|   |   |  Dünyanın Kitabı Bir Kez Daha Frankfurt'ta...

Dünyanın Kitabı Bir Kez Daha Frankfurt'ta...

Dünyanın en büyük ve kapsamlı kitap fuarı Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı, bir kez daha dünya edebiyatından isimleri ve kitapları okuyucular ile buluşturacak.

Dünyanın Kitabı Bir Kez Daha Frankfurt'ta...

Bu yıl 69’uncu kez düzenlenecek Frankfurt Kitap Fuarı, 11 Ekim'de Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından açıldı. Dünya edebiyatının buluşacağı fuarın konuk ülkesi Fransa oldu.

Fransızca Frankfurt (Francfort en français) sloganı ile kapılarını açan fuara, bu yıl aralarında Michael Houellebecq ve Yasmina Reza'nın da bulunduğu 180 Fransız yazar katılıyor.

Kitap Fuarı’nı ilk üç gün yazarlar, yayınevleri, medya kurumları ve basın mensupları ziyaret edebilecek. Frankfurt Kitap Fuarı ziyaretçiler için kapılarını 14-15 Ekim’de açacak. Ziyaretçiler son iki gün yazar ve kitaplarla buluşacak.

Frankfurt Kitap Fuarı Alman Yayıncılar Birliği Ödülü bu yıl Kanadalı yazar ve şair Margaret Atwood’a verilecek. Ödül töreni 15 Ekim Pazar günü yapılacak. Alman Yayıncılar Birliği Ödülü daha önce Yaşar Kemal ve Orhan Pamuk’a da verilmişti.

Friedrich Naumann Vakfı tarafından verilen "Cesur Gazeteciler için Ralf Badali" ödülü ise cezaevinde tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Şık'ın oldu. Şık’ın ödülünü eşi Yonca Şık alacak.

15 Ekim Pazar gününe dek sürecek fuara yüzü aşkın ülkeden yaklaşık 7 bin yayın kuruluşunu ağırlıyor. Fuarı geçen yıl yaklaşık 278 bin kişi ziyaret etmişti.

 

Gündem Haberleri

Etiketler

Gündem Kategorisindeki diğer haberler

  • Yereli Yönetmek seminerleri başlıyor
    Yereli Yönetmek seminerleri başlıyor

    Kadıköy Belediyesi Akademi tarafından hazırlanan seminerde “Yereli Yönetmek” kavramı tartışmaya açılacak. Seminer, 27 Mart’ta başlayacak ve 3 Mayıs’a kadar devam edecek.

  • IBM yaşlı çalışanlarını kovdu!
    IBM yaşlı çalışanlarını kovdu!

    IBM’in insan kaynakları yaklaşımı üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, şirket yaşlı çalışanlarını sistematik olarak kovarak ABD yasalarını çiğnemiş olabilir.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.