|   |   | 

Dünyanın Kitabı Bir Kez Daha Frankfurt'ta...

Dünyanın en büyük ve kapsamlı kitap fuarı Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı, bir kez daha dünya edebiyatından isimleri ve kitapları okuyucular ile buluşturacak.

Dünyanın Kitabı Bir Kez Daha Frankfurt'ta...

Bu yıl 69’uncu kez düzenlenecek Frankfurt Kitap Fuarı, 11 Ekim'de Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından açıldı. Dünya edebiyatının buluşacağı fuarın konuk ülkesi Fransa oldu.

Fransızca Frankfurt (Francfort en français) sloganı ile kapılarını açan fuara, bu yıl aralarında Michael Houellebecq ve Yasmina Reza'nın da bulunduğu 180 Fransız yazar katılıyor.

Kitap Fuarı’nı ilk üç gün yazarlar, yayınevleri, medya kurumları ve basın mensupları ziyaret edebilecek. Frankfurt Kitap Fuarı ziyaretçiler için kapılarını 14-15 Ekim’de açacak. Ziyaretçiler son iki gün yazar ve kitaplarla buluşacak.

Frankfurt Kitap Fuarı Alman Yayıncılar Birliği Ödülü bu yıl Kanadalı yazar ve şair Margaret Atwood’a verilecek. Ödül töreni 15 Ekim Pazar günü yapılacak. Alman Yayıncılar Birliği Ödülü daha önce Yaşar Kemal ve Orhan Pamuk’a da verilmişti.

Friedrich Naumann Vakfı tarafından verilen "Cesur Gazeteciler için Ralf Badali" ödülü ise cezaevinde tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Şık'ın oldu. Şık’ın ödülünü eşi Yonca Şık alacak.

15 Ekim Pazar gününe dek sürecek fuara yüzü aşkın ülkeden yaklaşık 7 bin yayın kuruluşunu ağırlıyor. Fuarı geçen yıl yaklaşık 278 bin kişi ziyaret etmişti.

 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

  • BÜYAP proCE Yarışması 2017
    BÜYAP proCE Yarışması 2017

    Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü, bu sene proje geliştirme yarışması "ProCe" nin ikincisini düzenliyor. Yarışmaya başvurmak için son tarihin 2 Kasım olduğu açıklandı.

  • Barter ve Uluslararası Barter Ticaret Modeli
    Barter ve Uluslararası Barter Ticaret Modeli

    Dünyada yaygın olarak kullanılan barter sistemini, Türkiye ticaretine yeni bir soluk getirmek amacıyla 2004 yılında kurulan Garanti Barter, faaliyetlerini uluslararası ticarete taşımak için harekete geçti.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer