geçen yıl yaklaşık 278 bin kişi ziyaret etmişti.

 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Tesla'da iptaller yeni siparişleri geçti
  Tesla'da iptaller yeni siparişleri geçti

  Tesla`nın büyük umutlar bağladığı Model 3 aracındaki üretim sorunları bir süre önce giderilse de bazı müşteriler beklemeyip ön siparişlerini geri çekiyor.

 • Yurt dışı üretici fiyat endeksi arttı
  Yurt dışı üretici fiyat endeksi arttı

  Ülke sınırları içinde üretimi yapılarak yurt dışına ihraç edilen malların üretici fiyatlarındaki değişimi ölçen yurt dışı üretici fiyat endeksi (YD-ÜFE), 2018 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre %3,44 arttı.

 • 20 Temmuz 2018 hava durumu
  20 Temmuz 2018 hava durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurtgenelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

 • Reeskont kredilerinde elektronik dönem bugün başlıyor
  Reeskont kredilerinde elektronik dönem bugün başlıyor

  Türk Eximbank, bir yeniliği daha hayata geçiriyor. Bugünden itibaren reeskont kredilerinde e-bono uygulamasına geçiliyor. Kurum ile TCMB arasındaki kredi prosedürü artık elektronik olarak ilerleyecek. Kredinin hangi aşamada olduğu online olarak takip edilebilecek.

 • İstanbul'da bir ay yaşamak için 1973 dolar lazım
  İstanbul'da bir ay yaşamak için 1973 dolar lazım

  Dünyanın en pahalı şehirleri belirlendi. Zürih'in birinci olduğu listede İstanbul 67. sırada yer aldı. Listede, İstanbul'da bir ay vakit geçirmek için 1973 doların yeterli olacağı ifade edildi.

 • Kartlı ödemeler 2018 yılının ilk 6 ayında yüzde 20 arttı 
  Kartlı ödemeler 2018 yılının ilk 6 ayında yüzde 20 arttı 

  Bankalararası Kart Merkezi 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini açıkladı. Buna göre; 2018 yılının ilk 6 ayında yüzde 20 arttı. Yabancı kartlarla ülkemizde gerçekleştirilen ödemeler ise yüzde 67 ile son yıllardaki en büyük artışı gösterdi.

 • 19 Temmuz 2018 hava durumu
  19 Temmuz 2018 hava durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.