|   |   | 

Dünyanın Kitabı Bir Kez Daha Frankfurt'ta...

Dünyanın en büyük ve kapsamlı kitap fuarı Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı, bir kez daha dünya edebiyatından isimleri ve kitapları okuyucular ile buluşturacak.

Dünyanın Kitabı Bir Kez Daha Frankfurt'ta...

Bu yıl 69’uncu kez düzenlenecek Frankfurt Kitap Fuarı, 11 Ekim'de Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından açıldı. Dünya edebiyatının buluşacağı fuarın konuk ülkesi Fransa oldu.

Fransızca Frankfurt (Francfort en français) sloganı ile kapılarını açan fuara, bu yıl aralarında Michael Houellebecq ve Yasmina Reza'nın da bulunduğu 180 Fransız yazar katılıyor.

Kitap Fuarı’nı ilk üç gün yazarlar, yayınevleri, medya kurumları ve basın mensupları ziyaret edebilecek. Frankfurt Kitap Fuarı ziyaretçiler için kapılarını 14-15 Ekim’de açacak. Ziyaretçiler son iki gün yazar ve kitaplarla buluşacak.

Frankfurt Kitap Fuarı Alman Yayıncılar Birliği Ödülü bu yıl Kanadalı yazar ve şair Margaret Atwood’a verilecek. Ödül töreni 15 Ekim Pazar günü yapılacak. Alman Yayıncılar Birliği Ödülü daha önce Yaşar Kemal ve Orhan Pamuk’a da verilmişti.

Friedrich Naumann Vakfı tarafından verilen "Cesur Gazeteciler için Ralf Badali" ödülü ise cezaevinde tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Şık'ın oldu. Şık’ın ödülünü eşi Yonca Şık alacak.

15 Ekim Pazar gününe dek sürecek fuara yüzü aşkın ülkeden yaklaşık 7 bin yayın kuruluşunu ağırlıyor. Fuarı geçen yıl yaklaşık 278 bin kişi ziyaret etmişti.

 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

 • Marmarabirlik'ten rekor alım peşin ödeme
  Marmarabirlik'ten rekor alım peşin ödeme

  Marmarabirlik, 2017-2018 kampanya döneminde 51 bin 500 ton ürün alarak tüm zamanların alım rekorunu kırarak, ürün bedellerinin kalan yüzde 20'lik kısmını 26 Ocak'ta ödeyecek. Marmarabirlik böylece üretici ortaklarına toplam 290 milyon lira ödemiş olacak.

 • 17 Ocak 2018 İDO ve BUDO'da sefer iptalleri
  17 Ocak 2018 İDO ve BUDO'da sefer iptalleri

  Olumsuz hava koşulları nedeniyle 17 Ocak 2018 Çarşamba günü İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) seferlerinden bazıları iptal edildi.

 • Benzine zam gelebilir!
  Benzine zam gelebilir!

  Benzinin litre satış fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde 7-9 kuruş arasında zam beklendiği açıkladı.

 • Akıllı dönüşümün gerçekleşmesi elzemdir
  Akıllı dönüşümün gerçekleşmesi elzemdir

  EPDK Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk, akıllı dönüşümlerin önemine dikkat çekerek tüm paydaşları 6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’na (ICSG 2018) katkı vermeye davet etti.

 • Gökdelenleri boyayarak onlara kimlik kazandırıyorlar
  Gökdelenleri boyayarak onlara kimlik kazandırıyorlar

  Hollandalı tasarım ofisi UNStudio, “kişiliksiz bir homojenliğe” sahip olduklarını düşündükleri Güney Kore’deki gökdelenlerin dış cephelerini farklı renklere boyayarak, onlara kimlik kazandırıyor.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer